Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa powołania

Słów kilka o tym, jak Bóg powołuje do życia zgodnie z Jego wolą.

Świadectwo Michaela W. Smith`a

Kocham odwiedzać grupy młodzieżowe i znajdować kogoś, kto czuje się przegrany, jakiegoś dzieciaka, który siedzi w kącie i czuje się jak odrzutek – opowiada artysta Michael W. Smith - Kocham podchodzić do niego i obejmować go. Mógłbym to robić przez resztę mojego życia.

Więcej…

 
"Zabiłem go za głoszenie Ewangelii"

Przebywający w więzieniu w Abudży Mustafa Mohammed, który przyznał się do porwania i zabicia nigeryjskiego kleryka Michaela Nnadi udzielił wywiadu, w którym przyznaje, że zamordował seminarzystę, gdyż ten nie zaprzestał głoszenia Ewangelii także w niewoli i to już od pierwszych chwil po porwaniu. Zabójca chwali go za niezwykłą odwagę i za to, że nie wahał się mówić swoim oprawcom prosto w oczy, żeby zeszli ze złej drogi. 

Więcej…

 
Zawodowy piłkarz – zakonnikiem

Niemiecki piłkarz zawodowy, 24-letni Sebastian Piotrowski, postanowił wstąpić do klasztoru i zostać księdzem. Ten pochodzący z polskiej rodziny napastnik grał jeszcze w minionym sezonie w barwach trzecioligowego SV Elversberg. 3 października w bawarskim Paring wstąpił do nowicjatu augustiańskich kanoników regularnych z Windesheim. Informację tę potwierdziły wczoraj władze zakonne.

Więcej…

 
Hiszpańska top modelka wstąpiła do zakonu

Hiszpańska top modelka 36-letnia Olalla Oliveros wstąpiła do zakonu. - Decyzję podjęła po wizycie w sanktuarium maryjnym w Fatimie - donoszą hiszpańskie media. Przez ostatnie lata królowała na okładkach kolorowych magazynów, m. in. była gwiazdą kampanii reklamowej firmy "Kellog" i występowała w wielu serialach filmowych.

Więcej…

 
Wszystko przemija jak sen, zostaje tylko to, co zrobimy dla Boga

Zapraszamy do przeczytania tekstu świadectwa Siostry Lidii Szulc OP - polskiej misjonarki, zmarłej w wypadku samochodowym w Kamerunie 28 sierpnia br. Tekst ten ukazał się w książce naszego redakcyjnego kolegi Kajetana Rajskiego pt. "Oto jestem. Misjonarze i misjonarki o powołaniu".

Więcej…

 
Uganda mission impossibile?

Uganda misją niemożliwą? Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Dla młodych również! A więc można być nastolatkiem i pojechać na misje? Oczywiście - tak właśnie zrobiła Agnieszka ze Szczecina, która w wywiadzie dla Portalu Młodych Ichtis opowiada o swoich doświadczeniach wolontariuszki misyjnej.

Więcej…

 
Na wszystkich ścieżkach życia bądź ze mną, Panie!

Pierwszy raz myśl o wstąpieniu do zgromadzenia zakonnego zakiełkowała w ciszy kościoła parafialnego w Cholewianej Górze, gdzie codziennie rano jako dziewczynka biegałam na modlitwę. Powołanie było i jest dla mnie wielką tajemnicą. Jedno zdanie: „Mamo, idę do klasztoru" zmieniło wszystko. W słoneczny lipcowy poranek pożegnałam wiele bliskich i kochanych osób, ucałowałam zmęczone dłonie mamy i taty i odeszłam. Ukochani rodzice spracowanymi dłońmi naznaczyli krzyż na moim czole i szlochając powiedzieli: „Idź z Bogiem, niech cię Bóg błogosławi".

Więcej…

 
Naprawdę żyją tylko ci, którzy walczą...

Nazywam się Marek Piaszczyński, popularnie zwany przez współbraci „Piachu". Pochodzę z Wrocławia, z Psiego Pola. W 1988 r., po pewnym czasie przemyśleń i refleksji, wstąpiłem do Seminarium Misjonarzy Werbistów w Pieniężnie. W czasie studiów teologicznych, w 1992 r., przerwałem naukę i wyjechałem na trzyletnie doświadczenie misyjne do Boliwii.

Więcej…

 
Cała jestem Twoja

Pamiętam, jak każdego wieczoru Mama klękała z nami do pacierza, nigdy nie skarżąc się, że jest zmęczona. My dzieci modliliśmy się z nią (mam dwóch braci, starszy jest teraz żonaty, młodszy jest kapłanem w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej). Często siadałam z tyłu na piętach, niezadowolona, bo pacierz był długi, ale to, co mnie zawsze intrygowało, to szept Mamy do Boga: „Boże, jeśli chcesz, to ofiaruję Ci jedno z moich dzieci na Twoją służbę". Nigdy nie miałam wątpliwości, że to modlitwa w intencji mojego młodszego brata Krzysia, który od dziecka był blisko ołtarza. Później zrozumiałam, że modlitwa Matki czyni cuda!

Więcej…

 
Bóg z miłości przeznaczył nas dla siebie

Powołanie to jak fale morza nieustannie uderzające o brzeg, którym jest nasze serce. Myśl, by być siostrą zakonną, towarzyszyła mi od dzieciństwa, podczas katechezy przedszkolnej siostra zakonna była dla mnie kimś szczególnym. Również życie o. Damiana De Veuster zafascynowało mnie poprzez jego bezgraniczną miłość do trędowatych. Ważnym momentem był sakrament bierzmowania, wtedy zdecydowałam, że chcę kroczyć drogą życia zakonno-misyjnego. To był powiew Ducha Świętego!

Więcej…

 
Lekarstwo na każde cierpienie

Przyjechałam na te rekolekcje z pewną obawą, czy to ma jakikolwiek sens.Początek był trudny, nie mogłam się skupić, jednak w miarę upływu czasu Bóg zaczął do mnie przemawiać. Myślałam również, że są to rekolekcje powołaniowe, zdziwiłam się więc, kiedy Siostra temu zaprzeczyła.

Więcej…

 

1  


liczba odsłon: 12337 | dodano: 2012-06-19 14:59:05

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook