Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Rozpoczęcie Azjatyckich Dni Młodzieży

Prawie 10 tys. młodych ludzi z Korei Południowej i z 23 innych krajów z całego kontynentu wzięło udział 13 sierpnia w otwarciu VI Azjatyckich Dni Młodzieży ( AYD-6) w Solmoe koło południowokoreańskiego miasta Daejeonu. Przebiegają one pod hasłem „Młodzieży Azji! Powstań! Chwała męczenników jaśnieje nad tobą”. 15 bm. z uczestnikami Dni spotka się papież Franciszek, a w dwa dni później odprawi dla nich Mszę św. kończącą to wydarzenie w Haemi.

Więcej…

 
Hołownia „produkuje dobro” dla Rwandy i Konga

Fundacja Dobra Fabryka została założona przez Szymona Hołownię. Jej celem jest „produkcja dobra” w tych zakątkach świata, gdzie ludziom zło obiera nadzieję. „Moi Kochani! Założyłem dziś drugą fundację. Nazywa się Dobra Fabryka. Będzie fabryką przenośną. Rozstawiać się z nią będziemy tam, gdzie ludzie wyrządzali (wyrządzają) ludziom zło. I zamiast gadać, lamentować, płakać i jęczeć, my po cichu, metodycznie i konkretnie będziemy właśnie tam produkować DOBRO!” – napisał 8 sierpnia na Facebooku Szymon Hołownia.

Więcej…

 
Studenci na wolontariacie w Jerozolimie

Osiem osób zaangażowanych w działalność Akademickiego Koła Misjologicznego działającego przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu przebywa w Jerozolimie gdzie przeżywa swoje miesięczne doświadczenie misyjne. Uczestnicy wolontariatu pomagają siostrom elżbietankom z prowincji poznańskiej prowadzącym na Górze Oliwnej „Dom Pokoju” − sierociniec dla palestyńskich dzieci - chrześcijańskich i muzułmańskich. Wśród wolontariuszy, którzy 26 lipca udali się do Ziemi Świętej, jest pięcioro studentów, siostra zakonna oraz dwóch kleryków. Ich opiekunem jest ks. Jarosław Czyżewski.

Więcej…

 
Beatyfikacja rtm. Pileckiego?

Fundacja „Paradis Judaeorum” wysłała list do prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka z prośbą o wszczęcie procesu beatyfikacyjnego bohaterskiego Ochotnika do Auschwitz – rotmistrza Witolda Pileckiego. Zamordowany w roku 1948 rotmistrz, stanowi według przedstawicieli Fundacji „jeden z najwspanialszych przykładów Chrystusowej miłości bliźniego”.

Więcej…

 
Lato młodych w Taizé - ponad 70 różnych narodowości

Międzynarodowe spotkania młodych trwają w ekumenicznej wspólnocie w Taizé przez cały rok, ale w miesiącach letnich są one szczególnie bogate w doświadczenia i przeżycia duchowe. Kilkutysięczna rzesza młodzieży przybywającej co tydzień na to burgundzkie wzgórze, jest ogromnie różnorodna. W tym roku dotychczas było tu reprezentowanych ponad 70 narodowości. Większość młodych to Europejczycy, ale już na początku lata do Taizé przyjechali wolontariusze ze wszystkich kontynentów. Spędzą tu dwa lub trzy miesiące razem z wolontariuszami z Europy.

Więcej…

 
Rajska emerytura w zasięgu ręki

W ostatnich dniach lipca tysiące Polaków zastanawiają się nad wyborem sposobu lokowania swoich oszczędności emerytalnych. Internet huczy od dyskusji na temat tego, który OFE daje największą stopę zwrotu i komu najlepiej powierzyć swoją przyszłość. Z pomocą w odpowiedzi na te pytania przychodzi Fundacja „Opoka” – proponuje otwarcie Funduszu Emerytalnego... w Niebie! Wystarczy zastosować środki, zalecane przez Kościół od dwóch tysięcy lat. Tylko w pierwszym dniu projektu do OFE w Niebie dołączyło 10 osób.

Więcej…

 
Święta Góra pod Gostyniem: Filipińskie Dni Młodzieży

Na Świętej Górze pod Gostyniem w Wielkopolsce w dniach 23-28 lipca odbędą się Filipińskie Dni Młodzieży. W tym roku będą one miały formę rekolekcji ewangelizacyjnych, a poprowadzi je filipin, ks. Paweł Bogdanowicz, związany z Ogólnopolską Szkołą Ewangelizatorów, utworzoną z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. 

Więcej…

 
Trzech Polaków pielgrzymuje do Brukseli z różnych stron Europy

Każdy z nich przejdzie około dwóch tysięcy kilometrów. Wyruszyli z kilku miejsc w Europie, a spotkają się za dwa miesiące w Brukseli. Wojciech ze Szczecina swoją wędrówkę rozpoczął w piątek z włoskiego wzgórza Monte Cassino, Grzegorz, również szczecinianin, wystartował z Głogowca, gdzie jest maryjne sanktuarium, a Roman idzie z irlandzkiego Knock. Wszyscy trzej spotkają się 14 września w brukselskiej katedrze.

Więcej…

 
Macie otwartą drogę do świętości

Świętość nie jest wrodzoną doskonałością i że każdy ma do świętości otwartą drogę - mówił bp Piotr Libera podczas spotkania z młodzieżą na terenie Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku. Wzięło w nim udział około 400 młodych ludzi, głównie członków wspólnot działających w diecezji płockiej, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
Rozpoczyna się VI Misyjne Święto Młodych

W Chludowie k. Poznania dziś rozpoczyna się VI Misyjne Święto Młodych. Zainaugurowała je wieczorem Msza św., której przewodniczył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Apetyt na Jezusa”, a zakończy się 6 lipca.

Więcej…

 
Rozpoczął się trójmiejski Tydzień Jezusa

Tydzień dla Jezusa, jedna z największych chrześcijańskich imprez tego lata, rozpocznie się 28 czerwca koncertem TGD w gdyńskim parku Rady Europy. Do 5 lipca na terenie Trójmiasta będzie można wziąć udział m.in. w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, warsztatach oraz koncertach gwiazd muzyki chrześcijańskiej takich jak np. New Life'M, czy Grzegorz Kloc. W ostatni dzień festiwalu ulicami Gdańska przejdzie radosny Marsz dla Jezusa.

Więcej…

 
Come&See!

Już za kilka dni maturzyści otrzymają świadectwa dojrzałości, a studenci zakończą letnią sesję egzaminacyjną. To dobry czas na podejmowanie życiowych decyzji. Krakowscy franciszkanie chcą w tym pomóc w ramach akcji „Come&See!”, czyli „Chodź i zobacz!”.

Więcej…

 
Wakacje z wartościami 2014 - bogata oferta KSM

Obóz survivalowy, spływy kajakowe, Miasteczko Modlitewne, Rajd dla Życia, Szkoła Języków Obcych - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) zaprezentowało dziś w Warszawie swoją ofertę wakacyjną. O Rajdzie dla Życia opowiadał lider zespołu T.Love, Zygmunt "Muniek" Staszczyk - promotor inicjatywy. Zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu i wspieranie ich duchowego rozwoju - takie są główne cele wakacyjnych inicjatyw KSM, prezentowanych na konferencji, która odbyła się dziś w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. "Przez sport i kulturę chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona młodych osób i w ten sposób przybliżyć im naszą działalność" - mówiła Katarzyna Łasek, zastępczyni przewodniczącego prezydium KSM.

Więcej…

 
Zapisy na spotkanie młodych na Górze Tabor

Trwają zapisy na kolejne spotkanie młodych na Górze Tabor, które potrwa od 2 do 6 lipca. Rok temu wydarzenie organizowane przez chrystusowców przeniesiono znad morza do Wielkopolski.

Więcej…

 
V Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej

Tegoroczny Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej zgromadził rzesze widzów. Pogoda dopisała, wykonawcy również. Było głośno, tanecznie i bardzo radośnie, a nad całością imprezy patronował nie kto inny jak sam święty Jan Paweł II. Jego słowa: „Jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei” stały się mottem tegorocznego festiwalu.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 109574 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook