Dziś: niedziela, 17 lutego 2019
Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
„Drogowskazy św. Jana Pawła II” - sms-y z nauczaniem papieża

Fundacja "Być Bardziej" wraz z serwisem MobilnaParafia.pl w dniu kanonizacji udostępnili darmową usługę SMS "Drogowskazy JP2". Jest to odpowiedź na słowa papieża Franciszka, by uczcić pamięć dwóch świętych papieży, wiernie wypełniając ich nauczanie.

Więcej…

 
Przeżyjmy Wielki Post pomagając misjom

Rozpoczynamy Wielki Post. Jak przeżyć te czterdzieści dni, by stały się dla nas drogą wzrastania w wierze, szkołą miłości Boga i bliźniego? Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji wraz z Tygodnikiem „Niedziela” proponuje przeżycie tegorocznego Wielkiego Postu w duchu solidarności z misjonarkami i misjonarzami, którzy w 97 krajach misyjnych dzielą trudy życia, problemy i niedogodności z ubogimi, którym z radością głoszą Ewangelię.

Więcej…

 
Rycerze Kolumba oferują bezpłatne pola namiotowe w Rzymie

Rycerze Kolumba oferują na kanonizację Jana Pawła II miejsca na bezpłatnych polach namiotowych w Rzymie. Place znajdują się blisko bazyliki św. Piotra, gdzie odbędzie się uroczystość kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. - Bezpłatnie udostępniamy pielgrzymom z Polski te miejsca, gdzie pielgrzymi mogą przenocować pod swoimi namiotami - mówi ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan radomskiej Rady Rycerzy Kolumba im. Matki Bożej Częstochowskiej.

Więcej…

 
Orędzie Ojca Świętego na Wielki Post

Jedyna prawdziwa nędza to nie żyć jak synowie Boga i bracia Chrystusa - napisał papież Franciszek w tegorocznym orędziu na Wielki Post. Nosi ono tytuł: „Stał się ubogim, aby wzbogacić nas swoim ubóstwem”. Ojciec Święty zastanawia się w nim, „co znaczy dla nas dzisiaj wezwanie do ubóstwa, do życia ubogiego w rozumieniu ewangelicznym”.

Więcej…

 
15. Festiwal Pieśni Sakralnej

30 maja 2014 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu odbędzie się 15. Festiwal Pieśni Sakralnej. Festiwal jest organizowany corocznie i biorą w nim udział dzieci oraz młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkół wyższych z całej Polski. W ubiegłym roku w festiwalu wzięło udział blisko 200 osób. Organizatorzy przewidują, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem.

Więcej…

 
Akcja „Pierwiosnek”

Pieniądz i ludzka niedoskonałość wciąż niestety decydują o tym, czy dane dziecko w jakimś kraju, czy regionie świata ma pełny dostęp do edukacji czy też jest od niej odcięte. Wiele dzieci nie chodzi do szkoły tylko dlatego, że ich rodziców po prostu nie stać na opłacenie czesnego w szkole, na zakup tornistra, podręczników, zeszytów etc. Dzieci często również chodzą głodne do szkoły, gdyż ich jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest miska ryżu. Czy będąc głodnym można się skupić na nauce? Tego stanu rzeczy oczywiście nie zmienimy z dnia na dzień, możemy jednak dotrzeć do pewnych środowisk, którym uda się pomóc. Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” prowadzi obecnie akcję „Pierwiosnek”, z której dochód przeznaczany jest na dzieci objęte Programem Adopcja Miłości.

Więcej…

 
KAI uruchamia serwis związany z kanonizacją Jana Pawła II

Dzieli nas dokładnie miesiąc od kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Aby przypomnieć Czytelnikom dorobek tego Wielkiego Papieża, KAI uruchamia specjalny „Serwis Papieski”.

Więcej…

 
Wieliczka: trwa rekrutacja do liceum franciszkanów

„Staramy się rozwijać w podopiecznych odpowiedzialność i samodzielność, przygotowując ich do dorosłego życia i wychowując zgodnie z wartościami chrześcijańskimi” – mówi o. Krzysztof Bobak OFM, dyrektor liceum franciszkanów w Wieliczce. Szkoła rozpoczęła właśnie nabór na rok szkolny 2014/2015. Liceum Ogólnokształcące Ojców Franciszkanów w Wieliczce to prywatna szkoła męska, mająca uprawnienia placówki publicznej. Szkołą kierują zakonnicy, ale grono pedagogiczne stanowią nauczyciele świeccy - pracownicy wyższych uczelni i autorzy podręczników szkolnych.

Więcej…

 
Akcja „Kapłani proszą o modlitwę”

Do 10 kwietnia portal Kaplani.com.pl przyjmuje zgłoszenia parafii z całej Polski do modlitwy w intencji konkretnego księdza. Akcja "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę" tradycyjnie już odbędzie się w Wielki Czwartek. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz solidarności z nimi oraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła.

Więcej…

 
Misjonarz na Post – 1200 misjonarzy otoczonych modlitwą

Już 1200 spośród nieco ponad 2000 polskich misjonarzy pracujących na świecie zostało otoczonych opieką duchową w ramach wielkopostnej akcji "Misjonarz na Post" - informuje jeden z koordynatorów inicjatywy, oblat o. Marcin Wrzos.

Więcej…

 
Powstaje Księga Kanonizacyjna Jana Pawła II

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zleciła Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz „Stowarzyszeniu Absolwentów Dzieło” przygotowanie Księgi, która będzie duchowym darem Polaków na kanonizację Jana Pawła II. Akcja ma wymiar ogólnopolski.

Więcej…

 
Trwa X edycja Konkursu Papieskiego

Do końca marca 2014 r. trwa pierwszy etap X edycji Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym jego celem jest zainteresowanie młodych Polaków sylwetką, i nauką Jana Pawła II, zainspirowanie ich do podejmowania działań w procesie kształtowania otaczającej ich rzeczywistości oraz zachęcenie do pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej. Zwycięzcy projektu Instytutu Tertio Millennio wyjadą na wycieczkę do Rzymu.

Więcej…

 
Warsztatowe Piątki - edycja wiosenna 2014

Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczyna wiosenną edycję warsztatowych piątków. W pierwszym półroczu 2014 młodzież będzie miała szansę uczestniczyć w dwóch warsztatach: teatralnych oraz kosmetyki naturalnej. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej…

 
Środa Popielcowa (5 marca)

Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Liczba 40 stanowi w Piśmie Świętym wyraz pewnej dłuższej całości, czasu przeznaczonego na jakieś konkretne zadanie człowieka lub zbawcze działanie Boga.

Więcej…

 
Wyrusz z Janem Pawłem II w podróż ku świętości!

Począwszy do pierwszego dnia Wielkiego Postu aż do przedednia kanonizacji Jana Pawła II, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej zaprasza wszystkich do aktywności internetowej poprzez włączenie się w akcję „Z JP ku świętości”. Co drugi dzień na profilu KSM AW na Facebook`u oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia umieszczane będą grafiki z cytatami Papieża Jana Pawła II wraz z zachętą do rozpowszechniania i wzbudzania dyskusji.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 68499 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 57 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060