Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

O świadczeniu wiary

Słów kilka o tym, jak bardzo Bóg pragnie naszego życia z wiary.

Grylls: już się nie krępuję mówić o wierze

Brytyjski (pochodzący z Irlandii) podróżnik, alpinista i popularyzator sztuki przetrwania Bear Grylls już się nie krępuje mówić otwarcie o swej wierze chrześcijańskiej. „W przeszłości obawiałem się o tym mówić, bo bałem się, że mnie wyśmieją albo że zostanie to odebrane jako przejaw słabości. Ale teraz już nie lękam się powiedzieć, że potrzebuję swej wiary. Ona jest prawdziwym kręgosłupem mego życia. Jeśli więc ktoś mnie o to zapyta, jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, że mogę o tym opowiedzieć” – stwierdził podróżnik w wywiadzie dla tygodnika "The Irish Catholic".

Więcej…

 
"3. Biegun" – Kamiński idzie do Santiago de Compostela

Ta wyprawa będzie dla mnie czasem zastanawiania się nad wartościami w dzisiejszym świecie, poznawania ludzi i poszukiwania Boga – powiedział Marek Kamiński, podróżnik i zdobywca Bieguna Północnego i Południowego, podczas konferencji prasowej rozpoczynającej nowy projekt edukacyjno–podróżniczy o nazwie „3. Biegun”, którego najważniejszym elementem będzie piesza wędrówka podróżnika do Santiago de Compostela, miejsca spoczynku św. Jakuba. Celem wyprawy jest zebranie funduszy na organizowane przez Fundację Marka Kamińskiego Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów.

Więcej…

 
Wiara i próby praktyk religijnych w Auschwitz

W szczególnie trudnych momentach, w sytuacji pogardy i skrajnego bezczeszczenia człowieczeństwa, wielu więźniów niemieckiego obozu nazistowskiego Auschwitz-Birkenau szukało pociechy w modlitwie i odwoływało się do swej religii. Mimo kar, jakie groziły za zachowywanie praktyk religijnych w obozowych warunkach, więźniowie ryzykowali życiem i próbowali spontanicznie modlić się w miejscu osadzenia.

Więcej…

 
Wierni swojej wierze

Wspólnota koptyjska jest „wielkim przykładem i wzbogaceniem dla całej Austrii” – stwierdził arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn w cotygodniowym felietonie na łamach wielkonakładowej, bezpłatnej gazety „Heute”. Podkreślił, że Koptowie tworzą żywe wspólnoty, które również w cierpieniu i prześladowaniu pozostają „wierne swojej wierze”. W Wiedniu żyje 6 tysięcy członków tej wspólnoty wyznaniowej.

Więcej…

 
Zdobywczyni medalu: Boże, od Ciebie wszystko zależy

„Poszłam na Mszę świętą i powiedziałam: Boże, od Ciebie wszystko zależy. Rób wszystko, byle nie rozczarować” – powiedziała Sylwia Jaśkowiec, która wspólnie z Justyną Kowalczyk wywalczyła 22 lutego podczas narciarskich mistrzostw świata w szwedzkim Falun brązowy medal w sprincie drużynowym stylem dowolnym.

Więcej…

 
Z Bogiem wszystko jest możliwe

Szerszej publiczności znany głównie jako członek Kabaretu Młodych Panów - opowiada o tym, że można być katolikiem i nie ukrywać swojej wiary, mówi o pasji, rodzinie i życiu codziennym. Z Mateuszem Banaszkiewiczem, rozmawiała nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Szylak.

Więcej…

 
Lewandowski: sukces zawdzięczam Bogu

„Mogłem się tam pozbyć wszystkich swoich zmartwień i obaw” – tak o swych wizytach przed meczami w kościele opowiada Borussii Dortmund, Robert Lewandowski. Piłkarz reprezentacji Polski w rozmowie dla adresowanego do dzieci i młodzieży magazynu „Dein Spiegel” podkreślił, że swoje piłkarskie sukcesy zawdzięcza „rozmowom z Bogiem”.

Więcej…

 
Bill Gates: wiara w Boga ma sens

Najbogatszy człowiek świata, Bill Gates ujawnił, że wraz z rodziną chodzi do kościoła katolickiego i że religijna moralność bardzo inspiruje jego działalność charytatywną. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”, który ukaże się z datą 27 marca, twórca Microsoftu podkreślił, że jego dzieci są wychowywane w duchu religijnym.

Więcej…

 
Od ministranta do agenta 007

Były odtwórca roli agenta 007, irlandzki aktor Pierce Brosnan oświadczył, że wiara katolicka zawsze była dla niego wsparciem w trudnych okresach życia, kiedy „dryfował”. Wspomniał zwłaszcza o śmierci swej pierwszej żony, chorej na raka, Cassandry Harris, o wypadku samochodowym syna, z którego ledwo uszedł z życiem i o nieobecności swego ojca, który odszedł, gdy Pierce miał zaledwie dwa lata.

Więcej…

 
Świadectwo o świadectwie

„To, co jest w nas, jest większe od nas, zawartość przerasta naczynie. Czy pęknie, czy tylko się przeleje - to obojętne, ważne jest jedno: przekazanie Nowiny". Moje świadectwo jest więc jedną z form ewangelizacji.

Więcej…

 

1  


liczba odsłon: 10995 | dodano: 2012-06-19 15:06:43

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook