Dziś: czwartek, 27 kwietnia 2017
Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Rusza kolejna edycja Lidera Zachodniopomorskiego

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczyna rekrutację do IV edycji ,,Lidera Zachodniopomorskiego” - autorskiego programu edukacyjnego, stworzonego specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego.

Więcej…

 
Katolickie akcje alternatywą dla Halloween

Marsze ku czci Wszystkich Świętych w wielu polskich miastach i Noc Światła w Krakowie - parafie i organizacje katolickie przygotowują na dni poprzedzające kościelną uroczystość Wszystkich Świętych akcje promujące chrześcijański charakter tego święta. Zdaniem inicjatorów takich akcji trzeba wyjaśniać wierzącym, że nie jest to święto duchów i strachu, ale święto radości i modlitwy.

Więcej…

 
Męskie spotkania

Kim jest facet z charakterem? Skąd bierze się osobowość? Słaby charakter to zgorzkniałość, słabość, miałkość i nijakość. Mocny oznacza wyrazistość, spójność, wewnętrzną moc, magnetyzm, barwną osobowość. Którą z tych osób chciałbyś być?

Więcej…

 
Szukasz wolontariusza?

Zapraszamy do skorzystania z oferty Regionalnego Centrum Wolontariatu prowadzonego przez Stowarzyszenie Polites. Szukasz wolontariusza? Tu go znajdziesz lub on znajdzie Twoją organizację. Zamieść ofertę dla wolontariuszy na portalu: www.mojwolontariat.pl.

Więcej…

 
Boom kultu św. Rity - patronki od spraw beznadziejnych

Choć żyła na przełomie XIV i XV w., a św. Tadeusz Juda "zagospodarował" w Polsce modlitwy w sprawach beznadziejnych, od kilkunastu lat niezwykle dynamicznie rozwija się kult św. Rity. W krakowskim kościele ojców augustianów pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, 22. dnia każdego miesiąca na Msze św. przychodzą tłumy wiernych. Natomiast 22 maja - w dniu wspomnienia liturgicznego świętej, uznawanej za znakomitą orędowniczkę od spraw trudnych i beznadziejnych, gdy podczas Mszy św. w kościele święci się róże – przychodzi kilka tysięcy uczestników.

Więcej…

 
Dziś rozpoczyna się wystawienie Całunu Turyńskiego

Dziś w katedrze w Turynie rozpoczyna się wystawienie Całunu Turyńskiego - płótna, w które, według wielowiekowej tradycji, było owinięte ciało Jezusa Chrystusa po złożeniu w grobie.

Więcej…

 
Harcerska Służba Lednica 2015

Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej po raz 19. pełnić będą służbę oraz uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu nad Jeziorem Lednickim.

Więcej…

 
Festiwal Nowe Spojrzenie 2015

Już w niedzielę 31 maja 2015 r. odbędzie się w Bydgoszczy czwarta edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. To imponujące wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu: poprzednie trzy edycje zgromadziły łącznie kilkanaście tysięcy uczestników z całego kraju. Festiwal działa na trzech płaszczyznach: koncerty zespołów, konferencje z ludźmi kultury i mediów oraz spotkania z pasjonatami.

Więcej…

 
Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

W ostatni weekend maja - 28-31 - odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego tematem przewodnim będzie: Ewangelizacja środowisk wiejskich, Skarb w roli. Miejscem Kongresu będzie sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skrzatuszu, na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Więcej…

 
Europa przygotowuje się na "Noc Kościołów"

Austriacka graficzka Vera Rieder jest autorką projektu wizyjnego na Noc Kościołów, która w tym roku zostanie zorganizowana w różnych krajach Europy 29 maja. Tego dnia wiele kościołów będzie otwartych w nocy, a w niektórych będzie można zobaczyć miejsca zwykle niedostępne dla normalnych zwiedzających. Poza możliwością nawiedzenia świątyń i modlitwy w ich wnętrzu zaplanowane zostaną również rozmaite wydarzenia kulturalne, koncerty, spektakle teatralne, wystawy czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

Więcej…

 
Śladami Jana Pawła II – dwudniowy kanał internetowy TVP Regionalna

2 kwietnia rusza specjalny kanał internetowy dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w 10. rocznicę śmierci. W tym unikatowym projekcie TVP Regionalna przypomni najważniejsze momenty pontyfikatu Jana Pawła II, relacje z licznych pielgrzymek i podróży apostolskich do Polski.

Więcej…

 
16. Festiwal Pieśni Sakralnej

Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na 16. Festiwal Pieśni Sakralnej, gdzie z pewnością będzie można posłuchać wspaniałych interpretacji i występów uczestników w zakresie muzyki religijnej, gospel i sakralnej. 16. Festiwal Pieśni Sakralnej odbędzie się 29 maja 2015 r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

Więcej…

 
VI Ogólnopolski Festiwal Teatralny Most

Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Most oraz Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku zapraszają młodzieżowe grupy teatralne do udziału w VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Most, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca br. w Gdańsku.

Więcej…

 
Warszawa: ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły

„Karol Wojtyła - Twój kandydat w codziennych wyborach” - takim hasłem Centrum Myśli Jana Pawła II przypomina o 10. rocznicy śmierci papieża. Od wczoraj na ulicach Warszawy przechodnie mogą zobaczyć "wyborcze" billboardy, a to tylko jeden z elementów prowadzonej przez instytucję kampanii.

Więcej…

 
Papież zapowiada Rok Miłosierdzia w Kościele

Od 8 grudnia br. do 20 listopada 2016 trwać będzie w Kościele katolickim Rok Miłosierdzia - zapowiedział dziś papież Franciszek w kazaniu podczas nabożeństw pokutnego, któremu przewodniczył w bazylice św. Piotra w Watykanie. Było ono połączone z aktem pojednania licznych penitentów oraz ze spowiedzią i rozgrzeszeniem indywidualnym.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 48366 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Katecheci w Kenii

W dniach 11-22 lutego 2017 r. grupa kate...

ESM Taize Ryga 2016/17

...

Charytatywny koncert kolęd "Betlejem w Szczecinie" w Azoty Arena

W dniu 13 stycznia 2017 r. o godz. 19.00...

blog ichtis

Facebook