Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa z codziennych zdarzeń

Słów kilka o tym, jak Bóg spotyka człowieka w prozie życia.

Przygotowanie do niesienia krzyża

Za nami Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest to czas, w którym możemy się zatrzymać i pomyśleć. Czas, który może pomóc nam zbliżyć się do krzyża.

Więcej…

 
Szczęście, hm... ulotna chwila?

Jedna z wielu tajemnic ludzkiego życia. Tyle o nim już napisano i pięknych myśli wypowiedziano. Wciąż za nim biegamy i z uporem maniaka szukamy. Pytamy czym jest, w czym ma swoje źródło, gdzie swój początek i koniec ma ? Myślimy, dyskutujemy usilnie szukając sposobu by je osiągnąć…. Koniec, końców narzekamy ze go nie ma. Nieprawda.

Więcej…

 
Kolorowe paznokcie

Dorosłość to wolność, która wiąże się z „uwolnieniem” spod czułej i opiekuńczej ręki rodziców, by zaraz wpaść w tłum ludzi, z którymi trzeba będzie zacząć żyć w nowym świecie.

Więcej…

 
Wakacje: z Bogiem czy bez?

Wakacje to czas odpoczynku, nabrania sił. To poszukiwanie zagubionych skarbów takich jak miłość, przyjaźń, wiara.

Więcej…

 
Być jak dziecko

Ile masz lat? – to pytanie często towarzyszy nam w naszym życiu. Mijające lata są jak kolejne elementy układanki zwanej życiem. Jest dzieciństwo – młodość – dorosłość i dojrzałość.

Więcej…

 
Jak przeżyć w akademiku?

Współlokatorowi przeszkadzało światło, więc uczyłem się w ubikacji lub na korytarzu - wspomina mieszkanie w akademiku Radek. Zdarzało się, że musiałem uczestniczyć mimowolnie w koncertach gitarowych przez ścianę rozgrywanych o trzeciej w nocy ...

Więcej…

 
Szał zakupów

Niecałe dwa tygodnie do Świąt. Sklepy przeżywają istne zakupowe szaleństwo.

Więcej…

 
Starsi o rok...

10, 9, 8… 1 JEST Nowy 2009 Rok.   Z radością i entuzjastycznie powitany: na balu, domówce, wielogwiazdkowo – „pod chmurką”; z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, bliskimi…

Więcej…

 
Dlaczego nie rozumiecie? - refleksja wielkanocna

Jestem smutna. Smutna widząc tłumy ludzi wychodzących z Kościoła tuż po Liturgii Triduum zarówno w wielki Czwartek, jak i w Wielki Piątek, jakby spieszyli się dokądś. Jakby zapomnieli, że mogą zostać i w ciszy własnego serca w ciszy adoracji mogli się pomodlić...

Więcej…

 
"Jeżdżące rybki" - Szczecin Vitae

Od niedawna na szczecińskich ulicach pojawiły się oznakowane „rybie” pojazdy. I wbrew pozorom nie jest to znak wędkarzy, a znak chrześcijan, którzy na swoich autkach przylepili „Ryby Życia”.

Więcej…

 
I żyli długo i szczęśliwie

„i żyli długo i szczęśliwie” tak zazwyczaj kończą się bajki, które pamiętamy z dzieciństwa. Take zakończenie miał Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Mała Syrenka, Królewna Śnieżka i inne. Jako dzieci marzymy o takiej bajkowej miłości: Księciu z bajki i pięknej Królewnie. Jednak wchodząc w dorosłość dostrzegamy, że świat nie jest bajką, a mimo to, w nas wciąż rozkwitają te piękne marzenia.

Więcej…

 
Czekam na...

Adwent to magiczny czas w roku liturgicznym. Magiczny, bo przez 24 dni czekamy na… No właśnie na co czekamy???

Więcej…

 
3/4 Adwentu

Dziś trzecia niedziela Adwentu – co to oznacza? Zapaliliśmy dziś w kościele trzecią świecę na wieńcu adwentowym i jesteśmy już, coraz bliżej Bożego Narodzenia.

Więcej…

 
Pod choinką

Kolejne cztery niedziele Adwentu minęły, to znak, że On jest już blisko. Teraz pozostaje nam już tylko czekać. Pozostały ostatnie machnięcia miotłą, by kurze schować pod dywan, ostatnie przekręcenie rączką maszynki do mielenia maku. Jeszcze tylko kilkanaście może kilkaset pierogów i uszek do ulepienia i jeszcze tylko prezenty.

Więcej…

 
...i po świętach!!! - refleksja bożonarodzeniowa

Skończyły się nareszcie. Tyle hałasu i biegania przez dwa miesiące, by po trzech dniach powiedzieć sobie „dość”. Dość rodziny, dość tego uginającego się stołu pod niedobrym karpiem i kutią. Dość nudnych rozmów z rodzinką widywaną dwa razy do roku. Ucieszeni, mniej lub bardziej z trafionych prezentów, które można odłożyć na półkę. Narodził się Ten, co miał się narodzić. Czasem to i tak mało ważne kim On jest.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 17679 | dodano: 2012-06-19 15:05:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook