Dziś: środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Nie zastąpi Ciebie nikt". Posłuchaj emocjonującego utworu z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ósmego stycznia, w serwisie społecznościowym YouTube, ukazał się emocjonujący utwór pod tytułem "Nie zastąpi Ciebie nikt". Jest to hymn, z okazji 100 urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. To właśnie dziś, Karol Wojtyła obchodzi swoje setne urodziny.

Karol Wojtyła, urodził się 18 maja w Wadowicach w roku 1920. Od 1958 do 1964 był biskupem pomocniczym krakowskim. Następnie został arcybiskupem metropolii krakowskiej (1964-1978), kardynałem (1967-1978), zastępcą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969-1978). Aż wreszcie 16 października, 1978 roku został wybrany na papieża. Jana Pawła II w Szczecinie spotkać mogliśmy między innymi w roku 1987, 11 czerwca. Przyleciał do Goleniowa, następnie helikopterem udał się na lotnisko w Dąbiu. Przejechał przez miasto i na Jasnych Błoniach, koncelebrował mszę świętą (wraz z 20 kapłanami) dla 700 tys. wiernych. Kolejnym punktem jego wizyty, były odwiedziny placu budowy Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie wmurował kamień węgielny - Po uroczystym obiedzie nastąpił wyjazd do bazyliki katedralnej pw. św. Jakuba. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z duchowieństwem, alumnami, siostrami zakonnymi i członkami instytutów świeckich oraz nabożeństwo Słowa Bożego i przemówienie papieża do kleryków całej Polski. Wizyta w Szczecinie trwała 7 godzin i 15 minut - opisuje Paweł Knap

Utwór "Nie zastąpi Ciebie nikt" została skomponowana przez Romualda Lipkę. W nagraniach udział wzięli: Katarzyna Moś, Dorota Osińska, Natalia Rubiś, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko. Za chórek odpowiada Marta Świątek-Stanienda a za słowa - Marek Dutkiewicz. Teledysk złożony został ze zdjęć, które wykonane zostały w studiu nagrań oraz filmów, przedstawiających życie, pielgrzymki papieża Jana Pawła II.

 

Z okazji 100 urodzin Karola Wojtyły, Ojciec Święty Franciszek, wygłosił specjalne przemówienia w którym zwrócił się do Polaków, a przede wszystkim do młodych Archidiecezji Krakowskiej.


liczba odsłon: 691 | dodano: 2020-05-18 22:01:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook