Dziś: piątek, 2 czerwca 2023
Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Ewangelizacyjna akcja „Mobilny konfesjonał”

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rusza akcja "Mobilny konfesjonał", kolejna inicjatywa tamtejszej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Specjalnie przystosowany bus będzie pojawiał się w miejscach, gdzie ludzie potrzebują spotkania z Bogiem, ale nie są jeszcze gotowi, żeby pójść do kościoła.

Więcej…

 
Ponad 5 tys. kibiców na patriotycznej pielgrzymce

Z udziałem ponad 5 tys. osób na Jasnej Górze trwa 6. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Spotkanie zadedykowano bohaterskim powstańcom Warszawy, bowiem w tym roku przypada 70. rocznica tego narodowego zrywu. Pielgrzymka zawsze jednoczy na modlitwie fanów różnych klubów, bo jak zgodnie mówią, w takim dniu i miejscu, nie istnieją podziały.

Więcej…

 
Nastaw budzik – adwentowa akcja księży na Twitterze

Adwentową „pobudkę” rozpoczęli dziś rano na Twitterze duchowni. Od 6 rano przez trzy godziny ‘ćwierkali” na temat Adwentu. Tym samym rozpoczęli akcję pod hasłem „Nastaw sobie budzik”.

Więcej…

 
Orszaki Trzech Króli 6. raz przejdą ulicami miast w Polsce i na świecie

W Święto Objawienia Pańskiego na ulicach ponad 130 polskich miejscowości pojawią się Orszaki Trzech Króli. W kraju impreza organizowana jest po raz szósty, ale włączają się w nią także mieszkańcy innych państw europejskich a także afrykańskich.

Więcej…

 
Orszak Trzech Króli - Głosuj na Wielbłąda dla Szczecina

Daj radość dzieciom – wygraj wielbłąda dla wybranej miejscowości z Polski (z wyjątkiem Warszawy) organizującej Orszak, którą 6 stycznia odwiedzi wielbłąd ufundowany przez Fundację. Termin głosowania 1-15 grudnia. Każdy może oddać jeden głos, wygrywa miejscowość z największą liczbą głosów.

Więcej…

 
Strona internetowa poświęcona kanonizacji Jana Pawła II

Przyjmij dar powołania, uklęknij przed Bogiem i przed człowiekiem” - to streszczenie opracowanego w archidiecezji krakowskiej programu duchowych przygotowań do kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Pomocą kapłanom i wiernym ma służyć specjalnie na tę okazję przygotowana strona internetowa: www.kanonizacja.diecezja.pl.

Więcej…

 
Papież zaleca „duchowe lekarstwo” z Polski

Na zakończenie niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 17 listopada papież Franciszek zachęcił wiernych do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego i do wzięcia z sobą, przy opuszczaniu Placu św. Piotra, szkatułek z Koronką.

Więcej…

 
Jezus stoi w centrum historii

Mszą św. na placu św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka 24 listopada, w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata zakończył się Rok Wiary. W obecności ponad 60 tys. wiernych z całego świata papież rozważał znaczenie obecności Chrystusa w centrum: stworzenia, Ludu Bożego oraz historii ludzkości i każdego człowieka.

Więcej…

 
Forum Młodych 2013

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego (popularnie: Skauci Europy”) organizuje konferencję „Forum Młodych 2013”, która odbędzie się w Warszawie (w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej) w dniach 30 listopada – 1 grudnia br. W Forum Młodych weźmie udział około 400 uczestników z całej Polski.

Więcej…

 
Ogarnij świętego

Gra miejska i strona na Facebooku – w ten sposób warszawscy salwatorianie zachęcają do zapoznania się ze świętymi. „Święty (nie) ogarnięty” to akcja studentów i duszpasterzy z parafii przy Olimpijskiej.

Więcej…

 
Warsztaty animatora misyjnego w Szczecinie

16 listopada 2013 r. w Szczecinie odbyły się II Warsztaty Animatora Misyjnego. Na zaproszenie księdza Krzysztofa Wąchały SChr – dyrektora PDM Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej do ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego przy sanktuarium NSPJ, którym opiekują się księża chrystusowcy, przybyło 24 animatorów z terenu całej archidiecezji.

Więcej…

 
Rozpoczęła się peregrynacja Krzyża Lednickiego

Krzyż Lednicki - będący kopią najstarszego krzyża znalezionego a ziemiach polskich, wyruszył w peregrynację po parafiach. Jako pierwsza przyjmuje go Rydzyna. Peregrynacja ma przygotować do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski i obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Więcej…

 
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Serdecznie zapraszamy do udziału w największym w Polsce przeglądzie kolędowym – XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje do jubileuszowej edycji tego niezwykłego przedsięwzięcia na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbędą się 8 grudnia w Dębnie oraz od 13 do 14 grudnia w Goleniowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada.

Więcej…

 
Edycja św. Pawła na temat środków komunikacji społecznej

Strona www.edycja.org.pl powstała z myślą o propagowaniu nauczania Kościoła Rzymskokatolickiego na temat środków komunikacji społecznej.

Więcej…

 
Kraków: warsztaty muzyki liturgicznej

Na otwarte warsztaty muzyki liturgicznej zaprasza Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej w Krakowie. 16 listopada zajęcia dla dyrygentów, organistów, kantorów, chórzystów i miłośników muzyki liturgicznej poprowadzą profesorowie i wykładowcy różnych uczelni muzycznych w Polsce oraz z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 98974 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook