Dziś: środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fotografia Dzikiej Przyrody
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do 30 marca 2014 zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Szczecinie do obejrzenia wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody 2013”, którą tworzą zwycięskie prace konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2013, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Konkurs odbywa się corocznie od 1965 roku i jest obecnie największym oraz najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem z zakresu fotografii przyrody.

Tegoroczna edycja obejmowała kilkanaście kategorii: podwodne światy, portrety zwierząt, dzika przyroda w środowisku miejskim, królestwo roślin czy przyroda w technice monochromatycznej oraz inne. Zostały przyznane również nagrody specjalne. Zwycięskie prace wyselekcjonowane zostały spośród prawie 43 tysięcy fotogramów, wykonanych przez ponad 4 tysiące autorów z 96 krajów. Wśród nagrodzonych zdjęć znajdują się dwie fotografie z Polski: „Oko rapuchy” Łukasza Bożyckiego z Warszawy, który otrzymał wyróżnienie w kategorii portrety zwierząt oraz „Ostatni blask światła” Mateusza Piesiaka z Wrocławia nagrodzony w kategorii wiekowej 15–17 lat. W Szczecinie zobaczymy około 100 zdjęć oraz film zrealizowany przez BBC Worldwide.

Wystawa poza walorami estetycznymi posiada również wartości edukacyjne. Jak twierdzi Michael Dixon, Dyrektor Natural History Museum „Zwiedzający widząc zapierające dech w piersiach fotografie, dowiadują się o zagrożeniach, z którymi mierzą się każdego dnia zwierzęta i rośliny żyjące na naszej planecie. Ochrona przyrody stanowi główny cel naszej działalności”. Dzięki fotografiom możemy podziwiać florę, faunę i zjawiska atmosferyczne z całego świata, ukazujące nam różnorodność i bogactwo naturalne naszej planety. Wśród prawie 20 nagród występują 2 nagrody specjalne: Nagroda im. Geralda Durella w dziedzinie Zagrożonych Gatunków oraz Świat w Naszych Rękach. Obie nagrody mają na celu promowanie wiedzy dotyczącej gatunków zagrożonych wymarciem oraz destrukcyjnego wpływu naszej cywilizacji na otaczające nas środowisko naturalne. Organizatorzy wierzą, że dzięki tak dużej popularności konkursu wzrośnie zainteresowanie ludzi tematami związanymi z ochroną przyrody, a zdjęcia przyczynią się do większej dbałości o otaczający nas świat.


Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
Otwarcie wystawy: 6 marca 2014 (czwartek), godzina 18.00
Wystawa prezentowana: do 30 marca 2014
Godziny otwarcia:
- wtorek, środa, sobota 10.00–18.00
- czwartek 10.00–20.00
- niedziela 10.00–16.00
- poniedziałek i piątek – nieczynne
b=Bilety: normalny 7 zł, ulgowy 3 zł

Źródło: www.muzeum.szczecin.pl
Zdjęcia pochodzą ze strony: www.nhm.ac.uk

 


liczba odsłon: 2472 | dodano: 2014-03-09 10:59:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook