Dziś: sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Izabela, Damian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Powstaje nowa aplikacja religijna na smartfony

O tym, jak ewangelizować w mediach, by doprowadzić do realnego spotkania z Bogiem - rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej z okazji 48. Światowego Dnia Środków Społecznego Komunikowania, który w tym roku obchodzony będzie w Polsce w niedzielę 21 września. Spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej Signis Polska, odbyło się Sekretariatu KEP w Warszawie.

Więcej…

 
Ruszyła rekrutacja do III edycji Lidera Zachodniopomorskiego

Rusza III edycja Lidera Zachodniopomorskiego, autorskiego programu rozwijania kompetencji społecznych stworzonego specjalnie dla młodzieży z woj. zachodniopomorskiego. Program przeznaczony jest dla osób w wieku 17-25 lat i skierowany szczególnie do uczestników zamieszkałych poza Szczecinem.

Więcej…

 
MMS, czyli Miesiąc Maryi Saletyńskiej w formie wideo-rozważań

Misjonarze saletyni i siostry saletynki wyjaśniają, jak rozumieć orędzie Matki Bożej z La Salette. Seria dziesięciu wideo-rozważań od dziś do końca września ukazywać się będzie w Internecie.

Więcej…

 
Jak dobrze przygotować się do Mszy?

Coraz większą popularność w internecie zyskuje cykl „Jutro niedziela”, zainicjowany i prowadzony przez portal Stacja7.pl. Łączy on w sobie przystępny, współczesny język wraz z rzetelną wiedzą biblijną oraz tak lubianymi przez internautów – tweetami, chmurami słów i linkami dotyczącymi analizowanych czytań niedzielnych. Prowadzą go dwaj księża ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski.

Więcej…

 
Warsztatowe piątki 2014 – edycja jesienna

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na kolejną, jesienną edycję warsztatowych piątków. Naukę czas zacząć – jak się uczyć łatwiej i przyjemniej – tego dowiecie się na spotkaniu 19 września br. Tego samego dnia zodbędzie się również spotkanie z Wolontariatem Europejskim – odsłonimy rąbka tajemnicy jak wyjechać za granicę za pomocą programu Unii Europejskiej. Poszukujecie pracy? To przyjdźcie na warsztat „Profesjonalne CV i list motywacyjny”. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej…

 
Ewangelia na Twitterze

W praktyce duszpasterskiej, internet jest także pomocą osobom rozeznającym powołanie. Coraz więcej kandydatów do seminariów duchownych oraz życia zakonnego czerpie wiedzę na interesujące ich tematy z internetu – zauważa ks. Janusz Chyła, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. On sam od prawie dwóch lat publikuje na Twitterze mini-komentarze do Biblii. Nakładem Wydawnictwa Bernardinum ukazała się właśnie „Ewangelia Na Twitterze” jego autorstwa.

Więcej…

 
Rozpoczęcie Azjatyckich Dni Młodzieży

Prawie 10 tys. młodych ludzi z Korei Południowej i z 23 innych krajów z całego kontynentu wzięło udział 13 sierpnia w otwarciu VI Azjatyckich Dni Młodzieży ( AYD-6) w Solmoe koło południowokoreańskiego miasta Daejeonu. Przebiegają one pod hasłem „Młodzieży Azji! Powstań! Chwała męczenników jaśnieje nad tobą”. 15 bm. z uczestnikami Dni spotka się papież Franciszek, a w dwa dni później odprawi dla nich Mszę św. kończącą to wydarzenie w Haemi.

Więcej…

 
Hołownia „produkuje dobro” dla Rwandy i Konga

Fundacja Dobra Fabryka została założona przez Szymona Hołownię. Jej celem jest „produkcja dobra” w tych zakątkach świata, gdzie ludziom zło obiera nadzieję. „Moi Kochani! Założyłem dziś drugą fundację. Nazywa się Dobra Fabryka. Będzie fabryką przenośną. Rozstawiać się z nią będziemy tam, gdzie ludzie wyrządzali (wyrządzają) ludziom zło. I zamiast gadać, lamentować, płakać i jęczeć, my po cichu, metodycznie i konkretnie będziemy właśnie tam produkować DOBRO!” – napisał 8 sierpnia na Facebooku Szymon Hołownia.

Więcej…

 
Studenci na wolontariacie w Jerozolimie

Osiem osób zaangażowanych w działalność Akademickiego Koła Misjologicznego działającego przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu przebywa w Jerozolimie gdzie przeżywa swoje miesięczne doświadczenie misyjne. Uczestnicy wolontariatu pomagają siostrom elżbietankom z prowincji poznańskiej prowadzącym na Górze Oliwnej „Dom Pokoju” − sierociniec dla palestyńskich dzieci - chrześcijańskich i muzułmańskich. Wśród wolontariuszy, którzy 26 lipca udali się do Ziemi Świętej, jest pięcioro studentów, siostra zakonna oraz dwóch kleryków. Ich opiekunem jest ks. Jarosław Czyżewski.

Więcej…

 
Beatyfikacja rtm. Pileckiego?

Fundacja „Paradis Judaeorum” wysłała list do prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka z prośbą o wszczęcie procesu beatyfikacyjnego bohaterskiego Ochotnika do Auschwitz – rotmistrza Witolda Pileckiego. Zamordowany w roku 1948 rotmistrz, stanowi według przedstawicieli Fundacji „jeden z najwspanialszych przykładów Chrystusowej miłości bliźniego”.

Więcej…

 
Lato młodych w Taizé - ponad 70 różnych narodowości

Międzynarodowe spotkania młodych trwają w ekumenicznej wspólnocie w Taizé przez cały rok, ale w miesiącach letnich są one szczególnie bogate w doświadczenia i przeżycia duchowe. Kilkutysięczna rzesza młodzieży przybywającej co tydzień na to burgundzkie wzgórze, jest ogromnie różnorodna. W tym roku dotychczas było tu reprezentowanych ponad 70 narodowości. Większość młodych to Europejczycy, ale już na początku lata do Taizé przyjechali wolontariusze ze wszystkich kontynentów. Spędzą tu dwa lub trzy miesiące razem z wolontariuszami z Europy.

Więcej…

 
Rajska emerytura w zasięgu ręki

W ostatnich dniach lipca tysiące Polaków zastanawiają się nad wyborem sposobu lokowania swoich oszczędności emerytalnych. Internet huczy od dyskusji na temat tego, który OFE daje największą stopę zwrotu i komu najlepiej powierzyć swoją przyszłość. Z pomocą w odpowiedzi na te pytania przychodzi Fundacja „Opoka” – proponuje otwarcie Funduszu Emerytalnego... w Niebie! Wystarczy zastosować środki, zalecane przez Kościół od dwóch tysięcy lat. Tylko w pierwszym dniu projektu do OFE w Niebie dołączyło 10 osób.

Więcej…

 
Święta Góra pod Gostyniem: Filipińskie Dni Młodzieży

Na Świętej Górze pod Gostyniem w Wielkopolsce w dniach 23-28 lipca odbędą się Filipińskie Dni Młodzieży. W tym roku będą one miały formę rekolekcji ewangelizacyjnych, a poprowadzi je filipin, ks. Paweł Bogdanowicz, związany z Ogólnopolską Szkołą Ewangelizatorów, utworzoną z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. 

Więcej…

 
Trzech Polaków pielgrzymuje do Brukseli z różnych stron Europy

Każdy z nich przejdzie około dwóch tysięcy kilometrów. Wyruszyli z kilku miejsc w Europie, a spotkają się za dwa miesiące w Brukseli. Wojciech ze Szczecina swoją wędrówkę rozpoczął w piątek z włoskiego wzgórza Monte Cassino, Grzegorz, również szczecinianin, wystartował z Głogowca, gdzie jest maryjne sanktuarium, a Roman idzie z irlandzkiego Knock. Wszyscy trzej spotkają się 14 września w brukselskiej katedrze.

Więcej…

 
Macie otwartą drogę do świętości

Świętość nie jest wrodzoną doskonałością i że każdy ma do świętości otwartą drogę - mówił bp Piotr Libera podczas spotkania z młodzieżą na terenie Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku. Wzięło w nim udział około 400 młodych ludzi, głównie członków wspólnot działających w diecezji płockiej, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 68735 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 57 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060