Dziś: piątek, 14 grudnia 2018
Imieniny: Alfred, Izydor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dni Młodych
Nie mogę wyświetlić obrazka

 To największe spotkanie młodzieży mieszkającej w różnych parafiach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W spotkaniu uczestniczą również grupy zaproszone z innych krajów. Dotychczas byli to przedstawiciele Niemiec i Białorusi. Dni Młodych są organizowane w weekendzie po Uroczystości Bożego Ciała w różnych miejscowościach. Pierwsze Archidiecezjalne Dni Młodych w tej formie zostały zorganizowane w Lipianach, Kamieniu Pomorskim, Myśliborzu, Choszcznie, Gryficach, a najbliższe odbędą się w Barlinku w dniach od 1 do 3 maja 2015 r. Zapraszamy już teraz na to spotkanie. Wkrótce zapisy uczestników.

Pewnie jesteś ciekawy, co to takiego te Archidiecezjalne Dni Młodych(ADM)? Odpowiadając na to pytanie mogę powiedzieć, że ADM to nie tylko spotkania młodych ludzi z rówieśnikami i nie tylko, ale także spotkania z Bogiem na wspólnej modlitwie, eucharystii, grupach dyskusyjnych, koncertach muzyków chrześcijańskich oraz wielu innych inicjatywach przygotowanych przez organizatorów. Wybierając się na ADM młodzież ma szanse pogłębić swoją wiarę i nie rzadko dać świadectwo wiary ludziom którzy tego potrzebują.

 
Archidiecezjalne Dni Młodych organizowane są raz do roku w jednej z miejscowości diecezji. Do tej pory ADM odbywały się w: Szczecinie, Lipianach oraz Kamieniu Pomorskim. Na spotkania młodzież przybywa wraz z opiekunami duchowymi(księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami, czy rodzicami). Jeśli przeraża Cię to, że na takich spotkaniach trzeba się modlić to nie ma, co panikować, bo nie spędzamy na modlitwie 12 godzin, ale też świetnie się bawimy podczas koncertów, na których gra przeróżna muzyka.

Myślę, że warto wybrać się na takie spotkanie choćby dlatego żeby spotkać Chrystusa nie tylko na Eucharystii czy modlitwie, ale także zobaczyć go w drugim człowieku, może nawet w tym człowieku po którym najmniej się tego spodziewamy. Decydując się na udział w tych dniach mamy także możliwość aby oderwać się choć trochę od codzienności, od szkoły, domu oraz oderwać się od zgiełku i gwaru dnia codziennego, a to wszystko po to aby mieć czas na głębsze przemyślenia związane z wiarą i życiem zgodnym z Ewangelią.

Agnieszka
 
 
 

liczba odsłon: 34724 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 41 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060