Dziś: sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Izabela, Damian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Skauci Europy opublikowali kalendarz na 2015

Skauci Europy opublikowali kalendarz ścienny na 2015 rok, którego tematem przewodnim są ich wartości , osnute wokół hasła „Trwałe wartości proste metody”. Organizacja od kilkunastu lat wydaje własne kalendarze, których sprzedaż jest jednym ze źródeł pozyskiwania środków na działalność statutową. Kalendarze mają walor edukacyjny i formacyjny, w każdym roku poświęcone są innemu tematowi (zasłużeni dla harcerstwa, symbolika skautowa, patriotyzm).

Więcej…

 
Wideokatechezy o pięciu przykazaniach kościelnych

Kolejną serię wideokatechez ewangelizacyjnych rozpoczął w tym tygodniu portal Profeto.pl. Tym razem cykl „180 sekund” poświęcony jest przykazaniom kościelnym. Katechezy głosi ks. Michał Olszewski SCJ, redaktor naczelny serwisu.

Więcej…

 
Październikowy Różaniec Misyjny Online

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU przygotowało na ten okres propozycję rozważań misyjnych, które dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.swm.pl/rozaniec.

Więcej…

 
Grand Prix dla Głosu Duszy

Zakończył się XVII Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Tegoroczną edycję Festiwalu można uznać za wyjątkową. Konkursom muzycznym towarzyszyły bowiem wystawy, gościnne koncerty, spektakle, spotkania i filmowe seanse. Grand Prix Festiwalu powędrowało na Białoruś.

Więcej…

 
Interaktywny portal o św. Janie Pawle II

Interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie św. Jana Pawła II ruszył dokładnie w 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. W portalu znajdują się opisy i fotografie miejsc pamięci o Karolu Wojtyle oraz szczegółowa baza informacji o poświęconym mu sanktuarium, które jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II powstaje na Białych Morzach w Krakowie.

Więcej…

 
Rok Życia Konsekrowanego

Od 21 listopada 2014 r. do 21 listopada 2015 r. będzie trwał w Kościele powszechnym Rok Życia Konsekrowanego. Okazją do obchodów tego roku jest 50 rocznica dekretu soborowego Perfectae Caritatis o odnowie życia konsekrowanego w Kościele.

Więcej…

 
Święci Idole

Ilu świętych jest wśród nas? Ilu z nich mijasz na swojej drodze każdego dnia? Każdy z nas może wybrać jedną z wielu opcji. Naśladować innych pozostając sobą, dawać przykład do naśladowania dla innych. Być żywym świadectwem wartości, w które warto wierzyć. Odkryć w sobie powołanie do bycia świętym w codzienności. Spójrzmy na nasze życie. Rodzina. Pieniądze. Praca. Szkoła. Kościół. Tak wiele do zrobienia, tak mało czasu. I ciągłe pragnienie by dawać z siebie więcej – dla najbliższych, społeczności, Boga. Ale od czego zacząć? Czy istnieje jakaś recepta, aby osiągnąć cel w dążeniu do świętości w życiu „na pełnych obrotach”?

Więcej…

 
Protesty Krucjaty Różańcowej przed koncertami Behemotha

Koncerty we wszystkich miastach, w których w najbliższych dniach mają się odbyć koncerty satanistycznej grupy heavymetalowej Behemoth, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zapowiada modlitwy i protesty. "We wszystkich tych miejscach zgłosiliśmy legalne zgromadzenia i mamy zapewnioną ochronę policji i straży miejskiej - dajmy świadectwo wiary, przyjdźmy i pomódlmy się!" - zachęcają przedstawiciele grupy modlitewnej.

Więcej…

 
Mężczyzno, do boju! V Marsz Mężczyzn

26 października 2014 roku we Wrocławiu odbędzie się V Marsz Mężczyzn, który przejdzie pod hasłem "Wolni i Odpowiedzialni w Jezusie".

Więcej…

 
XVII Festiwal Twórczości Religijnej "Psallite Deo"

Po raz 17. już w Domu Kultury w Kętach zagości Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Na czas czterech festiwalowych dni, od 16 do 19 października, zaplanowano szereg wydarzeń.

Więcej…

 
AdoMiS – akcja Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

Już po raz drugi rusza akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. To inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM), której celem jest wsparcie przyszłych kapłanów w krajach misyjnych. Początek akcji juro, 1 października - we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji. Prawie 80 tys. seminarzystów z niższych oraz wyższych seminariów duchownych oczekuje na konkretną pomoc - informują Papieskie Dzieła Misyjne. Liczą na modlitwę i wsparcie finansowe.

Więcej…

 
Benedyktyńskie koszulki: Keep Calm and Ora et Labora

Koszulki z hasłem „Keep calm and ora et labora” (Zachowaj spokój, módl się i pracuj), inspirowanym słynną regułą św. Benedykta to nowy pomysł ewangelizacyjny Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec. 

Więcej…

 
Ponad 60 tys. uczniów usłyszało przekaz Bęsia i Dj Yonasa

Znani polscy raperzy – Bęsiu i Dj Yonas - zakończyli dziewięciomiesięczny projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Z przesłaniem – jak żyć z wartościami – dotarli w minionym roku szkolnym do ponad 60 tysięcy młodych ludzi w 107 szkołach w Polsce i za granicą. Wielu uczniów zostało uświadomionych w kwestii uzależnień i ostrzeżonych przed próbowaniem używek. Projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku na skalę ogólnopolską.

Więcej…

 
XV warsztaty muzyczne z New Life'm

Miło nam poinformować, że przed nami XV warsztaty muzyczne z New Life'm - na które chcemy Was serdecznie zaprosić. Warsztaty te to miejsce dla młodych zespołów, scholii, muzykujących rodzin a także osób, które same pragną doskonalić swoje umiejętności muzyczne, bo kochają Boga!

Więcej…

 
Wygraj indeks i roczne stypendium w ogólnopolskim konkursie historycznym!

Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego) i ma na celu popularyzowanie wiedzy o historii Polski lat 1970-1990.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 68734 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 57 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060