Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa z wydarzeń religijnych

Słów kilka o tym, jak Bóg spotyka człowieka, który Go szuka.

Taize Ryga 2016/17 - świadectwo Natalii

27 grudnia 2016 r. - wciąż w rytmie kolęd, dynamicznego, świątecznego tempa, w niekrytym zaciekawieniu, czasem zakłopotaniu na widok nieznanych twarzy, w nieśmiałości prób podjęcia wspólnych rozmów i spontanicznego zapoznania się - tak zgromadziliśmy się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba na Mszy Świętej przed wyjazdem na Taizé. Mniej i bardziej sobie znani, zagarnięci różnymi sprawami i oczekiwaniami, rozpoczęliśmy podróż do Rygi.

Więcej…

 
Bóg miłosierdzia. Odnaleźć serce Ojca.

7 marca 2014 r. odbyło się nocne czuwanie modlitewne dla młodzieży. Siostry Uczennice Krzyża zaprosiły młodych, już tradycyjnie, do swojego domu w Szczecinie-Stołczynie. W tym roku spotkaniom towarzyszy szczególnie Osoba Boga Ojca. Podczas minionego czuwania uczestnicy rozważali hasło: „Bóg miłosierdzia. Odnaleźć serce Ojca”. Czuwania są etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapraszamy do przeczytania świadectwa Dobrusi z tego spotkania.

Więcej…

 
Działo się!

Zakończyły się rekolekcje młodzieżowe w Trzęsaczu, które trwały od 15.02 do 18.02.2014 r. Przez te cztery dni każdy z nas doświadczył, że „nie ma przypadków w planach Bożych”, że każdy z nas został wybrany przez Boga i zaproszony do spotkania z Nim na rekolekcjach. A był to czas szczególnej łaski! Naszym spotkaniom towarzyszyły relikwie bł. Jana Pawła II - wszyscy czuliśmy Jego obecność! Konferencje głosił nam ks. Daniel Sacik - niesamowity kapłan, pełen uśmiechu i pokoju, oddany całym sercem Bogu i Kościołowi.

Więcej…

 
Ojciec, który powołuje

„Ojciec, który powołuje” zgromadził nas w nocy z 7 na 8 lutego 2014 r. na nocnym czuwaniu młodzieżowym. Tych kilka wspólnie przeżytych godzin ma dla mnie pewną niezwykłą cechę charakterystyczną, takie falowanie: salwy śmiechu, radosne powitania, gwar rozmów, a po chwili - przejmująca cisza na modlitwie, cisza intymnego spotkania z Ojcem, 150 par oczu wpatrzonych w Najświętszy Sakrament, serca nasłuchujące kochającego głosu. Ktoś powiedział: „Jak dobrze, że są takie spotkania, na których można czuć się swobodnie na modlitwie, mówić o Bogu i nikt nie wyśmiewa cię, nie pokazuje palcami”. To prawda.

Więcej…

 
Wdzięczny Panu Bogu za ten czas i miejsce

Nocne czuwania modlitewne u Sióstr Uczennic Krzyża są dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem. Lubię tu przyjeżdżać, bo wtedy wiem, że jest to cały wieczór dla mnie i Pana Boga. Jest to najpiękniejszy wieczór w ciągu całego miesiąca. Wtedy otwiera się moje serce na te wszystkie sprawy i rzeczy, które chciałbym powiedzieć Panu Bogu.

Więcej…

 
Pierwsze czuwanie nocne za nami

Za nami pierwsze, nocne czuwanie młodzieżowe u Sióstr Uczennic Krzyża w sezonie 2013/14. Muszę stwierdzić, że to co zobaczyłam i czego doświadczyłam długo pozostanie w moim sercu. Ponad 100 młodych osób modlących się i cieszących się z bycia Dzieckiem Bożym. W czasie czuwania próbowaliśmy na nowo odkryć Boga, który jest kochającym Ojcem. Pomógł nam w tym Ks. Maciej podczas konferencji i animatorzy na spotkaniu w grupach. Natomiast ks. Mariusz zaprosił uczestników by trwając przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie powierzać Mu swoje relacje z Ojcem ziemskim.

Więcej…

 
Świadectwa z Paulińskich Dni Młodych

Paulińskie Dni Młodych to spotkanie młodzieży, nie tylko z parafii paulińskich, gimnazjalnej, licealnej i studentów, w formie obozu namiotowego. Trzy pierwsze dni rekolekcyjne, pozostałe rekreacyjne. Doskonały czas, aby odnowić i pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę, homilie, konferencje, dzielenie Słowem Bożym, rozmowę z kapłanem, przyjacielem. Okazja, aby spróbować spojrzeć na siebie i swoje życie z perspektywy Boga, czyli z miłością. Dobre miejsce i czas, aby poznać nowych ludzi, zaprzyjaźniać się i nabrać odwagi w byciu sobą. Przedstawiamy Wam dwa świadectwa uczestniczek zeszłorocznego spotkania i zapraszamy na tegoroczne spotkanie PDM w Częstochowie.

Więcej…

 
Zrzucenie maski

Usiadłam z zamiarem napisania kilku słów o tegorocznych Dniach Młodych. Kiedy przeglądałam rozmaite cytaty dotyczące dobra, które miały posłużyć za niezwykle filozoficzny i refleksyjny wstęp, otworzyłam puszkę coli. Wzięłam pierwszy łyk i w mojej głowie momentalnie pojawiła się myśl: „gryficka cola smakowała jakoś lepiej”… Czasami szukamy odpowiedzi w dalekich przestworzach, błądzimy pośród wyszukanej formy i stronimy od laicyzmu – tymczasem okazuje się, że prawda jest na wyciągnięcie ręki.

Więcej…

 
Wieczór melancholijny – wieczór zadumy

W sobotę, 24 listopada, w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie odbył się „Wieczór melancholijny” – montaż słowno-muzyczny o tęsknocie, miłości i przemijaniu. Wydarzenie przygotowane zostało przez młodzież z parafialnego duszpasterstwa. Oto redakcyjne świadectwo z tego niezwykłego wieczoru zadumy.

Więcej…

 
Visitatio Sanctisimi - Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza

„Visitatio Sanctisimi” to temat tegorocznego dziesiątego już kongresu Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym mogli uczestniczyć ministranci i lektorzy z różnych stron Polski. Od morza, aż po góry. Na tym spotkaniu organizowanym przez Towarzystwo Chrystusowe w Poznaniu szukaliśmy odpowiedzi na mnóstwo pytań, m.in. co to znaczy Visitatio Sanctisimi? Czym jest Godzina Święta? Po co są tak właściwie procesje Eucharystyczne? Dlaczego warto uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu? Dlaczego należy dbać o szaty i parametry liturgiczne?

Więcej…

 
Kukiz: gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku

Zło zdarza się także w Kościele, ale gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku – powiedział Paweł Kukiz na spotkaniu z młodzieżą zgromadzoną na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. – Wasza obecność jest dla mnie wielką nauką, dziękuję wam za to – mówiła. Znany muzyk był jednym z gości wtorkowego programu Spotkania. Przez godzinę odpowiadał na pytania młodych.

Więcej…

 
Góra Tabor zmienia na lepsze!

Góra Tabor, to znaczy przemienienie. Biorąc udział w takim spotkaniu ma się czas na zadumę nad różnymi sprawami. Pojmuje człowiek co zrobił źle w życiu, a co dobrze. Gdzie popełnił błąd, a gdzie dokonał trafnego wyboru. Co jest ważne, a co nieistotne. Czego można był uniknąć i co zmienić, a czego nie. Tak też było w moim przypadku.

Więcej…

 
Czy znasz Tego Człowieka?

Na Wielkopostne Dni Skupienia nie przyjeżdża się po to, by sobie popatrzeć na Boga, poznać się z Nim trochę, pobyć razem, pogadać o różnych sprawach. Od tego jest każdy dzień. Wielkopostny czas jest po to, by zrozumieć Jego Krzyż. Podczas skupienia u Księży Chrystusowców w Poznaniu adorowaliśmy Krzyż oczyma zdrajcy Judasza (Mt 27,3-10) i zaprzańca Piotra (Mt 26,69-75). Hasło rekolekcji: „Czyż i wy chcecie odejść? (J 6,67)" – wymagało konkretnej odpowiedzi.

Więcej…

 
Wielkopostne dni skupienia w Poznaniu

W dniach 9-11 marca 2012 r. w Poznaniu miały miejsce wielkopostne dni skupienia dla chłopaków zorganizowane przez wspólnotę Księży Chrystusowców. W spotkaniu uczestniczyli również chłopcy z naszej diecezji. Jeśli ktoś z Was zadaje sobie pytanie czy warto poświęcać swój czas na różnego rodzaju skupienia, rekolekcje, spotkania itp. zapraszamy do przeczytania świadectwa jednego z uczestników.

Więcej…

 
Jak Boży szaleńcy, czyli o rekolekcjach powołaniowych w seminarium

Na spędzanie wolnego czasu ferii zimowych propozycji bywa wiele. Domy kultury, świetlice, kina prześcigają się w przygotowaniu najatrakcyjniejszego programu dla młodych ludzi. Oni sami często pomysły mają lepsze, a realizując je, czasem przez otoczenie bywają nazywani szaleńcami.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2  3  4   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 17350 | dodano: 2012-06-19 15:04:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook