Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
"Boże Ciało na Twitterze"

Tygodniową akcję "Boże Ciało na Twitterze" rozpoczną 13 czerwca polscy duchowni. Każdy, który weźmie udział w akcji, będzie codziennie umieszczał na swoim koncie tweety na temat poszczególnych elementów Mszy świętej według ustalonej wcześniej kolejności. - Wierzymy, że poprzez wspólne "ćwierkanie" możemy pomóc użytkownikom Twittera lepiej poznać i bardziej zrozumieć tajemnicę Mszy świętej. Można powiedzieć, że w ciągu 7 dni wspólnie napiszemy „twitterowy przewodnik po Bożym Ciele” – wyjaśnia jeden z inicjatorów wydarzenia ks. P ks. Piotr Studnicki z archidiecezji krakowskiej, aktualnie doktorant w Rzymie.

Więcej…

 
Talia kart z ćwiczeniami ignacjańskimi

„Ćwiczenia duchowe na każdy dzień” to zestaw 56 prostych i konkretnych ćwiczeń umieszczonych na pojedynczych kartach. „Chcieliśmy stworzyć wersję prostą i podręczną dla każdego, kto szuka konkretnych narzędzi do indywidualnego rozwoju duchowego” – mówi KAI Wojciech Werhun SJ, pomysłodawca zestawu kart z ćwiczeniami duchowymi św. Ignacego. – Szukaliśmy też takiego rozwiązania, którego można by użyć w jakimkolwiek miejscu, o jakiejkolwiek porze. Taka kartę można nosić z sobą wszędzie, przez cały dzień” – dodaje jezuita.

Więcej…

 
Ruszył nowy portal patriotyczny

W 113. rocznicę urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego, 13 maja, wystartowała nowa strona o charakterze patriotycznym. Portal www.ChwalaBohaterom.pl powstał z inicjatywy Fundacji Dobrych Mediów z myślą oddania hołdu przez internautów żołnierzom Armii Krajowej.

Więcej…

 
Przystań - Warsztaty dla Duszy

Diecezja Pelplińska zaprasza na II edycję spotkania młodych pod nazwą „Przystań - Warsztaty dla Duszy”, które odbędzie się w piątek, 20 czerwca br., w Pelplinie pod hasłem „Przyjmij Słowo”. Spotkanie będzie miało formę warsztatów grupowych rozlokowanych w kilku miejscach Pelplina, gdzie uczestnicy po wcześniejszym zgłoszeniu, będą pracować w następujących grupach: Diakonia Muzyczna, Rękodzieło, Taniec Uwielbienia, Teatr, Diakonia Liturgiczna, Ewangelizatorzy, Diakonia Kapłańska, Wolontariusze ŚDM, Film.

Więcej…

 
XII Koncert Chwały

Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „W blasku świętości” odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 19 czerwca. Koncert Chwały w Lublinie, który nieprzerwanie przez ponad dekadę stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem, w każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku.

Więcej…

 
Festiwal Nowe Spojrzenie 2014

Już w niedzielę 1 czerwca 2014 r. odbędzie się w Bydgoszczy trzecia edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. To imponujące wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu: poprzednie dwie edycje zgromadziły łącznie kilkanaście tysięcy uczestników z całego kraju. Festiwal działa na trzech płaszczyznach: koncerty zespołów, konferencje z ludźmi kultury i mediów oraz spotkania z pasjonatami.

Więcej…

 
Rekrutacja liderów „Szlachetnej Paczki” 2014

„Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób” – mówi ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, które poszukuje 600 liderów „Szlachetnej Paczki”. Do 15 czerwca organizatorzy „Szlachetnej Paczki” 2014 czekają na zgłoszenia kandydatów na liderów. Ich zadaniem będzie odszukanie potrzebujących rodzin i koordynowanie prac wolontariuszy w danym mieście.

Więcej…

 
Wyślij kleryków na misje

Uczą się w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W wakacje postanowili popracować wśród ubogich mieszkańców Gruzji. Kleryk Marcin Piecyk i kleryk Michał Misiuda wyjeżdżają do Gruzji wraz z ks. Dariuszem Komadowskim już 16 lipca dlatego fundacja misyjna Salvatti.pl zbiera środki na ten wyjazd.

Więcej…

 
Rozpoczął się maj – miesiąc maryjny

Maj w Kościele katolickim jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Parafie i rodziny intensywniej modlą się w tych dniach za wstawiennictwem Maryi, odmawiając m.in. Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie.

Więcej…

 
„Drogowskazy św. Jana Pawła II” - sms-y z nauczaniem papieża

Fundacja "Być Bardziej" wraz z serwisem MobilnaParafia.pl w dniu kanonizacji udostępnili darmową usługę SMS "Drogowskazy JP2". Jest to odpowiedź na słowa papieża Franciszka, by uczcić pamięć dwóch świętych papieży, wiernie wypełniając ich nauczanie.

Więcej…

 
Przeżyjmy Wielki Post pomagając misjom

Rozpoczynamy Wielki Post. Jak przeżyć te czterdzieści dni, by stały się dla nas drogą wzrastania w wierze, szkołą miłości Boga i bliźniego? Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji wraz z Tygodnikiem „Niedziela” proponuje przeżycie tegorocznego Wielkiego Postu w duchu solidarności z misjonarkami i misjonarzami, którzy w 97 krajach misyjnych dzielą trudy życia, problemy i niedogodności z ubogimi, którym z radością głoszą Ewangelię.

Więcej…

 
Rycerze Kolumba oferują bezpłatne pola namiotowe w Rzymie

Rycerze Kolumba oferują na kanonizację Jana Pawła II miejsca na bezpłatnych polach namiotowych w Rzymie. Place znajdują się blisko bazyliki św. Piotra, gdzie odbędzie się uroczystość kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. - Bezpłatnie udostępniamy pielgrzymom z Polski te miejsca, gdzie pielgrzymi mogą przenocować pod swoimi namiotami - mówi ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan radomskiej Rady Rycerzy Kolumba im. Matki Bożej Częstochowskiej.

Więcej…

 
Orędzie Ojca Świętego na Wielki Post

Jedyna prawdziwa nędza to nie żyć jak synowie Boga i bracia Chrystusa - napisał papież Franciszek w tegorocznym orędziu na Wielki Post. Nosi ono tytuł: „Stał się ubogim, aby wzbogacić nas swoim ubóstwem”. Ojciec Święty zastanawia się w nim, „co znaczy dla nas dzisiaj wezwanie do ubóstwa, do życia ubogiego w rozumieniu ewangelicznym”.

Więcej…

 
15. Festiwal Pieśni Sakralnej

30 maja 2014 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu odbędzie się 15. Festiwal Pieśni Sakralnej. Festiwal jest organizowany corocznie i biorą w nim udział dzieci oraz młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkół wyższych z całej Polski. W ubiegłym roku w festiwalu wzięło udział blisko 200 osób. Organizatorzy przewidują, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem.

Więcej…

 
Akcja „Pierwiosnek”

Pieniądz i ludzka niedoskonałość wciąż niestety decydują o tym, czy dane dziecko w jakimś kraju, czy regionie świata ma pełny dostęp do edukacji czy też jest od niej odcięte. Wiele dzieci nie chodzi do szkoły tylko dlatego, że ich rodziców po prostu nie stać na opłacenie czesnego w szkole, na zakup tornistra, podręczników, zeszytów etc. Dzieci często również chodzą głodne do szkoły, gdyż ich jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest miska ryżu. Czy będąc głodnym można się skupić na nauce? Tego stanu rzeczy oczywiście nie zmienimy z dnia na dzień, możemy jednak dotrzeć do pewnych środowisk, którym uda się pomóc. Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” prowadzi obecnie akcję „Pierwiosnek”, z której dochód przeznaczany jest na dzieci objęte Programem Adopcja Miłości.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 109577 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook