Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spektakle i wystawy
Inspirowani naturą. Rękodzieło Indian Amazonii. W hołdzie Borysowi Malkinowi

W gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie znajdującym się, na Wałach Chrobrego można obejrzeć ekspozycję pt. Inspirowani naturą. Rękodzieło Indian Amazonii. W hołdzie Borysowi Malkinowi. Wystawa będzie prezentowana będzie do 27 stycznia 2019. Muzeum Narodowe w Szczecinie posiada w swej kolekcji półtora tysiąca obiektów pochodzących z Ameryki Południowej.

Więcej…

 
Fotografia Dzikiej Przyrody 2014

4 marca 2015 (środa), o godz. 18.00 Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski oraz Agencja Zegart – Jerzy Zegarliński zapraszają do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3 na otwarcie wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody 2014”.

Więcej…

 
"Ziemia Obiecana" – spektakl ewangelizacyjny w Ełku

Teatr im. Józefa Węgrzyna w Ełku wystawia „Ziemię Obiecaną”. Spektakl – oprócz wymiaru artystycznego – ma charakter ewangelizacyjny. Reżyserem jest Piotr Kowalewski – zawodowy aktor i reżyser, który wcześniej realizował również inne widowiska ewangelizacyjne: o Eucharystii czy też o Matce Bożej. Na premierze był obecny biskup ełcki Jerzy Mazur. Spektakl w Ełckim Centrum Kultury będzie wystawiany do 17 stycznia.

Więcej…

 
Fotografia Dzikiej Przyrody

Do 30 marca 2014 zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Szczecinie do obejrzenia wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody 2013”, którą tworzą zwycięskie prace konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2013, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Konkurs odbywa się corocznie od 1965 roku i jest obecnie największym oraz najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem z zakresu fotografii przyrody.

Więcej…

 
Wystawa o barokowych kapelach Jasnej Góry i Poznania

Wystawę prezentującą barokowe rękopisy muzyczne oraz instrumentarium dwóch wybitnych zespołów muzycznych tego czasu – kapeli klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze oraz poznańskiej kapeli kościoła św. Marii Magdaleny – otwarto 30 grudnia w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Ekspozycja czynna będzie do 10 marca 2013 r.

Więcej…

 
Od Boga do seksu i jeszcze więcej, czyli IV Karuzela Cooltury

Największe wakacyjne spotkanie kulturalne gwiazd filmu, teatru, nauki, polityki, intelektualistów, wybitnych ekspertów z Polski i ze świata. Tegoroczna edycja imprezy Karuzela Cooltury odbędzie się w dniach 20.-22.07.2012 w Świnoujściu oraz miastach niemieckich.

Więcej…

 
Dni Kultury Żydowskiej Adlojada

Pierwsza edycja szczecińskich Dni Kultury Żydowskiej Adlojada, które odbędą się w dniach 19-24 marca 2012 r. prezentuje bogactwo historii, kultury i tradycji żydowskiej ze szczególnym zaakcentowaniem perspektywy lokalnej. Odniesienie się do żydowskiej historii naszego miasta stanowi priorytetowy cel organizatorów wydarzenia.

Więcej…

 
Fotografia dzikiej przyrody

Muzeum Narodowe w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3 zapraszana od 2 marca do obejrzenia fotografii dzikiej przyrody. Wystawę będzie można oglądać do 28 marca 2012 r. Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year 2011", organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Więcej…

 
Grand Press Photo 2011

Miesięcznik Press, Miasto Szczecin oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej Grand Press Photo 2011, która odbędzie się 11 sierpnia br., o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3. Wstęp na otwarcie wystawy jest bezpłatny.

Więcej…

 
Świat toruńskiego piernika

Już od 12 lipca w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Szczecinei trwać będzie niezwykła wystawa interaktywna, której celem jest zapoznanie się z rzemiosłem piernikarskim oraz fenomenem wypieku toruńskiego smakołyku.

Więcej…

 
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

Przyszła wiosna, za nią wielkimi krokami zbliża się lato. Słońce, wakacje, rodzinne spacery, ogniska, wolne weekendy, wyjazdy itp. Nie wiecie gdzie się wybrać z rodziną, z przyjaciółmi? Wszędzie już byliście, nie macie pomysłu gdzie iść na spacer? Szukacie czegoś atrakcyjnego, piękne a może szukacie ciszy i wytchnienia od hałasu miasta? Jeśli tak mamy dla Was wspaniałą propozycję.

Więcej…

 
Wystawy stałe

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na na wystawy stałe. Zamieszczamy spis ekspozycji udostępnionych zwiedzającym. Muzeum Narodowe w Szczecinie, Wały Chrobrego 3; tel. 091- 4315 290 (portiernia); 4315 261 (kasa):

Więcej…

 
Pastorałki polskei na głosy i instrumenty

Boże Narodzenie w kulturze polskiej odgrywa rolę szczególną. Wpisuje się weń różne legendy. Wigilie zesłańców i wigilie stalagów - obrazy odłączenia od ojczyzny i rodziny. Bywają także i tony pogodne. Irena Jun z bogatej bożonarodzeniowej tradycji wybiera wiersze dwudziestolecia międzywojennego i współczesne.

Więcej…

 
Akademia Muzaelna - Maria z Dzieciątkiem

Wizerunek Marii z Dzieciątkiem należy do najstarszych i najczęstszych przedstawień sztuki chrześcijańskiej. Maria z małym Jezusem na kolanach lub na ramieniu, siedząca na tronie lub na łące, pogodna lub smutno zadumana, szybująca w obłokach lub tuląca Dzieciątko.

Więcej…

 
Kawaler srebrnej róży - VIP PREMIERA

Kawaler srebrnej róży - Der Rosenkavalier. Opera komiczna. To niezwykle wyrafinowana komedia muzyczna, skomponowana mistrzowska ręką Ryszarda Straussa do subtelnego libretta Hogo von Hoffmannstahla. Współpraca obydwu wielkich artystów oraz siła wzajemnej inspiracji, stanowią w świecie opery zjawisko bezprecedensowe, porównywalne jedynie do relacji Mozarta i Lorenza da Ponte.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2  3   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 20282 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook