Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa służby Bogu i ludziom

Słów kilka o tym, jak Bóg prowadzi ludzi w różnej służbie.

Bp Karol Wojtyła miał zawsze czas dla innych

Ks. Karol Wojtyła poświęcał wiele czasu swoim podopiecznym, wyjeżdżał z nim na urlopy pod namioty, brał udział w wycieczkach górskich oraz spływach kajakowych, organizował dla nich Msze z nauką. Nieformalne spotkania z czasem przerodziły się we wspólnotę, którą jej członkowie nazwali „Środowiskiem”. 

Więcej…

 
Żołnierze Chrystusa. Walka o polską duszę.

„Żołnierze Chrystusa. Walka o polską duszę” to cykl rozmów z kapłanami z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (chrystusowcami), którzy zgodnie z charyzmatem swojego zgromadzenia zakonnego niosą Polakom żyjącym poza granicami kraju Boga i Polskę.

Więcej…

 
Młodzi dla Kamerunu - Budujemy szkołę

Tegoroczna akcja w ramach projektu Młodzi dla Kamerunu to „Budujemy szkołę”. Przez ostatnie miesiące wspieraliśmy katolicką szkołę w miejscowości Kengang opłacając nauczycieli, by dzieci i młodzież mogła się uczyć. Naszym zadaniem było także propagowanie akcji adopcji na odległość – adopcji serca. To wspaniałe dzieło jest spersonalizowaną pomocą trafiającą bezpośrednio do adoptowanego na odległość dziecka.

Więcej…

 
Młodzi dla Kamerunu cdn.

Rusza kolejna akcja w ramach ogólnopolskiego projektu misyjnego Młodzi dla Kamerunu. W 16 diecezjach Polski ruszają prace mające pomóc w odbudowie szkoły w miejscowości Ndzindong w Kamerunie.

Więcej…

 
Misjonarz z Amazonii: dla Boga jestem gotów iść do piekła

Dla Boga jestem gotów nawet iść do piekła - mówi w rozmowie z KAI pallotyn ks. Józef Maślanka, od 40 lat pracujący w brazylijskiej Amazonii. Zasłużony misjonarz obchodzi właśnie 80. rocznicę urodzin. Opowiada m.in. o tym, jak pływał łodzią do 83 wspólnot rozsianych na obrzeżach dżungli nad brzegami Rio Negro, o tym, jak zdejmował klątwę rzuconą na miasto, i jak budował jedyny polski dom w Amazonii.

Więcej…

 
Młodzi dla Kamerunu budują szkołę

Na początku lipca br. troje wolontariuszy rozpoczęło swój pobyt w Kamerunie w ramach ogólnopolskiego projektu misyjnego Młodzi dla Kamerunu. Sandra Niemiec, ks. Łukasz Rybiński i Michał Piętosa – koordynator i pomysłodawca przedsięwzięcia wyruszyli z darami do Afryki. Ich wyjazd jest zwieńczeniem całorocznej pracy.

Więcej…

 
Projekt misyjny "Młodzi dla Kamerunu"

„Młodzi dla Kamerunu”, to kontynuacja - w nowej formie – projektu „Młodzi Polacy młodym w Kamerunie”, który realizowaliśmy w gronie przyjaciół, znajomych oraz ludzi dobrej woli od września 2011 r.

Więcej…

 
Byłabym niczym bez Jezusa

„Moje marzenia się spełniły dzięki łasce Bożej i obecności Jezusa w moim życiu, a bez Niego byłabym niczym” – te słowa wypowiedziała publicznie Irlandka Katie Taylor zaraz po zdobyciu 9 sierpnia tytułu mistrzyni olimpijskiej w boksie. Występująca w kategorii 60 kg 27-letnia zawodniczka zapewniła Irlandii dziewiąty złoty medal olimpijski w historii tego kraju.

Więcej…

 
Młodzi Polacy młodym w Kamerunie

Projekt "Młodzi Polacy młodym w Kamerunie" rozpoczął się niewinnie od telefonu s. Orencji Żak SAC pracującej na co dzień w Kamerunie. Miałem możliwość uczestniczyć w projekcie misyjnym jeszcze podczas studiów magisterskich w 2009 roku i odwiedzić kilka placówek misyjnych w diecezjach Yaounde i Dume-Abong Mbang w Kamerunie.

Więcej…

 
Justin Bieber dumny z bycia chrześcijaninem

Justin Bieber, kanadyjski wokalista popowy uważa, że bez Jezusa Chrystusa świat byłby "miejscem zgubionym". – Jestem dumny z tego, że jestem chrześcijaninem" - powiedział 17-letni gwiazdor w rozmowie z niemieckim „Bild am Sonntag". Wyznał, że każdego dnia modli się za swoich rodziców, za przyjaciół i fanów.

Więcej…

 
Odwagi! Odwagi! Dzieci to nie gwoździe.

Witam Was serdecznie! Mam na imię Alicja i zaproponowano mi, abym podzieliła się z Wami moją pewną życiową przygodą, która nadal trwa i nabiera coraz żywszego tępa. Dla mnie jest to przygoda dlatego, że w ciągu kilku miesięcy doświadczyłam wielu niesamowitych sytuacji, gorących przyjaźni, a w moje serce wlało się morze cierpliwości i chęci.

Więcej…

 
Ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała

Często w sercach młodych ludzi rodzi się pytanie jak odpowiedzieć na to, co się dzieje w dzisiejszym świecie, w którym słowo miłość się jakby zdewaluowało. Propagowana w większości czasopism i innych środkach masowego przekazu wolność bez granic, którą w ścisłym tego słowa znaczeniu trzeba by było nazwać swawolą, panująca kultura seksu, szerząca się pornografia, składa hołd „miłości", która jest miłością sprofanowaną.

Więcej…

 
Czarny szlak zawodowców

Czarny szlak w górach to zawsze ten najcięższy i najtrudniejszy. Szlak, który męczy bardziej od innych i czasem jest nie do pokonania. Zbliża się taki czas w życiu Kościoła, który jest czasem wizyt duszpasterskich tzw. kolędy, a i przez Księży nazywany czarnym szlakiem zawodowców.

Więcej…

 
Refleksje maturzystki z wyjazdu wolontariuszy Caritas

Wszyscy doskonale pamiętamy ogromną powódź, która nawiedziła nasz kraj w maju. Wcinająca się coraz głębiej w dorzecze Wisły i Odry fala znalazła się w centrum zainteresowania wszystkich mediów. Katastroficzny obraz zalanych domów chwycił za serca nas wszystkich. Niestety teraz, gdy pomoc jest najbardziej potrzebna, niewielu pamięta już o nieszczęsnych powodzianach. Nie zapomniał jednak Szczecin i jego okolice. W poniedziałek 28 czerwca spod katedry św. Jakuba i z błogosławieństwem arcybiskupa Andrzeja Dzięgi wyjechali do Sandomierza wolontariusze Caritas.

Więcej…

 
Palcem po klawiaturze „qwerty”

Dawno, dawno temu, kiedy istniał już portal Ichtis napisałam swój pierwszy artykuł o przemijaniu. Od tamtej pory minęły trzy lata, a ja związałam się z Redakcją Portalu i z samym Portalem na stałe.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 16895 | dodano: 2012-06-19 15:03:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook