Dziś: sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Izabela, Damian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Rusza akcja Misjonarz na Post

Rusza inicjatywa „Misjonarz na Post”, której celem jest wsparcie modlitewne polskich misjonarzy. „Uczestnicy akcji deklarują chęć modlitwy czy postu w ich intencjach” – tłumaczy o. Marcin Wrzos, oblat, jeden z koordynatorów inicjatywy. Na całym świecie pracuje 2012 misjonarzy z naszego kraju.

Więcej…

 
Czas na biblię – nowy portal biblijny

„Dziś nadszedł czas na Biblię” – mówią twórcy portalu czasnabiblie.pl. Inicjatywa jest swoistym przygotowaniem do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Więcej…

 
Wkrótce film Glińskiego „Kamienie na szaniec”

"Kamienie na szaniec" - kultowa książka oraz lektura obowiązkowa Aleksandra Kamińskiego zainspirowała kolejnego filmowca. Tym razem Robert Gliński zmierzył się z dramatycznymi wojennymi losami Rudego, Zośki, Alka i ich kolegów - harcerzy z Szarych Szeregów. Film zadedykował swej matce. Spytany przez KAI, dlaczego to zrobił, odpowiedział, że jego mama walczyła w Powstaniu Warszawskim, a gdy nawiedzali Powązki, mówiła, gdzie znajdują się groby bohaterów książki. - Po latach zdecydowałem się przenieść historię na ekran i opowiedzieć ją językiem dzisiejszego młodego pokolenia - wyjaśnił swoje intencje reżyser.

Więcej…

 
Zakończenie prac nad filmem „Kamienie na szaniec”

W tym tygodniu, producent Monolith Films, zakończył prace nad filmem „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego. Wczoraj, (12.02), po południu odbyła się kolaudacja końcowa filmu z udziałem producentów, koproducentów, przedstawicieli i ekspertów Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz twórców produkcji – reżysera Roberta Glińskiego, autora zdjęć Pawła Edelmana i autora muzyki Łukasza Targosza.

Więcej…

 
Trwa kampania modlitewna „60 sekund dla Ukrainy”

„60 sekund dla Ukrainy” to kampania modlitewna w intencji pokoju na Ukrainie, zainicjowana przez Bilet dla Brata – Dzieło Pomocy Pielgrzymom ze Wschodu funkcjonujące przy Krajowym Biurze Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Studenci apelują: „nie idź sam na egzamin”

Przełom stycznia i lutego to czas sesji egzaminacyjnej na większości polskich uczelni. Studenci dominikańskich duszpasterstw akademickich we Wrocławiu i Krakowie wspierają się wzajemną modlitwą.

Więcej…

 
Papież Franciszek na okładce „Rolling Stone”

Słynny magazyn muzyczny "Rolling Stone" poświęcił okładkę swojego najnowszego numeru papieżowi Franciszkowi. Pod zdjęciem Ojca Świętego widnieją słowa "Czasy się zmieniają", odwołujące się do "łagodnej rewolucji" w stylu pełnienia papieskiej posługi.

Więcej…

 
Św. Walenty (14 lutego)

Za panowania cesarza Klaudiusza Gockiego Rzym był uwikłany w krwawe i niepopularne wojny do tego stopnia, że mężczyźni nie chcieli wstępować do wojska. Cesarz uznał, że powodem takiego postępowania była ich niechęć do opuszczania swoich narzeczonych i żon. Dlatego odwołał wszystkie planowane zaręczyny i śluby.

Więcej…

 
Młodych Polaków portret zbiorowy

Wystartował Ogólnopolski Konkurs „Młodych Polaków portret zbiorowy”. Narodowe Centrum Kultury zostało partnerem edukacyjnym filmu „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Więcej…

 
Rusza akcja „Wyślij pączka do Afryki”

Już ponad 50 szkół i 10 cukierni z całej Polski włączyło się do tegorocznej edycji programu „Wyślij pączka do Afryki”, której celem jest wspieranie misji w Republice Środkowoafrykańskiej. Finał akcji odbędzie się w Tłusty Czwartek 27 lutego.

Więcej…

 
Kurs „Gender – ukryta prawda”

Gliwicki i Częstochowski Klub Fronda.pl oraz Instytut Globalizacji zaprasza na pierwszy interektywny kurs anty-genderowy w Polsce, który będzie realizowany pod hasłem "Gender - ukryta prawda".

Więcej…

 
Biuro Prasowe na Twitterze

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej uruchomiło swoje konto na portalu Twitter. Będzie można w ten sposób dowiedzieć się o opublikowaniu każdego nowego biuletynu informacyjnego.

Więcej…

 
W listopadzie zacznie się Rok Życia Konsekrowanego

Najprawdopodobniej 21 listopada 2014 rozpocznie się zapowiedziany już wcześniej Rok Życia Konsekrowanego - poinformowali dziś na konferencji prasowej w Watykanie prefekt i sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego zakończenie planowane jest na 21 listopada 2015. Kard. João Braz de Aviz oraz abp José Rodríguez Carballo, O.F.M., przedstawili cele tego roku oraz najważniejsze wydarzenia. Mowa też była o najważniejszych dokumentach, jakie przygotowuje ta dykasteria.

Więcej…

 
Piłkarski turniej Bosko Cup ma już 5 lat

Promujący sport jako narzędzie ewangelizacji turniej piłki nożnej Bosko Cup obchodzi jubileusz 5 lat istnienia. Pierwsze rozgrywki turniejowe zorganizowane zostały 28 stycznia 2009 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej na Bukowej w Brennej na Śląsku Cieszyńskim.

Więcej…

 
O. Bashobora poprowadzi rekolekcje w Licheniu

Ugandyjski charyzmatyk o. John Bashobora poprowadzi 23 sierpnia w licheńskim sanktuarium całodniowe rekolekcje. Kilka dni wcześniej (od 18 do 21 sierpnia) w licheńskiej bazylice kapłan będzie celebrował Msze Święte oraz poprowadzi modlitwy o uzdrowienie.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 68733 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 57 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060