Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Papież życzy Polakom wiary, miłości i odwagi Jana Pawła II

„Niech wasze życie przenika przykład wiary, miłości i odwaga apostolska Jana Pawła II” - powiedział Ojciec Święty witając podczas dzisiejszej audiencji ogólnej licznie przybyłych Polaków. Papież Franciszek nawiązał do drugiej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II.

Więcej…

 
Katolickie obozy językowe

Trudno znaleźć we współczesnych podręcznikach do nauki angielskiego czytanki o rodzinnej wyprawie do kościoła, dojrzałej przyjaźni czy podejmowaniu odpowiedzialności. Bez problemu za to znajdziemy tam teksty o wolnych związkach i rozbitych rodzinach. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży postanowiło zaradzić temu problemowi i organizuje własne obozy językowe dla młodzieży.

Więcej…

 
Bramy Wiary – święto ludzi wiarygodnych

W dniach 25-28. kwietnia 2013 po raz kolejny odbędą się wiosenne spotkania z wiarą i kulturą organizowane przez Duszpasterstwo Dominikańskie Beczka. W tym roku otrzymały one nazwę „Bramy Wiary” i w ich ramach odbędą się na terenie Krakowa m.in.: pokaz teatralny, spotkania z ciekawymi ludźmi sztuki i nauki, pokaz filmów, gra miejska, konkurs fotograficzny, koncert muzyczny.

Więcej…

 
Trzy tysiące studentów z pielgrzymką na Jasnej Górze

Z udziałem ponad 3 tys. studentów, nauczycieli i duszpasterzy na Jasnej Górze odbyła się 77. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Trzydniowemu spotkaniu towarzyszyło hasło „Być solą ziemi”. Ze studentami spotkał się abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej…

 
Rekolekcje Ewangelizacyjne na Stadionie Narodowym

„Jezus zbawia, każdy, kto w Niego wierzy, na pewno nie zostanie zawiedziony” to temat rekolekcji, które 6 lipca poprowadzi na Stadionie Narodowym w Warszawie ks. John Baptist Bashobora, kapłan z katolickiej diecezji Mbarara w Ugandzie. Przedsięwzięcie swoim patronatem objęła diecezja warszawsko-praska.

Więcej…

 
Papież: dzięki Janowi Pawłowi II codziennie odmawiam cały różaniec

Papież Franciszek odmawia codziennie wszystkie tajemnice różańca. Przekonał go do tego Jan Paweł. Kard. Jorge Mario Bergoglio przyznał to po śmierci papieża Polaka. Włoski miesięcznik "30 Giorni" poprosił go wówczas o świadectwo o zmarłym. W odpowiedzi metropolita Buenos Aires skreślił w samolocie tylko kilka zdań. Wspomniał wówczas, jak w 1985 r. jako rektor seminarium przebywał w Rzymie i wziął udział w modlitwie różańcowej w Watykanie, której przewodniczył Jan Paweł II.

Więcej…

 
Papież umył stopy 12 nieletnim więźniom

Po raz pierwszy w historii odprawiana przez Biskupa Rzymu wielkoczwartkowa Msza św. Wieczerzy Pańskiej była celebrowana w zakładzie karnym. Papież Franciszek postanowił sprawować ją w rzymskim więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo. Podczas liturgii, naśladując Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, umył stopy 12 osadzonym różnych narodowości i religii, w tym 2 dziewczętom - jednej z Włoch i jednej z Serbii.

Więcej…

 
Papieska Msza w więzieniu

Sprawowana w Wielki Czwartek, 28 marca przez papieża Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo będzie miała charakter bardzo prosty, prywatny i nie będzie bezpośrednio transmitowana przez telewizję – powiedział dziennikarzom ks. Federico Lombardi.

Więcej…

 
Gimnazjalista promuje "Dzieło Modlitwy za papieża"

„Proszę was o modlitwę do Pana, prosząc o błogosławieństwo dla mnie” - te słowa, które wypowiedział papież Franciszek 13 marca do wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra szybko obiegły świat. Na prośbę Ojca Świętego odpowiedział Adam Kopiński, uczeń II klasy Gimnazjum Nr 11 w Częstochowie, a zarazem lektor w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Gnaszynie i założył specjalną stronę internetową „Dzieło Modlitwy za papieża Franciszka”.

Więcej…

 
3/4 Polaków wierzy w duszę – rocznica śmierci Jana Pawła II

Trzy czwarte Polaków - 74 proc. - wierzy, że człowiek ma nieśmiertelną duszę - wynika z badań CBOS przeprowadzonych na zlecenie Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Ankietę przeprowadzono przed 8. rocznicą śmierci papieża-Polaka, gdyż hasłem tegorocznych obchodów będzie „Wojtyła 3D. Masz duszę”. Warszawiacy, którzy przyjdą na plac Piłsudskiego 2 kwietnia, proszeni są o zakup tulipanów. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na fundację pomagającą chorym na Parkinsona.

Więcej…

 
Homilia papieża Franciszka podczas Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat - 19 marca 2013 r.

Publikujemy tekst homilii papieża Franciszka, wygłoszonej 19 marca br. na placu św. Piotra w Watykanie podczas Mszy Świętej inaugurującej jego pontyfikat.

Więcej…

 
Św. Franciszek z Asyżu - patron nowego papieża

Św. Franciszek jest prawdziwym „gigantem” świętości, który nie przestaje fascynować ludzi w każdym wieku i wszystkich religii. Nazywany bywa „mistykiem Wcielenia” i „mistykiem Kalwarii”. Od niego rozpoczęła się jedna z głównych szkół duchowości w Kościele, która rozwija się i przynosi owoce na bardzo wielu, różnorodnych płaszczyznach życia Kościoła. Imię Franciszek przybrał wybrany 13 marca nowy papież – Jorge Mario Bergoglio.

Więcej…

 
Kard. Jorge Mario Bergoglio - papież Franciszek

Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który od 13 marca jest 266. biskupem Rzymu, ma 76 lat i przez ostatnie 16 lat był metropolitą swego rodzinnego miasta - Buenos Aires.

Więcej…

 
Duchowość - Inny punkt myślenia

W sierpniu ubiegłego roku w sieci zaistniał serwis „Duchowość - Inny punkt myślenia”. Powstał z myślą o wszystkich, którzy zafascynowani są głębszym podejściem do swojej wiary i jej rozwojem.

Więcej…

 
Siedem Bram Jerozolimy - pierwsze rekolekcje na Twitterze

Rozpoczęły się pierwsze rekolekcje na Twitterze. Na temat „Siedem Bram Jerozolimy” – czyli miejsc spotkania człowieka z Bogiem „ćwierkają” polscy duchowni – zarówno diecezjalni, jak i zakonnicy, pracujący zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 103818 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook