Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Projekt Katecheza 2.0
Nie mogę wyświetlić obrazka

Premiera pierwszego odcinka projektu Katecheza 2.0 (www.katechezadwazero.pl) odbędzie się 13 maja! Będzie miała charakter domowy - katecheci, wychowawcy, księża oraz uczniowie wspólnie - online - rozpoczną lekcję “Katechezy 2.0”.  

Projekt otrzymał Patronat Honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Księdza Biskupa Marka Mendyka odpowiedzialnego za katechezę w Polsce. Inicjatywa jest odpowiedzią nie tylko na postępujący proces laicyzacji wśród młodzieży, ale także na trudne warunki codziennego funkcjonowania, których obecnie każdy z nas doświadcza. Jesteśmy na ostatniej prostej!

Tworzone przez pomysłodawców projektu treści są darmowe i będą dostępne na specjalnie przygotowanej platformie (niezależnej od wielkich koncernów i mediów internetowych typu Youtube czy Facebook).

- Ostatnimi laty obserwujemy ogromny spadek poziomu religijności młodych ludzi, którzy coraz rzadziej deklarują wiarę religijną i coraz rzadziej uczestniczą w praktykach religijnych. Instynktownie czujemy potrzebę renowacji życia duchowego młodych ludzi. Obserwujemy zjawisko laicyzacji w codziennym życiu, mediach i przede wszystkim w kontakcie z młodzieżą. Naszą Misją jest powstrzymanie tego negatywnego trendu. Zamierzamy to osiągnąć poprzez profesjonalne wsparcie dla katechetów, księży i pedagogów w procesie edukacji religijnej - mówią pomysłodawcy projektu Katecheza 2.0.

Zobaczcie take video ze współtwórcą programu - Kacper "Kacu" Gudzikowski:

 

W załączniku kilka plików potwierdzających intensywne działania, które toczyły się przez ostatnie miesiące, nad programem Katecheza 2.0
 


liczba odsłon: 550 | dodano: 2020-05-07 15:27:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook