Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nastaw budzik – adwentowa akcja księży na Twitterze
Nie mogę wyświetlić obrazka

Adwentową „pobudkę” rozpoczęli dziś rano na Twitterze duchowni. Od 6 rano przez trzy godziny ‘ćwierkali” na temat Adwentu. Tym samym rozpoczęli akcję pod hasłem „Nastaw sobie budzik”.

Nawiązuje ono do słów z Listu św. Pawła do Rzymian: „Teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu” (Rz 13, 11). Do 24 grudnia księża będą tweetować codziennie między godzinami 6 a 9 rano, a swoje wpisy oznaczają hashtagiem #budzik.

„Zaczynamy #budzik w dzień urodzin Franciszka. Pomóż papieżowi zreformować Kościół. Nawrócenie zacznij od siebie, od dziś” – napisał rano na Twitterze ks. Piotr Studnicki, jeden z pomysłodawców inicjatywy. Do akcji przyłączył się także przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik, który dziś zachęcał: „Warto tworzyć atmosferę radości; Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli (Rz 13,12)”. Wśród tweetujących są zarówno księża diecezjalni, jak i zakonnicy. O. Piotr Różański z zakonu pijarów rano apelował „Nie prześpijcie Adwentu! Obudźcie się śpiochy! Wyczekujcie narodzin Pana. On już jest blisko. Oto nadchodzi aby Cię zbawić”. Z kolei werbista ks. Jan Wróblewski przypomniał słowa św. Augustyna: "Nie ma wśród ludzi nikogo, kto by spać chciał bez przerwy” i od siebie dodał, że: „trzeba obudzić śpiocha, który pokochał połowiczność życia!”. Natomiast o. Jan Maria Szewek przytoczył słowa Adama Mickiewicza”: „Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie" Za 8 dni Święta – przypomina franciszkanin z Krakowa.

- Poprzez nasze poranne "ćwierkanie" chcemy obudzić użytkowników Twittera do adwentowego czuwania oraz duchowego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia. Tym, którzy duchowo przespali pierwszą część Adwentu, chcemy dać znak, że jest jeszcze trochę czasu, który warto dobrze wykorzystać. Tych, którzy do Świąt przygotowują się tylko "na ciele", chcemy zachęcić, by pomyśleli też o duszy. Tych wreszcie, którzy przygotowując się duchowo do Bożego Narodzenia, przeżywają moment znużenia lub zniechęcenia, chcemy pobudzić do wierności i wytrwałości – wyjaśnia ks. Piotr Studnicki z archidiecezji krakowskiej, jeden z liderów grupy duchownych na Twitterze (@duchowni), aktualnie doktorant w Rzymie.

awo / Warszawa


liczba odsłon: 1754 | dodano: 2013-12-19 20:40:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook