Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa poruszeń duchowych

Słów kilka o tym, jak Bóg dotyka i porusza ludzkie serca i umysły.

Gdy umiera ktoś bliski

"Jam gościem na tym świecie, nie tu mój dom. W niebiosach Boże dziecię wszak ma ojczyznę swą. Tu dni pielgrzymki pędzę, tam się zakończy znój. I w szczęściu wszelka nędzę ukoi Pan, Bóg mój. Bo Bóg radością moją, zbawieniem chce mi być. I łaskę daje mi swoją; w niebiosach wiecznie żyć. Tam będę już bez końca ze szczęścia zdrojów pił i będę na kształt słońca ze zbawionymi lśnił". Jam gościem na tym świecie, pieśń ze "Śpiewnika mszalnego" Konferencji Episkopatu Polski

Więcej…

 
Szczecinianin modlił się za Breivika

Pielgrzym ze Szczecina Wojciech Jakowiec odmówił dziś Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy norweskiej wyspie Utoya. Modlił się za ofiary ubiegłorocznej masakry, a także za nawrócenie Andersa Breivika, który jest oskarżony o zabicie 77 osób.

Więcej…

 
Przydałoby się mieć 40 żyć

Niewidomy podróżnik, biznesmen, informatyk Paweł Urbański w rozmowie z Randą Ombach o planach zdobycia Korony Świata i innych przeszkodach do pokonania: Przydałoby się mieć 40 żyć.

Więcej…

 
Wstrząsający list z celi śmierci

Asia Bibi, pakistańska chrześcijanka, skazana za rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi, a tak naprawdę za złożenie chrześcijańskiego świadectwa wiary, napisała w celi śmierci pamiętnik oraz niepublikowany dotąd list do najbliższych. Zostały one wydane przez hiszpańskie wydawnictwo LibroLibres.

Więcej…

 
Trudny orzech do zgryzienia

Kilka słów od Pauliny, która napisała do nas maila i pozostawiła na nim krótką historię swojego życia. Można powiedzieć: "trudny orzech do zgryzienia". Sami przeczytajcie.

Więcej…

 
Jezus Chrystus jest moim światłem

Przez ostatni czas trudno mi było zmobilizować się i pójść na Eucharystię (nawet niedzielną), a o Sakramencie Pojednania już nie wspomnę... W mej rodzinnej parafii było łatwiej - mniejsza społeczność, człowiek jest mniej anonimowy, a poza tym wspólnota, która zawsze brała czynny udział w Eucharystii. Tego wszystkiego zabrakło mi na studiach.

Więcej…

 
Cierpienie

Jedną z wielu tajemnic człowieka stanowi cierpienie, którego to nie jesteśmy wstanie całkowicie wyeliminować ze swojego życia. Jest ono bowiem nierozerwalnie związane z ludzkim losem, dotyka każdego z nas w mniejszym bądź większym stopniu. Może cierpieć nasze ciało - nasz organizm, może cierpieć i nasze wnętrze- dusza.

Więcej…

 
Być trochę jak Bóg

Trzeba, by człowiek był trochę jak Bóg... On jest dla każdego osobny, dla wszystkich ten sam. To takie niezwykłe, że do Niego w każdej chwili tylu się naraz zwraca, tylu z nas do Niego kieruje swoje myśli. A On dla każdego ma czas... Jaki czas? Przecież Pan Bóg nie nosi zegarka... I zawsze, jeśli tylko mocno tego chcemy, to On jest tak blisko... i daje Siebie. Bezgranicznie.

Więcej…

 
Przemijanie…

    Gdy poproszono mnie, o napisanie czegoś, na temat przemijania – pomyślałam – phi drobnostka. Ale gdy usiadłam z piórem w ręku, żeby coś napisać, okazało się, że to wcale nie jest drobnostka… no bo przemijanie to czas, to wydarzenia z przeszłości, czyli w skrócie temat od dinozaurów do dziś – ojej – to chyba dużo?! Może skupię się na samym czasie, bo jeżeli chodzi o wydarzenia, to ja nie lubię za bardzo liczyć kart historii – dobrze, że wiem, iż chrzest Polski był, pod Grunwaldem Jagiełło dzielnie poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, prawie jak Leo Beenhakker wygrał z Azerbejdżanem. Były dwie wojny światowe (nawet daty kojarzę), i ludzie tacy jak: Mieszko I, Bona i Napoleon, Piłsudski i Maria Skłodowska – Curie. Pozostałych znacie, więc nie będę wymieniać.

Więcej…

 
Jesień

Jesienna melancholia kolorowych liści spadających wirująco z ogromnych drzew.

Więcej…

 
Anioły są wśród nas...

Kimkolwiek jesteś skądkolwiek przybywasz i dokądkolwiek zmierzasz – zatrzymaj się na moment, usiądź, odpocznij i pomyśl nad słowami, które ja dostrzegłam kiedyś pod jednym z obrazów, w pewnej małej galerii: „Człowiek, człowiekowi Aniołem”.

Więcej…

 
Po dziewięciu miesiącach... grób

Dziewięć miesięcy, tylko tyle i aż tyle trwa ciąża.

Więcej…

 
Drzwi życia

Śmierć od zawsze stanowiła ważną część ludzkich rozważań. Jest nieodłącznym aspektem naszego życia, kolejną tajemnicą ludzkiego istnienia. Zbliżamy się do niej nie uchronnie każdego dnia. Myślimy o niej nie chętnie. Często się jej lękamy, nie chcemy o niej myśleć, rozmawiać. Unikamy tematu śmierci, spychając go na krańce świadomości, traktując jako najgorszego wroga.

Więcej…

 
Bezduszne zabijanie Świąt

Kto bardziej spostrzegawczy dostrzegł dziś płatki śniegu za oknem. Zima przyszła, a wiadomo, zima kojarzy nam się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej…

 
Kolęda dwóch serc

Boże Narodzenie – to Święta na które czekamy z niecierpliwością, a w grudniu szczególnie wszystko wokół nam przypomina, że są już tuż tuż.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 17775 | dodano: 2012-06-19 15:05:45

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook