Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kraków: warsztaty muzyki liturgicznej
Nie mogę wyświetlić obrazka

Na otwarte warsztaty muzyki liturgicznej zaprasza Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej w Krakowie. 16 listopada zajęcia dla dyrygentów, organistów, kantorów, chórzystów i miłośników muzyki liturgicznej poprowadzą profesorowie i wykładowcy różnych uczelni muzycznych w Polsce oraz z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

„Oferta programowa skierowana jest do profesjonalistów oraz amatorów. Grupy będą dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników” – informuje KAI dr Krzysztof Michałek z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorzy zaplanowali zajęcia z dyrygowania (indywidualnie z profesorem i pianistą), prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych (chór, solistka + orkiestra), akompaniamentu liturgicznego, improwizacji organowej, chorału gregoriańskiego, prawodawstwa muzyki kościelnej oraz liturgiki.

Zajęcia poprowadzą profesorowie i wykładowcy różnych uczelni muzycznych w Polsce oraz z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Zakres tematyczny dotyczy szeroko rozumianej pracy muzyka kościelnego. „Repertuar zaczerpnięty jest ze skarbca muzyki kościelnej od chorału gregoriańskiego począwszy. Promuje on muzykę kościelną zalecaną i cenioną przez Kościół w dokumentach dotyczących muzyki w opozycji do panujących obecnie trendów popkulturowych w liturgii” – zapowiada Michałek. Do dyspozycji uczestników będzie chór Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Musica ex Anima oraz orkiestra kameralna L'estate Armonico.

Warsztaty odbywać się będą w budynku Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej i Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej w Krakowie przy ul. Prostej 35a. Rozpoczną się o godz. 10.00 16 listopada 2013 r. Chętni mogą się zgłaszać za pomocą formularza elektronicznego lub pocztą tradycyjną na adres: Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej, ul. Prosta 35A, 30-814 Kraków. Zapisy trwają do 10 listopada. Liczba uczestników jest ograniczona, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata za warsztaty wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej warsztatymuzykiliturgicznej.pl oraz pod adresem mailowym: warmuzlit@gmail.com.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1350 | dodano: 2013-10-23 10:42:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook