Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Projekt misyjny "Młodzi dla Kamerunu"
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Młodzi dla Kamerunu”, to kontynuacja - w nowej formie – projektu „Młodzi Polacy młodym w Kamerunie”, który realizowaliśmy w gronie przyjaciół, znajomych oraz ludzi dobrej woli od września 2011 r.

Zwieńczeniem tego projektu było przekazanie pomocy materialnej (sprzęt nagłośnieniowy), leków, ubrań, zabawek, przyborów szkolnych oraz środków pieniężnych, w lipcu i sierpniu br. bezpośrednio w Kamerunie, gdzie wybrałem się wraz z p. Karoliną, która podobnie jak ja pracuje, jako katecheta. Udało nam się przekazać sprzęt wartości 6000 zł, leki wartości 13 000 zł oraz pozyskać sponsorów na wyjazd co przekroczyło kolejne 7000 zł. Na miejscu odwiedziliśmy wiele misji, uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych, pracy w więzieniu gdzie pracuje s. Orencja Żak SAC, spotykaliśmy się z młodzieżą działająca przy parafii oraz dziećmi, które uczestniczą w dziele Adopcji Serca- na odległość.

Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz, nasza pomoc jest zwrócona do konkretnych dzieci z wioski Kengang, położonej w pobliżu miasta Bafoussam w Kamerunie. Skoro cel jest konkretny, działania także muszą takie być. W tym roku chcemy wybudować szkołę w Kengang. Projekt zakłada pracę na trzech płaszczyznach. Budowa szkoły - nowego budynku, pokrycie go blachą, zamontowanie drzwi i okiennic, zrobienie wylewek, wykonanie ławek szkolnych, oraz remont starego budynku. Projekt obejmuje również szkolenia dla katechetów, gdyż oni uczą i wychowują młodzież.

Adopcja na odległość - adopcja serca, umożliwia naukę wielu dzieciom. Będąc w Kamerunie mogłem na własne oczy zobaczyć jak roztropnie siostry gospodarują pieniędzmi dla dzieci. Mimo że nie wszystkie dzieci są objęte adopcją, wszystkie mogą doświadczać pomocy. Dotychczas w ramach projektu udało nam się adoptować 18 dzieci.

Na każdym etapie prowadzenia projektu „Młodzi dla Kamerunu” otrzymujemy niezwykłą pomoc i doświadczamy wielkiej łaski, szczególnie tam gdzie jesteśmy najbardziej nieporadni. Nie jesteśmy stowarzyszeniem, fundacją, ani żadną formalną instytucją. Pracujemy jako wolontariusze na rzecz Centrum Misyjnego Sióstr Pallotynek w Warszawie. Łączy nas przyjaźń i wola pracy na rzecz misji. Pieniądze, które zbierzemy, podobnie jak w roku ubiegłym, kilkoro z nas przekaże osobiście siostrom pracującym w Kamerunie, co będzie gwarancją, że będą spożytkowane naprawdę najlepiej i najrozsądniej.

Projekt „Młodzi dla Kamerunu” pokazuje, że świeccy mogą mieć konkretny wpływ na działanie misji. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za Kościół i tym chcemy zarażać innych.

Więcej info znajduje się na stronie www.mlodzidlakamerunu.pl oraz www.facebook.com/wolontariatmisyjny.zg.

Michał Piętosa


liczba odsłon: 3604 | dodano: 2013-01-29 12:06:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook