Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Strona internetowa poświęcona kanonizacji Jana Pawła II
Nie mogę wyświetlić obrazka

Przyjmij dar powołania, uklęknij przed Bogiem i przed człowiekiem” - to streszczenie opracowanego w archidiecezji krakowskiej programu duchowych przygotowań do kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Pomocą kapłanom i wiernym ma służyć specjalnie na tę okazję przygotowana strona internetowa: www.kanonizacja.diecezja.pl.

"Powracamy do prawdy o powołaniu do świętości oraz o uznaniu jej za właściwą miarę życia chrześcijańskiego. Chcemy rozbudzić w sobie pragnienie świętości i gorliwiej tą drogą kroczyć. Oznacza to większą troskę o rozwój miłości Boga i miłości człowieka” – czytamy na stronie www.kanonizacja.diecezja.pl, która ma służyć pomocą kapłanom i wiernym w duchowych przygotowaniach do kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II.

Diecezjalny program duchowych przygotowań do kanonizacji papieża Polaka streszcza się w trzech punktach: przyjmij dar powołania: „Świętymi bądźcie”, uklęknij przed Bogiem: „Godzina święta”, uklęknij przed człowiekiem: „Wyobraźnia miłosierdzia”. Czas przed ogłoszeniem świętym Jana Pawła II ma być okresem rozwoju życia modlitewnego, a przede wszystkim adoracji Najświętszego Sakramentu. Stąd mocny akcent na „godzinę świętą”, czyli adorację w pierwszy czwartek miesiąca. Do jej przeżywania przygotowane zostały odpowiednie pomoce. Kolejnym elementem programu jest wezwanie do „wyobraźni miłosierdzia”. „Słowa i przykład bł. Jana Pawła II, a także nauczanie jego następców, wskazują kierunki zaangażowania każdego wierzącego i wspólnot parafialnych” – piszą autorzy strony internetowej i dodają, że temu tematowi trzeba poświęcić więcej uwagi zarówno w etapie przygotowania do kanonizacji, jak w całej dalszej posłudze Kościoła wobec potrzebujących. Zamieszczone w serwisie teksty modlitw i rozważań mogą być powielane na użytek wspólnot, mogą być umieszczane na parafialnych stronach internetowych. Strona internetowa www.kanonizacja.diecezja.pl zawiera również sugestie dotyczące przeżycia samego dnia kanonizacji oraz uwagi na temat rozwijania kultu nowego świętego i troski o dalszy rozwój wszystkich działań, podjętych w czasie przygotowania do kanonizacji.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1363 | dodano: 2013-12-07 19:58:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook