Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Europejskie Spotkanie Młodych
Zakończenie Europejskiego Spotkania Młodych Taizé - Bruksela 2008/09

W stolicy Belgii 2 stycznia zakończyło się 31. Europejskie Spotkanie Młodych. Po pożegnaniu w parafiach uczestnicy wyruszyli do swoich krajów. Jedynie do Polski odjechało z Brukseli 180 autokarów. Już przed południem wielki parking przy halach targowych zaczął się zapełniać tysiącami młodych ludzi. Wszyscy odjeżdżali z jednego miejsca. Również każdy z 9 tys. Polaków musiał odnaleźć swój autokar.

Więcej…

 
Kolejne spotkanie Taizé w Poznaniu!

Fala radości niespodziewanie zalała tysiące młodych Polaków, którzy 31 grudnia w Brukseli modlili się wspólnie z innymi narodami na halach Expo w Brukseli - Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się za rok w Poznaniu!

Więcej…

 
Kard. Danneels: zaprosiłem Taizé, bo chcę odmłodzić Kościół

- Zaprosiłem Taizé do Brukseli bo chciałem odmłodzić tutejszy Kościół – przyznaje arcybiskup Brukseli kard. Godfried Danneels. – Nasz Kościół jest już w podeszłym wieku i ten strumień młodych, który tu przepływa dzięki spotkaniu europejskiemu organizowanemu przez wspólnotę braci z Taizé, może pomóc w odnalezieniu źródeł i odbudowaniu nadziei.

Więcej…

 
Młodzież powitała Nowy Rok modlitwą o pokój i zabawą

Modlitwą o pokój na świecie i wspólną zabawą powitali Nowy Rok uczestniczy Europejskiego Spotkania Młodych w Brukseli. 31 grudnia o godz. 23 młodzi zgromadzili się w prawie 180 parafiach stolicy Belgii i okolic na modlitwie m.in. za ludzi doświadczonych przez wojny i za tych, którzy niestrudzenie pracują dla pokoju.

Więcej…

 
Fotorelacja z Brukseli

Przywieźliśmy trochę fotek z Europejskiego Spotkania Młodych, na którym mieliśmy okazję być. Zapraszamy do obejrzenia: tych, którzy byli i tych, którzy nie wiedzą totalnie nic o tym spotkaniu, a za rok zapiszą się jako pierwsi! ;) Kliknij TUTAJ Ps. możemy też o tym nieco podyskutować - Forum :)

 
Prezydent Kaczyński dziękuje Wspólnocie Taizé

Prezydent Lech Kaczyński przesłał list do Przeora Wspólnoty z Taizé Brata Aloisa, w którym dziękuje za wybór Poznania na miejsce 32. Europejskiego Spotkania Młodych.

Więcej…

 
Przesunięcie terminu Spotkania Taizé w Poznaniu

Dzień później, niż poprzednio planowano, rozpocznie się i dzień później zakończy Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu, organizowane na przełomie starego i nowego roku przez Ekumeniczną Wspólnotę Taizé.

Więcej…

 
Już można śledzić przygotowania do Spotkania Młodych Taize-Poznań 2009/2010

Najnowsze informacje na temat 32. Europejskiego Spotkania Młodych, które na przełomie 2009 i 2010 roku odbędzie się w Poznaniu, można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji poznańskiej Link do podstrony zatytułowanej „Europejskie Spotkanie Młodych 2009” znajduje się w lewym górnym rogu głównej strony internetowej archidiecezji poznańskiej – pod adresem: www.archpoznan.pl

Więcej…

 
Poznań: bracia z Taize zorganizują warsztaty dla młodzieży

Bracia ze Wspólnoty Ekumenicznej Taize zorganizują w połowie marca w Poznaniu warsztaty dla osób, które chcą pomóc w organizacji 32. Europejskiego Spotkania Młodych, jakie na przełomie 2009 i 2010 roku odbędzie się w tym mieście.

Więcej…

 
Br. Marek z Taizé o przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu

O przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych zaplanowanego w Poznaniu na przełom 2009 i 2010 r. mówił brat Marek z Taizé podczas 347. zebrania plenarnego KEP w Warszawie. Zapowiedział, że organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy młodych z całej Europy.

Więcej…

 
Poznań rozpoczął przygotowania do spotkania Taize

Transmitowaną na cały świat przez Telewizję Polonia uroczystą Mszą świętą rozpoczęto w niedzielę w Poznaniu oficjalne przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, które pod koniec roku zorganizuje tam Wspólnota Ekumeniczna z Taize.

Więcej…

 
Pielgrzymkowy most między Poznaniem a Taize

Pierwsza grupa młodzieży z archidiecezji poznańskiej wyruszyła do siedziby Wspólnoty Ekumenicznej w Taize w ramach przygotowań do 32. Europejskiego Spotkania Młodych, które w grudniu odbędzie się w stolicy Wielkopolski.

Więcej…

 
Jak wierzyć dzisiaj?

Z bratem Aloisem, przełożonym Wspólnoty z Taizé, rozmawia ks. Dariusz Madejczyk

Więcej…

 
70 tys. na Europejskim Spotkaniu Młodych w Poznaniu

Organizacja ruchu drogowego w trakcie Europejskiego Spotkania Młodych (ESM) w Poznaniu, zapewnienie bezpieczeństwa uczestników, uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych – te i inne zagadnienia poruszono dziś na spotkaniu przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych z abp. Stanisławem Gądeckim. Organizatorzy spodziewają się przybycia do Poznania 70 tys. młodych ludzi.

Więcej…

 
Przygotowania do Spotkania Młodych na finiszu

W parafiach archidiecezji poznańskiej trwają ostatnie przygotowania do 32. Europejskiego Spotkania Młodych. Odbędzie się ono w stolicy Wielkopolski od 29 grudnia 2009 do 2 stycznia 2010 roku. Przyjedzie na nie nawet 30 tys. młodzieży z całej Europy – poinformowali bracia Marek i David ze Wspólnoty Ekumenicznej Taizé.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 33662 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook