Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Choszczno 2010
Duchowe przygotowanie do Dni Młodych w Choszcznie 2010

Zgodnie z życzeniem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży miało być obchodzone podczas trzech dni. W piątek miał być wymiar dekanalny tego święta. Stąd w Choszcznie popołudniu odbył się Turniej międzyparafialny dla ministrantów, a wieczorem czuwanie modlitewne dla młodzieży w obu choszczeńskich parafiach. W Sanktuarium było to czuwanie przy krzyżu Dni Młodych połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego za kapłanów. W ten sposób zainaugurowano modlitewne przygotowanie do Dni Młodych w naszym mieście.

Więcej…

 
Wolontariusze z Choszczna odwiedzili Myślibórz.

Sobotni poranek zgromadził w Myśliborzu osoby przygotowujące się do pracy jako wolontariusz w czasie nadchodzących Dni Młodych, które odbędą się w Choszcznie. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

Więcej…

 
Krzyż Dni Młodych przekazany

Wielu parafian przy końcu lipca zaczęło dziwić się i pytać: co to za krzyż pojawił się w prezbiterium kościoła Narodzenia NMP w Choszcznie? Otóż wyjaśniam i tłumaczę, że Krzyż Archidiecezjalnych Dni Młodych przyniosła na własnych barkach młodzież z Myśliborza, która była gospodarzem Dni Młodych w roku 2008 i 2009.

Więcej…

 
Nocne czuwanie przed ADM 2010 w Choszcznie

W piątek 13 listopada 2009 roku miało miejsce nocne czuwanie młodzieży w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Choszcznie. Czuwanie było jednym z elementów duchowego przygotowania wolontariuszy przed zbliżającymi się już dużymi krokami Dniami Młodych w Choszcznie. Wcześniej młodzież wróciła z Zaduszek w parafii św. Jadwigi, gdzie przy krzyżu Dni Młodych ks. Adam prowadził modlitwę za zmarłych.

Więcej…

 
Peregrynacja Krzyża ADM po dekanacie Choszczno

Dnia 6 listopada 2009 roku odbyło się przeniesienie „Krzyża Dni Młodych” z kościoła mariackiego do parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej. Krzyż Dni Młodych jest symbolem wiary i miłości do Boga przez młodzież.

Więcej…

 
Kolejny etap za nami

Kolejna parafia gości Krzyż Archidiecezjalnych Dni Młodych. Tym razem jest to parafia w Raduniu.

Więcej…

 
Wspólne roraty obu choszczeńskich parafii

W piątek 11 grudnia młodzież z parafii Narodzenia NMP w Choszcznie udała się wraz z ks. Pawłem i Siostrami Nikodemą UK i Gracjaną UK do parafii św. Jadwigi, aby wspólnie z młodzieżą z małej parafii uczestniczyć w roratach. Mszy św. roratniej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Adam. Jest to kolejny krok ku integracji wolontariuszy, którzy będą w maju 2010 roku pomagać w przygotowaniu Dni Młodych w Choszcznie.

 
Ruszyły przygotowania do Dni Młodych

Dni Młodych to wydarzenie, które ma na celu zjednoczenie i zbliżenie do siebie młodych ludzi z całej archidiecezji. To trzy dni, których bogaty program sprawia, że jest czas dla Boga, czas dla drugiego człowieka i czas na spotkanie ze sobą. Ostatnie spotkania dwukrotnie odbywały się w Myśliborzu.

Więcej…

 
Wielki Post z krzyżem Dni Młodych w Reczu rozpoczęty

W środę popielcową 17 lutego 2010 roku z parafii Krzęcin został przywieziony Krzyż Dni Młodych do parafii w Reczu. O godzinie 17.00 przywieziony Krzyż został uroczyście wniesiony w procesji do kościoła parafialnego w Reczu. To następny etap peregrynacji Krzyża Dni Młodych po Dekanacie Choszczno.

Więcej…

 
Wielkopostne nocne czuwanie młodzieży przed ADM w Choszcznie

57 dni przed rozpoczęciem Archidiecezjalnych Dni Młodych w Choszcznie młodzież zebrała się w kaplicy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy dnia 5 marca 2010 roku o godz. 21.00. Młodzież przyjechała z Choszczna, z okolic Choszczna i ze Szczecina. Czuwanie miało na celu przygotowanie do Dni Młodych w Choszcznie oraz zintegrowanie grupy wolontariuszy. W skupieniu uczestniczyło ponad trzydzieści osób.

Więcej…

 
Choszczno City Tour 2010

Dni Młodych to nie tylko czas wspólnej modlitwy i programu duchowego. W programie spotkania znajdziesz zarówno coś dla ducha i dla ciała. Zobacz program turystyczno-rekreacyjny, który będzie realizowany podczas spotkania.

Więcej…

 
Lista warsztatów

W tym roku zapraszamy Was do wzięcia udziału w kilku nowych warsztatach, m.in.: tańca towarzyskiego i współczesnego, graffiti, manualnych, informatycznych, nurkowania, gitary klasycznej i basowej. Możesz wybierać spośród 39. warsztatów! Zobacz pełną listę.

Więcej…

 
Program Dni Młodych - Choszczno 2010

Zapraszamy Was przede wszystkim na spotkanie z Bogiem i drugim młodym człowiekiem. Jednak w programie Dni Młodych w Choszcznie nie zabraknie, podobnie jak w ubiegłych latach różnych spotkań edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znajdują się m.in. zajęcia sportowe; forum dyskusyjne; koncerty, warsztaty i konferencje. Podczas trzydniowego spotkania będzie również realizowany program rekreacyjno-rozrywkowy.

Więcej…

 
Instrukcja elektronicznej rejestracji

Elektroniczna rejestracja uczestników rozpocznie się 12 marca br. i będzie trwać do 25 kwietnia, który jest ostatnim dniem zgłoszenia. Po tym dniu rejestracja uczestników będzie niemożliwa. Rejestracja uczestników będzie miała miejsce na Portalu Młodych Ichtis: www.zapisy.ichtis.info

Więcej…

 
Orędzie na XXV Światowy Dzień Młodzieży

O przypadającej w tym roku 25. rocznicy ustanowienia przez Jana Pawła II Światowych Dni Młodzieży przypomina Benedykt XVI w orędziu na tegoroczny Dzień, obchodzony na szczeblu diecezji. „Była to inicjatywa prorocza, która przyniosła obfite owoce, pozwalając młodym pokoleniom chrześcijan spotkać się, wsłuchać w Słowo Boże, odkryć piękno Kościoła i doznać mocnych przeżyć wiary” - pisze papież. Zobacz tekst orędzia.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2  3   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 21381 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook