Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wyjazd na Marsz dla Życia w Rzymie z FMS
Nie mogę wyświetlić obrazka

Fundacja Małych Stópek, w dniach 20 – 26 maja 2024 r., zapraszamy na wyjazd do Rzymu na międzynarodowy Marsz dla Życia.  Jest to pielgrzymka w intencji obrony nienarodzonych, której elementem będzie nie tylko uczestnictwo w międzynarodowym marszu Obrońców Życia z całego świata, ale również udział w Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II. Zapisy do 14 stycznia.

Piękna Italia nieustannie zaskakuje i zachwyca nawet swych stałych bywalców. Klasyka gatunku, która skrywa miliony pereł. Ojczyzna wielu świętych i papieży. Każde włoskie borgo, czyli wioska, oferuje przepiękne widoki, wyjątkowe spacery wąskimi uliczkami oraz wyśmienite jedzenie. Duże miasta, wśród zgiełku motorynek, pokazują nam swe najwspanialsze zabytki, potwierdzając że są niczym muzea na otwartym powietrzu.

 

Marsz dla Życia Rzym 2024
Rzym - Wenecja - Padwa - Lanciano - San Giovanni Rotondo - Neapol - Monte Cassino

Cena: 3390 zł / 50 os.
 

Dzień 1 - 20 maja
Zbiórka na lotnisku w Berlinie. Przelot do Wenecji. Rozpoczęcie zwiedzania: Most Westchnień, słynny Plac św. Marka (nazwany przez Napoleona Bonapartego „Salonem Europy”) z kolumnami patronów Wenecji (Marka i Teodora) oraz bazyliką św. Marka, Pałacem Dożów i Pałacem Arcybiskupim (oba z zewnątrz). Następnie spacer wśród malowniczych wąskich kanałów do Mostu Rialto – jednego z symboli Wenecji. Na koniec czas wolny, możliwość rejsu gondolą (płatna indywidualnie). Przejazd do Padwy, wizyta na Prato della Valle, największym miejskim placu Europy oraz w bazylice św. Antoniego, Msza Święta przejazd na kolację i nocleg. Kolacja i nocleg.

Dzień 2 - 21 maja
Śniadanie, wyjazd do Loreto – Sanktuarium Casa Santa z tzw. Świętym Domkiem, który – jak podaje tradycja – został przeniesiony w to miejsce z Nazaretu; czas wolny w okolicy urokliwego placu przed bazyliką, następnie nawiedzenie polskiego cmentarza – drugiego co do wielkości we Włoszech po Monte Cassino. Potem przejazd do nieodległego sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 3 - 22 maja
Śniadanie, nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kościół stary z konfesjonałem Świętego, jego cela, słynny krucyfiks. Przejście do kościoła nowego z grobem Świętego w krypcie. Msza św. w San Giovanni Rotondo, potem czas wolny – chwila refleksji na Drodze Krzyżowej. Po południu przejazd do Pompejów – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, a później wizyta w ruinach starożytnego miasta, zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4 - 23 maja
Śniadanie, przejazd do centrum Neapolu – katedra św. Januarego (miejsce związane z cudem zamiany krwi w ciecz), kościół z miejscem pochówku o. Dolindo, kościół Gesu Nuovo z grobem lekarza, dr. Giuseppe Moscatiego, , Plac Plebiscytu, spacer po Spaccanapoli – wąską ulicą przecinającą całe Stare Miasto. Przejazd na Monte Cassino wizyta w klasztorze, chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 - 24 maja
Śniadanie, zwiedzanie Rzymu - Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II oraz Drzwi Święte, później Koloseum i Forum Romanum (oba z zewnątrz), a następnie Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny i Kapitol oraz Bazylika Matki Bożej Większej zbudowana wg tradycji w miejscu, gdzie w środku lata spadł w Rzymie śnieg. W ciągu dnia Eucharystia. Przejazd do hotelu na kolację, nocleg.

Dzień 6 - 25 maja
Śniadanie, Marsz dla Życia w Rzymie. Następnie do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7 - 26 maja
Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot powrotny do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:
• przelot Berlin – Wenecja / Rzym – Berlin z bagażem podręcznym o wymiarach 40x20x25 cm oraz bagażem podręcznym o wymiarach 55x40x20 cm do 10 kg;
• transfery na miejscu klimatyzowanym autokarem;
• 6 noclegów w hotelu ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami;
• 6 śniadań i 6 kolacji;
• opiekę pilota wycieczek;
• obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł;
• ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, bagaż 1000 zł).

Cena nie zawiera:
• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (799 zł);
• ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego - 20 kg - od 399 zł; możliwość dokupienia bagażu jedynie w dniu zawarcia umowy;

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych, wjazdowych i paliwowych, zwyczajowych napiwków oraz słuchawek systemu tour audio guide - koszt 150 Euro/os., płatne pilotowi.
 

Zapisy pod numerem tel. 515 505 911 lub prosimy o kontakt e-mail: kamil@fundacjamalychstopek.pl.

 


liczba odsłon: 280 | dodano: 2023-12-12 13:02:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook