Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Grand Press Photo 2011
Nie mogę wyświetlić obrazka

Miesięcznik Press, Miasto Szczecin oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej Grand Press Photo 2011, która odbędzie się 11 sierpnia br., o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3. Wstęp na otwarcie wystawy jest bezpłatny.

Na wystawie zobaczyć będzie można 156 najlepszych zdjęć prasowych ubiegłego roku, które trafiły do finału konkursu Grand Press Photo 2011. Ich autorami jest 55 fotoreporterów z całej Polski. Szczecin będzie trzecim miastem po Warszawie, Białymstoku i Gdańsku, w którym zagości wystawa. Następnie prezentowana będzie w Poznaniu, Krakowie, Częstochowie, Lublinie, Katowicach oraz Łodzi.

Konkurs Grand Press Photo organizowany jest przez miesięcznik „Press" od siedmiu lat. W tym roku zgłoszono 4,6 tys. prac - do finału trafiło 50 zdjęć i 16 fotoreportaży. Jury przewodniczył zwycięzca World Press Photo z 1996 roku, amerykański fotoreporter Lucian Perkins (Jego zdjęcia także można zobaczyć na wystawie). Oprócz niego w jury zasiadali: Marek Kowalczyk („Newsweek Polska"), Chris Niedenthal, Andrej Reiser (Czech Press Photo), Piotr Wójcik („Gazeta Wyborcza").

Zwycięzcą tegorocznej edycji Grand Press Photo został Jacek Waszkiewicz z Agencji Fotograficznej Reporter. Jego fotografia zrobiona na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie podczas walki o krzyż postawiony tam w hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku została wybrana Zdjęciem Roku. Autor Zdjęcia Roku otrzymał 10 tys. zł, najnowszą lustrzankę firmy Nikon – D5100 (w zestawie z obiektywem Nikkor 18-55 mm), talon na paliwo Verva, zaproszenie na Festiwal Birofilia 2011 i kamizelkę Nikona. W tym roku, po raz pierwszy w historii Grand Press Photo, oceniano fotokasty, czyli formy multimedialne oparte na fotografii. Prace w tej kategorii oceniało osobne jury specjalistów w składzie: Magdalena Wadowska - dziennikarka Polskiego Radia Kraków; Maciej Janiszewski - członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów; Piotr Janowski – reżyser i operator; Leszek Szurkowski - fotograf, grafik, wykładowca. Spośród 32 zgłoszeń do finału przeszło 12 fotokastów. Można je obejrzeć na stronie www.grandpressphoto.pl

Partnerami wystawy są Miasto Szczecin oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie. Mecenasem Grand Press Photo 2011 – Nikon. Sponsorami konkursu i wystawy są firmy: Grupa Żywiec, PKN Orlen, Plus. Sponsorami wystawy są: Piotr i Paweł oraz Adobe, partnerami wspierającymi: Hotel Jan III Sobieski oraz EPSON, a partnerem logistycznym DPD Polska.

Wystawa czynna do 6 września 2011. Bilety: 10 zł normalny/ 5 zł ulgowy/ czwartek bezpłatny. Godziny otwarcia: wtorek–piątek w godzinach 10.00–18.00, sobota–niedziela – 10.00–16.00.

Zobacz także:
www.muzeum.szczecin.pl
www.facebook.com/muzeum.szczecin
Wydarzenie na portalu Facebook.


liczba odsłon: 2642 | dodano: 2011-08-08 21:06:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook