Dziś: piątek, 19 stycznia 2018
Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kolęda dwóch serc
Boże Narodzenie – to Święta na które czekamy z niecierpliwością, a w grudniu szczególnie wszystko wokół nam przypomina, że są już tuż tuż.
To magiczny czas. Gdzie życie nabiera zupełnie innych barw i innych wartości. Zapach choinki, pieczonych ciast, trzask łamanego opłatka, pierwsza gwiazdka i kolędy. Magia Świąt sprawia, że zapomina się o smutkach, niepowodzeniach, kłótniach, sporach. To jedyny dzień w roku, kiedy to, co tak bliskie na co dzień, choć niedostrzegalne zdaje się być na miejscu pierwszym: rodzina, przyjaciele, bliscy kochani ludzie.  Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, gdzie przy biało przystrojonym stole rodzina nuci kolędy, łamiąc się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Zaiste cicha noc, święta noc – przyniosła z sobą Maleńkiego – narodzonego w Betlejem – Zbawiciela. Dla dopełnienia czaru tej wyjątkowej nocy jest Pasterka. O północy w cichym i ciemnym Kościele rozbrzmiewają nuty: „Bóg się rodzi…”. Czy może być coś bardziej wyjątkowego niż te Święta?

Wsłuchaj się w ciszę kolęd, nie pędź – zatrzymaj się przy żłóbku, uśmiechnij się do sąsiada i uwierz, że to dla Ciebie Bóg przyszedł na ten świat.

 

 

 

 

 

„Jezus narodził się w stajence, a nie w pałacu. Nie w stolicy, a w Betlejem, na prowincji i chce nadal rodzić się w tej części nas samych, która zdaje się nieważna. Jesteśmy wyłącznie stajenką, w której narodzi się Bóg. Jest w nas tak samo brudno, jak w stajni i przed Panem Bogiem nie możemy udawać lepszych. Bóg chce mieszkać właśnie tam, gdzie czujemy się biedni i słabi”

 
Anselm Grunn „O duchowości inaczej”
 

 

 

 

 


liczba odsłon: 3294 | dodano: 2008-12-18 22:55:30

Komentarze

Dodaj swój komentarzDobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook