Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spektakle i wystawy
Niewidzialna Litwa

Marius Jovaiša, na co dzień przedsiębiorca, podróżnik i fotograf na początku 2007 roku podjął się realizacji niecodziennego pomysłu na projekt fotograficzny. Przez rok podróżował nad Litwą i stworzył jej plastyczny portret zaprezentowany na wystawie i w towarzyszącym jej albumie fotograficznym „Niewidziana Litwa”.

Więcej…

 
Oceanarium w Szczecinie

Gdzie jest Nemo? W szczecińskim oceanarium! Gorąco polecamy najnowszą i największą w Polsce ekspozycję, prezentującą podwodny świat. Po katolicku: „Z wielkości i piękna stworzeń poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę”(Mdr. 13,5).

Więcej…

 
„Pierogi” - spektakl o... wolności

W szczecińskiej Manuartefakturze gościnnie wystąpi Teatr UHURU z Gryfina. Spektakl „Pierogi”, w reżyserii Janusza Janiszewskiego, zdobył I nagrodę, przyznawaną przez profesjonalne jury oraz Nagrodę Publiczności, przyznawaną przez Jury Młodych na III SOFFT 2009, który odbył się w Szczecinie od 11 do 14 czerwca 2009 r. Łukasz Ziemski, występujący w tym spektaklu, otrzymał na SOFFT 2009 nagrodę aktorską.

Więcej…

 
Bliżej

„Kto jest bohaterem tej historii? Ja, ty, ona i on. Co nas łączy? Gramy w miłość. Kochamy na oślep. Uciekamy w zdradę i krótkotrwałe romanse. Eksperymentujemy, zadajemy ból, cierpimy. Szukamy prawdy, ale toniemy w pozorach. Odchodzimy i wracamy. Moralni i zarazem bezwstydni. Zagubieni.”

Więcej…

 
Fotografia Dzikiej Przyrody 2009

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody 2009” (Wildlife Photographer of the Year 2009). Wernisaż wystawy odbył się w czwartek, 4 marca, o godz. 18.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wystawa otwarta dla zwiedzających do 28 marca 2010.

Więcej…

 
Wariacje enigmatyczne

Ostatnimi czasy, mimowolnie towarzyszy mi temat „gry w miłość”. W Szczecinie w Teatrze Polskim wystawiana jest sztuka „Wariacje enigmatyczne” Erica – Emmanuela Schmitta, autora ostatnio skrytykowanej przeze mnie książki „Marzycielka z Ostendy”. Jednak sztuka „Wariacji…” wywarła na mnie ogromne wrażenie. Lekkie, śmieszne dialogi, ale z niezwykle tajemniczą fabułą.

Więcej…

 
Pomaganie wzmacnia

W piątek 26 marca 2010 r. o godz. 21.00, Teatr ABANOIA zaprasza do Centrum Kultury Manuartefaktura na wernisaż wystawy fotograficznej „Pomaganie wzmacnia” i prezentację filmu krótkometrażowego, nakręconego podczas pleneru fotografii kreacyjnej, który odbył się 24 października 2009 r. na terenie Starych Polic. Wstęp wolny!

Więcej…

 
Przyjazne dusze

Lubię teatr. To takie magiczne miejsce, które pozwala mi się zrelaksować i drażni moją wyobraźnię. Duch, który jest ateistą?! I Anioł Stróż latający meteorem, bo na chmurkach za wolno i się czasem w korek wpada – absurd czy rzeczywistość? Odpowiedź w spektaklu „Przyjazne dusze”, wystawianym w Teatrze Polskim.

Więcej…

 
Przeszłość Przyszłości

Szczecińskie Muzeum Narodowe zaprasza na ciekawą wystawę pt " Przeszłość przyszłości" pochodzącą ze zbiorów fundacji Książąt Czartoryskich.  Wystawa zawiera przedmioty związane z ważnymi dla Polski historycznymi wydarzeniami lub postaciami.

Więcej…

 
„Zajezdnia Sztuki"

Od dnia 22 października można zwiedzać Muzeum Techniki i Komunikacji, przy ulicy Niemierzyńskiej w Szczecinie.

Więcej…

 
Wystawa zwierząt egzotycznych

Do 4 listopada można oglądać wystawę zwierząt egzotycznych, odbywającą się w budynku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, przy ul. Doktora Judyma nr 12A.

Więcej…

 
Fotografia Dzikiej Przyrody 2010

Wystawę „Fotografia Dzikiej Przyrody 2010” tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2010, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Konkurs odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziewiąty w Polsce.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3   ostatnia >>


liczba odsłon: 19857 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook