Dziś: niedziela, 17 lutego 2019
Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Rozpoczyna się VI Misyjne Święto Młodych

W Chludowie k. Poznania dziś rozpoczyna się VI Misyjne Święto Młodych. Zainaugurowała je wieczorem Msza św., której przewodniczył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Apetyt na Jezusa”, a zakończy się 6 lipca.

Więcej…

 
Rozpoczął się trójmiejski Tydzień Jezusa

Tydzień dla Jezusa, jedna z największych chrześcijańskich imprez tego lata, rozpocznie się 28 czerwca koncertem TGD w gdyńskim parku Rady Europy. Do 5 lipca na terenie Trójmiasta będzie można wziąć udział m.in. w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, warsztatach oraz koncertach gwiazd muzyki chrześcijańskiej takich jak np. New Life'M, czy Grzegorz Kloc. W ostatni dzień festiwalu ulicami Gdańska przejdzie radosny Marsz dla Jezusa.

Więcej…

 
Come&See!

Już za kilka dni maturzyści otrzymają świadectwa dojrzałości, a studenci zakończą letnią sesję egzaminacyjną. To dobry czas na podejmowanie życiowych decyzji. Krakowscy franciszkanie chcą w tym pomóc w ramach akcji „Come&See!”, czyli „Chodź i zobacz!”.

Więcej…

 
Wakacje z wartościami 2014 - bogata oferta KSM

Obóz survivalowy, spływy kajakowe, Miasteczko Modlitewne, Rajd dla Życia, Szkoła Języków Obcych - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) zaprezentowało dziś w Warszawie swoją ofertę wakacyjną. O Rajdzie dla Życia opowiadał lider zespołu T.Love, Zygmunt "Muniek" Staszczyk - promotor inicjatywy. Zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu i wspieranie ich duchowego rozwoju - takie są główne cele wakacyjnych inicjatyw KSM, prezentowanych na konferencji, która odbyła się dziś w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. "Przez sport i kulturę chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona młodych osób i w ten sposób przybliżyć im naszą działalność" - mówiła Katarzyna Łasek, zastępczyni przewodniczącego prezydium KSM.

Więcej…

 
Zapisy na spotkanie młodych na Górze Tabor

Trwają zapisy na kolejne spotkanie młodych na Górze Tabor, które potrwa od 2 do 6 lipca. Rok temu wydarzenie organizowane przez chrystusowców przeniesiono znad morza do Wielkopolski.

Więcej…

 
V Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej

Tegoroczny Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej zgromadził rzesze widzów. Pogoda dopisała, wykonawcy również. Było głośno, tanecznie i bardzo radośnie, a nad całością imprezy patronował nie kto inny jak sam święty Jan Paweł II. Jego słowa: „Jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei” stały się mottem tegorocznego festiwalu.

Więcej…

 
"Boże Ciało na Twitterze"

Tygodniową akcję "Boże Ciało na Twitterze" rozpoczną 13 czerwca polscy duchowni. Każdy, który weźmie udział w akcji, będzie codziennie umieszczał na swoim koncie tweety na temat poszczególnych elementów Mszy świętej według ustalonej wcześniej kolejności. - Wierzymy, że poprzez wspólne "ćwierkanie" możemy pomóc użytkownikom Twittera lepiej poznać i bardziej zrozumieć tajemnicę Mszy świętej. Można powiedzieć, że w ciągu 7 dni wspólnie napiszemy „twitterowy przewodnik po Bożym Ciele” – wyjaśnia jeden z inicjatorów wydarzenia ks. P ks. Piotr Studnicki z archidiecezji krakowskiej, aktualnie doktorant w Rzymie.

Więcej…

 
Talia kart z ćwiczeniami ignacjańskimi

„Ćwiczenia duchowe na każdy dzień” to zestaw 56 prostych i konkretnych ćwiczeń umieszczonych na pojedynczych kartach. „Chcieliśmy stworzyć wersję prostą i podręczną dla każdego, kto szuka konkretnych narzędzi do indywidualnego rozwoju duchowego” – mówi KAI Wojciech Werhun SJ, pomysłodawca zestawu kart z ćwiczeniami duchowymi św. Ignacego. – Szukaliśmy też takiego rozwiązania, którego można by użyć w jakimkolwiek miejscu, o jakiejkolwiek porze. Taka kartę można nosić z sobą wszędzie, przez cały dzień” – dodaje jezuita.

Więcej…

 
Ruszył nowy portal patriotyczny

W 113. rocznicę urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego, 13 maja, wystartowała nowa strona o charakterze patriotycznym. Portal www.ChwalaBohaterom.pl powstał z inicjatywy Fundacji Dobrych Mediów z myślą oddania hołdu przez internautów żołnierzom Armii Krajowej.

Więcej…

 
Przystań - Warsztaty dla Duszy

Diecezja Pelplińska zaprasza na II edycję spotkania młodych pod nazwą „Przystań - Warsztaty dla Duszy”, które odbędzie się w piątek, 20 czerwca br., w Pelplinie pod hasłem „Przyjmij Słowo”. Spotkanie będzie miało formę warsztatów grupowych rozlokowanych w kilku miejscach Pelplina, gdzie uczestnicy po wcześniejszym zgłoszeniu, będą pracować w następujących grupach: Diakonia Muzyczna, Rękodzieło, Taniec Uwielbienia, Teatr, Diakonia Liturgiczna, Ewangelizatorzy, Diakonia Kapłańska, Wolontariusze ŚDM, Film.

Więcej…

 
XII Koncert Chwały

Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „W blasku świętości” odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 19 czerwca. Koncert Chwały w Lublinie, który nieprzerwanie przez ponad dekadę stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem, w każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku.

Więcej…

 
Festiwal Nowe Spojrzenie 2014

Już w niedzielę 1 czerwca 2014 r. odbędzie się w Bydgoszczy trzecia edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. To imponujące wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu: poprzednie dwie edycje zgromadziły łącznie kilkanaście tysięcy uczestników z całego kraju. Festiwal działa na trzech płaszczyznach: koncerty zespołów, konferencje z ludźmi kultury i mediów oraz spotkania z pasjonatami.

Więcej…

 
Rekrutacja liderów „Szlachetnej Paczki” 2014

„Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób” – mówi ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, które poszukuje 600 liderów „Szlachetnej Paczki”. Do 15 czerwca organizatorzy „Szlachetnej Paczki” 2014 czekają na zgłoszenia kandydatów na liderów. Ich zadaniem będzie odszukanie potrzebujących rodzin i koordynowanie prac wolontariuszy w danym mieście.

Więcej…

 
Wyślij kleryków na misje

Uczą się w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W wakacje postanowili popracować wśród ubogich mieszkańców Gruzji. Kleryk Marcin Piecyk i kleryk Michał Misiuda wyjeżdżają do Gruzji wraz z ks. Dariuszem Komadowskim już 16 lipca dlatego fundacja misyjna Salvatti.pl zbiera środki na ten wyjazd.

Więcej…

 
Rozpoczął się maj – miesiąc maryjny

Maj w Kościele katolickim jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Parafie i rodziny intensywniej modlą się w tych dniach za wstawiennictwem Maryi, odmawiając m.in. Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 68510 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 57 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060