Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Protesty Krucjaty Różańcowej przed koncertami Behemotha
Nie mogę wyświetlić obrazka

Koncerty we wszystkich miastach, w których w najbliższych dniach mają się odbyć koncerty satanistycznej grupy heavymetalowej Behemoth, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zapowiada modlitwy i protesty. "We wszystkich tych miejscach zgłosiliśmy legalne zgromadzenia i mamy zapewnioną ochronę policji i straży miejskiej - dajmy świadectwo wiary, przyjdźmy i pomódlmy się!" - zachęcają przedstawiciele grupy modlitewnej.

Członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zamierzają manifestować wszędzie tam, gdzie w październiku zagra zespół Adama Darskiego ps. Nergal. Podczas protestów chcą przypomnieć, że zachowanie grupy Behemoth na scenie znieważa Boga, wzywa do nienawiści i szydzi z uczuć religijnych.

Protesty odbędą się 8 i 9 października w Krakowie przed klubem Fabryka, a wcześniej odpowiednio pierwszego dnia pod Urzędem Miasta przy kościele Ojców Franciszkanów, plac Wszystkich Świętych o godz. 18.00 i na Rynku Głównym pod Bazyliką Mariacką też o godz. 18.00), 10 października protest odbędzie się przed stołecznym klubem Stodoła, ale rozpocznie się o godz. 17.00 modlitwą przebłagalną na ul. Batorego 10. 12 października Krucjata zaprasza przed klubem B90 w Gdańsku (na terenie Stoczni Gdańskiej, dawna Hala 90B, ul. Elektryków o godz. 18.00). Ponadto o godz. 7.00 rano w tamtejszej Bazylice św. Brygidy zostanie też odprawiona Msza św. radiowa w intencji nawrócenia członków Behemotha, a w szczególności jej lidera Adama Darskiego, który pochodzi z Gdańska. "We wszystkich tych miejscach zgłosiliśmy legalne zgromadzenia i mamy zapewnioną ochronę policji i straży miejskiej. Podobnie było w Łodzi i Wrocławiu, nie było żadnych zakłóceń" - informują członkowie Krucjaty Różańcowej. I zachęcają: "Dajmy świadectwo wiary, przyjdźmy i pomódlmy się!". Dwa dni temu został odwołany koncert Behemotha w Poznaniu.

lk / Warszawa


liczba odsłon: 970 | dodano: 2014-10-14 10:28:03

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook