Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa z codziennych zdarzeń

Słów kilka o tym, jak Bóg spotyka człowieka w prozie życia.

Co jaram? Mój towar to wiara

Są dwie. I jedna zwana „kampanią wrześniową”. Rodzą strach i dają się wyczuć już w pierwszych dniach stycznia. Straszą i zawsze przychodzą za wcześnie, dla studentów – rzecz jasna. Tak to właśnie obraz sesji – pogromczyni i największego koszmaru studentów…

Więcej…

 
Zakochani? - czyli rzecz o Walentynkach

„Czy ten pan i pani są w sobie zakochani, czy ta pani tego pana chce?”. To nie tylko tekst piosenki Ani Wyszkoni, to pytanie, które towarzyszy w dniu powszechnie nazywanym Walentynkami. Dzień może i uroczy, choć co raz częściej przesłodzony różem, przesadnym romantyzmem, udawaną miłością.

Więcej…

 
Wyzwolona kontra niedoceniana - czyli rzecz o Dniu Kobiet

8 marca i nagle mężczyźni przypominają sobie, że kobiecie należy dać zielonego badyla. Miłe, choć jako kobieta, chcę być adorowana bez przerwy, a nie tylko raz w roku. W sumie powinnam się cieszyć, że jest taki jeden dzień, że faceci pamiętają, ale kobieta zasługuje na to, by mężczyźni zwracali na nią uwagę znacznie częściej.

Więcej…

 
Z Miłości... - refleksja wielkanocna

Rok temu pisałam, że ludzie uciekają z Kościoła po Liturgii, że nie rozumieją tych Świąt…   Dziś jestem „zmuszona” zmienić zdanie, ale zmieniam je z radością. Wczoraj ludzie byli, trwali na modlitwie. W końcu każdy z nas dźwiga bagaż doświadczeń, dźwiga radości i smutki, niesie to co najbliższe jego sercu – niesie samego siebie – takiego jakim jest, brudnego i poranionego. Ale człowiek wie, że tylko przy Chrystusie i tylko w Nim jest nadzieja, jest łaska, jest uzdrowienie.

Więcej…

 
Akcja Wampirów Krwi - oddałam swoją krew!

Przez cały tydzień w szczecińskiej stacji krwiodawstwa można było oddawać krew, która pod hasłem „Marsz dla życia” zgromadziła tłumy ludzi. Dziś swoją krew oddał również Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, który swoją obecnością wywołał wielkie poruszenie wśród zgromadzonych przy recepcji ludzi.

Więcej…

 
Są już tuż, tuż - wakacje z Bogiem

Są już tak blisko, na wyciągnięcie ręki – wakacje. Uczniom wręczą świadectwa, studentom pozostały ostatnie egzaminy (a do kampanii wrześniowej, zdążymy się jeszcze przygotować).

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3   ostatnia >>


liczba odsłon: 17678 | dodano: 2012-06-19 15:05:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook