Dziś: środa, 23 października 2019
Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Europejskie Spotkanie Młodych
Europejskie Spotkanie Młodych – Bazylea 2017/18

Wspólnota Taize zaprasza młodzież na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei, które będzie trwało od czwartku - 28 grudnia 2017 - do poniedziałku -1 stycznia 2018. ESM organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.

Więcej…

 
Europejskie Spotkanie Młodych Ryga 2016/17

Punkt przygotowań Taize przy szczecińskiej katedrze zaprasza młodzież, która pragnie dołączyć do dziesiątków tysięcy młodych ludzi z całej Europy w przeżywaniu wiary i Kościoła na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2014 r. do 1 stycznia 2016/17 r. w Rydze na Łotwie.

Więcej…

 
Modlitwa i miłosierdzie drogą ku jedności

Na znaczenie wspólnej modlitwy oraz podejmowania dzieł miłosierdzia jako drogi ku budowaniu jedności chrześcijan wskazał podczas wczorajszej modlitwy wieczornej 36 Europejskiego Spotkania Młodych w Strasburgu przeor Wspólnoty z Taizé brat Alois. Jednocześnie zapowiedział kolejne etapy Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię: spotkania na przełomie kwietnia i maja 2014 w Texasie i w Meksyku, w październiku na Karaibach: w Dominikanie, Haiti, Puerto Rico i na Kubie oraz kolejne spotkanie europejskie, od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 w stolicy Republiki Czeskiej - Pradze.

Więcej…

 
Za rok spotkanie Taizé w stolicy Czech

37. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 w Pradze, stolicy Republiki Czeskiej – zapowiedział podczas wczorajszej modlitwy wieczornej w katedrze w Strasburgu przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois.

Więcej…

 
Rozpoczęło się Spotkanie Młodych w Strasburgu

Około 30 tys. osób bierze udział w rozpoczętym dziś w Strasburgu we Francji 36. Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez Wspólnotę z Taize. W tym gronie jest ponad 4,5 tys. Polaków

Więcej…

 
Papież zachęca młodych do przezwyciężania podziałów

Do przezwyciężania podziałów między chrześcijanami, stanowiących przeszkodę w wypełnieniu misji powierzonej Kościołowi, zachęca Ojciec Święty młodych uczestniczących w rozpoczynającym się dziś w Strasburgu 36 spotkaniu organizowanym przez Wspólnotę z Taizé.

Więcej…

 
20 tys. uczestników 36. Europejskiego Spotkania Młodych

Za niespełna dwa tygodnie 20 tys. młodych ludzi z całej Europy i innych kontynentów przybędzie do Strasburga, gdzie w dniach 28 grudnia - 1 stycznia odbędzie się 36. Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé. Będzie wśród nich 2,5 tys. Ukraińców.

Więcej…

 
br. Alois apeluje o współpracę chrześcijan

O większą solidarność międzyludzką w obliczu trudnej sytuacji współczesnej Europy także przezwyciężanie podziałów istniejących między chrześcijanami zaapelował 31 grudnia wieczorem w bazylice św. Jana na Lateranie przeor ekumenicznej wspólnoty z Taizé, br. Alois. W Wiecznym Mieście trwa 35 Europejskie Spotkanie Młodych z udziałem 40 tys. osób.

Więcej…

 
Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych w Strasburgu

„Kolejne spotkanie europejskie od 28 grudnia 2013 do 1 stycznia 2014 r. odbędzie się w Strasburgu – powiedział w niedzielę podczas wieczornej modlitwy w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie przeor ekumenicznej wspólnoty z Taizé, br. Alois. Zaznaczył, że młodzi będą goszczeni po obu stronach granicy francusko-niemieckiej. Dodał, że miasto to jest symbolem europejskiego pojednania, symbolem Europy otwartej i solidarnej.

Więcej…

 
Święto Narodów podczas Spotkania Młodych

Uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych w Rzymie powitali Nowy Rok 2013 w goszczących ich parafiach. Przed północą pielgrzymi z całego kontynentu modlili się o pokój na świecie. Po modlitewnym czuwaniu rozpoczęło się „Święto Narodów”. Młodzi składali sobie życzenia noworoczne, a poszczególne narodowości przedstawiały tradycyjne tańce i pieśni.

Więcej…

 
Benedykt XVI modlił się z uczestnikami Spotkania Taize

Punktem centralnym 35 Europejskiego Spotkania Młodych w Rzymie była dzisiejsza wieczorna modlitwa na placu św. Piotra w Rzymie pod przewodnictwem papieża. Wzięło w niej udział ponad 40 tys. jego uczestników, a także wielu turystów i mieszkańców Wiecznego Miasta.

Więcej…

 
Rozpoczęło się 35. Europejskie Spotkanie Młodych

Czterdzieści tysięcy osób z całej Europy i spoza niej, w tym 12 tys. Polaków, bierze udział w rozpoczętym dziś 35. Europejskim Spotkaniu Młodych w Rzymie. Od 28 grudnia do 2 stycznia młodzi pielgrzymi będą się modlić, rozmyślać i uczestniczyć w życiu parafii, rodzin oraz wspólnot zakonnych Rzymu i okolic. Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie, organizowane we współpracy z diecezją rzymską, jest już czwartym, jakie odbywa się w Wiecznym Mieście. Poprzednie odbywały się tam w latach 1980, 1982 i 1987.

Więcej…

 
40 tys. pielgrzymów na Taizé

 Od 28 grudnia 2012 r. do 2 stycznia 2013 r. miasto Rzym gościć będzie uczestników 35. Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Wspólnotę z Taizé. Czterdzieści tysięcy młodych pielgrzymów z całej Europy i spoza niej przybędzie do stolicy Włoch, by przez sześć dni modlić się, rozmyślać i uczestniczyć w życiu parafii, rodzin oraz wspólnot zakonnych Rzymu i okolic.

Więcej…

 
W Berlinie zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodych

W Berlinie zakończyło się wczoraj 34. Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane tradycyjnie na przełomie roku przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taizé. W pięciodniowym spotkaniu, które przebiegało pod hasłem „Radość serca – pełnia życia", uczestniczyło ponad 30 tys. młodych ludzi, w tym przeszło 6 tys. Polaków. Berlin był gospodarzem tego wydarzenia po raz pierwszy.

Więcej…

 
Benedykt XVI zaprasza na następne Taizé w Rzymie

Kolejne, 35. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się za rok w Rzymie. Ogłosił to brat Alois podczas wieczornej modlitwy na terenie targów berlińskich. Decyzja ta entuzjastycznie została przyjęta przez młodych Europejczyków, szczególnie zaś przez ponad 2 tys. Włochów, którzy przyjechali na tegoroczne spotkanie do Berlina.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2  3  4  5  6   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 26032 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook