Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa z codziennych zdarzeń

Słów kilka o tym, jak Bóg spotyka człowieka w prozie życia.

Młodzież o Wielkim Poście w czasie pandemii

Nazywam się Karolina Żyła. W 2009 roku ukończyłam studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w specjalizacji katechetyczno-pastoralnej. Od 12 lat pracuję jako katechetka w Goleniowie w Zespole Szkól nr 1 z młodzieżą liceum, technikum i szkoły branżowej. Pracę tę traktuje jako powołanie, które daje mi dużo radości. Od młodzieży można się wiele nauczyć, a także zaczerpnąć ich młodzieńczej energii i entuzjazmu.

Więcej…

 
Świadectwo o rodzicach Karola Wojtyły

Życie Karola Wojtyły rozpoczęło się w momecie spotkania jego rodziców: Emilii Kaczorowskiej i Karola Wojtyły seniora. Po raz pierwszy doszło do niego w 1905 roku w Krakowie. Jak zaznacza Milena Kindziuk, autorka książki o matce i ojcu przyszłego Papieża zostało potwierdzone, że wzięli oni ślub w 1906 roku, w krakowskim Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Więcej…

 
Malejonek: wspólnota uratowała moje małżeństwo

„To jest wspólnota dla takich łobuzów jak ja, ale nie tylko. Też dla świętych księży” – mówił w Krakowie muzyk Darek Malejonek, zachęcając do udziału w katechezach Drogi Neokatechumenalnej.

Więcej…

 
Mela: dziękuję Bogu za każde trudne doświadczenie

- Potrafię podziękować Bogu za każde trudne doświadczenie, wierzę, że jest w tym jakiś sens – mówi Janek Mela, pierwszy niepełnosprawny, który zdobył dwa bieguny Ziemi. W piątek 28 listopada był on gościem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

Więcej…

 
„Wierzę w Boga, jestem Polakiem” - rozmowy z Polonią

„Wierzę w Boga, jestem Polakiem” to tytuł dwóch płyt CD wydanych przez księży chrystusowców, a dokładnie przez Polską Misję Katolicką w Bochum w Niemczech, zawierających rozmowy z Polakami żyjącymi poza Ojczyzną.

Więcej…

 
Messi liczy na opiekę duchową podczas Mundialu

Gwiazda argentyńskiego futbolu, Lionel Messi oraz jego koledzy w reprezentacji Argentyny dużą wagę przykładają do opieki duchowej podczas rozpoczynających się jutro w Brazylii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - Mundialu 2014. Jak donosi prasa argentyńska, narodowej drużynie dwukrotnego mistrza świata towarzyszyć będzie ks. Juan Jose Medina.

Więcej…

 
Wyraźne wspomnienie z każdej imprezy

Są młodzi, są studentami oraz licealistami i... nie piją alkoholu - należą do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Co to takiego? I jak można przyłączyć się do tego dzieła? O tym w rozmowie z Martą Gołdą, która podjęła całkowitą abstynencję w KWC.

Więcej…

 
Mela: wiara jest odpowiedzią na beznadziejność świata

Wiara jest odpowiedzią na beznadziejność świata - mówi Jan Mela, niepełnosprawny zdobywca obu biegunów Ziemi, prezes Fundacji Poza Horyzonty, która stworzyła Ogólnopolski Program Protezowania dla ludzi po amputacjach kończyn. Na ekrany kin wszedł właśnie film fabularny w reż. Marcina Głowackiego „Mój biegun”, opowiadający historię rodziny Jana Meli. Pokazuje on m.in., jak wiara i modlitwa pomagają w przeżywaniu życiowych tragedii.

Więcej…

 
Wierzący – niepraktykujący, jakby żyjący – nieoddychający!

Kim oni są? Katolicy, których nie widać w kościele! Czy można ich w ogóle tak nazwać? Często słyszymy: „nie chodzę do kościoła, bo modlić mogę się w domu". Owszem można, a nawet powinno się modlić w domu, ale to nie wystarczy. Podczas Mszy Świętej Chrystus oddaje nam się cały! Na każdej Eucharystii przeżywamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Najwyższego i co najważniejsze - możemy Go przyjąć, w żywej postaci, do swojego serca.

Więcej…

 
O truskawkowych skarpetkach

Tego dnia wieczorem na rachunku sumienia (w końcu on służy zobaczeniu działania Pana Boga w mojej historii życia), rozmyślając o minionym dniu i tym, co Pan Bóg mi w nim przekazał wróciłam do zdania o świadectwie ("nie mam o czym"). Odkryłam na nowo, że przecież świadectwo może być o jakimś doświadczeniu zupełnie prozaicznym (czyż skarpetki nie są kwintesencją prozy życia?), o czymś pozornie niewielkim - ważne jest tylko to, czy dane mi będzie zobaczyć właśnie w tym Boże działanie, czy usłyszę Boga mówiącego do mnie (to też jest Bożym darem i można o ten dar prosić).

Więcej…

 
Ściąganie ludzka rzecz?

Od przyszłego roku każdy uczeń, przyłapany podczas matury na ściąganiu będzie musiał powtórnie przystępować do egzaminu dojrzałości, powtarzając nawet te egzaminy, które wcześniej zaliczył. Ministerstwo Oświaty tłumaczy, że chce w ten sposób walczyć z plagą polskich szkół czyli właśnie ściąganiem. Jak oceniać ściąganie i podpowiadanie ? Jako wyraz sprytu, umiejętność zachowania się w trudnej sytuacji czy oszustwo ? Na te pytania odpowiada kapucyn ojciec Tomasz Krawczyk.

Więcej…

 
O samotności bez przesady

Stoisz sam pośrodku świata, dookoła ludzi tłum... Pewnie każdy czasami ma takie właśnie wrażenie. Nikt się tobą nie interesuje, albo ty nikim? A przecież nikt nie jest tylko  dla siebie... Tylko dlaczego tak trudno zauważyć drugiego człowieka? Obudzić w sobie świadomość, że każdy kryje w sobie tajemnicę... coś pięknego... każdy na swój niepowtarzalny sposób. W człowieku jest Bóg... i trzeba Go stale odnajdywać... i kochać.

Więcej…

 
Oswoić miejsce

Pierwsze dwa tygodnie studiów wszystkie wolne chwile Radek spędził w czterech ścianach wynajętego pokoju… Po mieście poruszał się jedynie po trasie stancja, sklep spożywczy, uczelnia. To był horror... wspomina po pięciu latach tamten czas.Swój sposób na oswojenie obcego miejsca miały Ania i Asia.

Więcej…

 
O Świętach inaczej...

Pierwsze skojarzenia jakie przychodzą do głowy, gdy myślimy o Bożym Narodzeniu to: choinka, kolędy, św. Mikołaja, i prezenty. Niektórzy myślą też o „jakimś” małym chłopcu, który rodzi się w Betlejem, choć nie za bardzo wiadomo gdzie to jest. I to by było na tyle, jeśli chodzi o miłe skojarzenia.

Więcej…

 
Hej kolęda, kolęda - duszpasterska

Kolęda to wizyta duszpasterska z jaką co rocznie odwiedzają nas księża. Są ludzie, którzy unikają takich spotkań w swoich domach sądząc, że jest to niepotrzebne, a szkoda, bo zazwyczaj jest to mile spędzony czas. Dom posprzątany, przystrojony – oczekuje specjalnego gościa. Na stole biały obrus, krzyż i świece, jako symbol Chrystusa.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2  3   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 17569 | dodano: 2012-06-19 15:05:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook