Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zawodowy piłkarz – zakonnikiem
Nie mogę wyświetlić obrazka

Niemiecki piłkarz zawodowy, 24-letni Sebastian Piotrowski, postanowił wstąpić do klasztoru i zostać księdzem. Ten pochodzący z polskiej rodziny napastnik grał jeszcze w minionym sezonie w barwach trzecioligowego SV Elversberg. 3 października w bawarskim Paring wstąpił do nowicjatu augustiańskich kanoników regularnych z Windesheim. Informację tę potwierdziły wczoraj władze zakonne.

Teraz przez rok zarówno on sam jak i wspólnota zakonna sprawdzą, czy wybrana przez niego droga jest dobra dla obu stron. Jeśli się okaże, że tak, wówczas Piotrowski złoży śluby na okres trzech lat i zacznie studiować teologię w Ratyzbonie. W rozmowie z niemieckimi mediami Piotrowski wyznał, że już od dawna nosił się z zamiarem zostania księdzem. Początkowo sądził, że studia teologiczne będzie mógł połączyć z futbolem, ale to się okazało trudne. Teraz stanął przed wyborem: „tracić jeszcze więcej czasu przez futbol”, lub „pójść za planem Bożym”.

Piotrowski urodził się w Saarbrücken. W barwach SV Elversberg grał tylko przez jeden sezon, wcześniej był piłkarzem czwartoligowego FC Homburg. Augustianie (kanonicy regularni) z Windesheim mają tylko jedną placówkę w Niemczech. Klasztor św. Michała w Paring nieopodal Ratyzbony objęli ponownie w 1974 roku. Kanonicy regularni żyli w tym miejscu już w XII-XVI wieku. Wspólnota czuje się związana ze „współczesną duchowością” i pracuje w okolicy m.in. w duszpasterstwie parafialnym.

ts / Paring


liczba odsłon: 1678 | dodano: 2014-10-22 14:38:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook