Dziś: środa, 23 października 2019
Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa nawrócenia

Słów kilka o tym, jak Bóg daje ludziom nowe życie z wiary.

Niespodziewane nawrócenie pisarza

W dobie powszechnej sekularyzacji dochodzi też niekiedy do niespodziewanych i spektakularnych nawróceń. Przykładem tego są losy Gabriela Magalhãesa, jednego z najważniejszych dziś w Portugalii pisarzy i intelektualistów. Jak sam przyznaje, należy on do pokolenia, dla którego religia była z intelektualnego punktu widzenia szaleństwem. Powracając pamięcią do czasów sprzed nawrócenia przyznaje, że jak się nie wierzy w Boga, to religią stają się instynkty, a ambicje osobistym Watykanem. Jego zdaniem człowiek nie jest w stanie się wyzbyć całkowicie kultu religijnego. On sam przedmiotem tego kultu uczynił sztukę i kulturę. Ulubieni autorzy pełnili zaś rolę prywatnych proroków. Z dzisiejszej perspektywy mogę powiedzieć, że sztuka była dla mnie swoistą przystawką do religii – opowiada Magalhães.

Więcej…

 
Poseł Godson o swoim nawróceniu

Poseł John Godson spotkał się 29 maja z mieszkańcami Łodzi. Nie rozmawiał jednak z nimi jako parlamentarzysta, ale jako chrześcijanin i człowiek nawrócony. Mówił o swoim dzieciństwie, buncie, nawróceniu i roli Boga w życiu.

Więcej…

 
Była modelka: życie dla Pana bardziej satysfakcjonujące

Życie dla Pana przynosi o wiele więcej satysfakcji niż dążenie do tego, by zaakceptował cię świat – takie przesłanie chce przekazać młodym dziewczynom – Kylie Bisutti, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie modelek, reklamujących bieliznę damską „Victoria’s Secret”. W tym roku 21-latka porzuciła pracę dla renomowanej firmy po przeżyciu nawrócenia, gdy uwierzyła w Jezusa. „Moje ciało jest przeznaczone tylko dla męża i jest święte” – tłumaczyła.

Więcej…

 
Trasa ewangelizacyjna Darka Malejonka

Darek Malejonek odwiedził 16 listopada Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy ul. Ratajskiej w Łodzi. Podczas trwającego niemal dwie godziny spotkania mówił o swoim życiu, muzyce, braniu narkotyków i odkrywaniu miłości Boga. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum i liceum.

Więcej…

 
Były gangster: chrześcijaństwo jest dla twardzieli

Chrześcijaństwo to jest życie, to nie jest zabawa. Powiem wam coś więcej: chrześcijaństwo jest dla twardzieli, nie jest dla mięczaków i frajerów – mówił do młodych zgromadzonych na 24. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej były gangster Piotr Stępniak „Gepard". Gość czwartkowego dnia FSM przyznał, że Jezus był wymazany z jego serca i jego życia. Zachęcał młodych, aby szanowali siebie, podkreślał, jak ważną rzeczą jest zaproszenie Boga do swoich rodzin.

Więcej…

 
Boże, dziękuję, że jesteś moim Tatą!

Panie Jezu, proszę o odwagę i Twojego Ducha na czas pisania tego świadectwa Twojej obecności w moim życiu... Chciałabym podzielić się z Wami moim doświadczeniem Jezusa w ostatnich dniach.

Więcej…

 

1  


liczba odsłon: 10243 | dodano: 2012-06-19 15:02:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook