Dziś: środa, 23 października 2019
Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Filmowe spotkania o tematyce religijnej
Nie mogę wyświetlić obrazka

Serdecznie zapraszamy do udziału w seansach filmowych o tematyce religijnej. Najbliższe seanse odbędą się 21 i 28 września (tj. sobota) o godz. 17.45. Wspólnie obejrzymy film pt. „Tajemnica ojca Pio”.

Na seanse zapraszamy do kina Helios w DT Kupiec przy ul. Krzywoustego 9-10 w Szczecinie. Bilety rezerwujemy wysyłając sms na nr tel. 609 537 364 (p. Janusz Jagielski). Bilety z numerowanymi miejscami to koszt 12 zł/os., które nabywamy na miejscu w kinie, bezpośrednio ok. godziny przed seansem, przy stoliku obok kas biletowych. Na pierwszym pokazie filmu "Tajemnica ojca Pio" było 500 osób!

 

 

O św. Ojcu Pio wiele już napisano i powiedziano. Czy są jeszcze fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w filmie „Tajemnica Ojca Pio”, który dzięki wydawnictwu Rafael już 15 sierpnia wejdzie na ekrany polskich kin. „Tajemnica Ojca Pio” to udana próba ukazania prawdziwego oblicza stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci oraz osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia. Ponadto zgromadzono nieznane dotąd zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo.

Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.

 


Na Szczecińskich Spotkaniach Filmowych spotykamy się w każdą drugą sobotę miesiąca, o godz. 17.45 w ramach biletu zbiorowego.

 


liczba odsłon: 1117 | dodano: 2018-12-03 22:08:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook