Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Razem można więcej
Śpiewem chwalmy Go!

Schola działająca przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim (os. Chopina) po wakacjach wznawia swoje działanie. Jeśli tylko słyszysz muzykę uchem bądź sercem, grasz na jakimś instrumencie: gitarze, trąbce, skrzypkach, bębnach i innych... Jeśli lubisz śpiewać i chcesz poprzez swoje muzykowanie modlić się i chwalić Boga - zapraszamy!

Więcej…

 
Liturgiczna służba ołtarza zaprasza

Uwaga! Chłopcy i młodzież męska potrzebna od zaraz! Tych z Was, którzy uczestnicząc w Eucharystii czują, że chcieliby w tym czasie być bliżej ołtarza, w prezbiterium, zamiast siedzieć w ławkach zapraszamy do liturgicznej służby ołtarza w parafii pw. św. Ducha w Zdrojach. "Nie bójcie się! Nie lękajcie się!".

Więcej…

 
„Odrobina Nadziei” – grupa ewangelizacyjna młodych

Grupa „Odrobina Nadziei” funkcjonuje w diecezji siedleckiej od 3 lat. Jej pomysłodawcami byli młodzi ludzie, wywodzący się z Ruchu Światło-Życie. Młodzież sama wyszła z inicjatywą głoszenia Dobrej Nowiny i sama odnalazła kapłana. "Ewangelia prześwietla nasze życie, a misją Odrobiny Nadziei jest znaleźć sposoby, środki i metody, aby Jezus – Dobra Nowina dotarł do każdego człowieka" – mówi ks. Michał Chromiński opiekun Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji „Odrobina

Więcej…

 
TABOR: młodzi ewangelizują młodych

Werbistowskie Centrum Młodych (WCM) TABOR jest jednym z ruchów katolickich działających w duchu nowej ewangelizacji. Tu formują się młodzi, którzy później ewangelizują swoich rówieśników. WCM TABOR jest także głównym organizatorem odbywającego się na początku lipca w Chludowie Misyjnego Święta Młodych, w którym obecnie bierze udział kilkaset osób.

Więcej…

 
Dni formacyjno-informacyjne KSM

Zakończyły się Dni Formacyjno- Informacyjne stopnia „0", na których młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej przyswajała informacje między innymi na temat historii, struktury i zasad działania KSM. Uczestnicy spotkania mogli się też pochwalić, jak działają ich parafialne KSMy oraz porozmawiać o swoich wyobrażeniach, pomysłach dotyczących bycia w KSM.

Więcej…

 
Caritas w Szczecinie

Caritas jest strukturą Kościoła Rzymsko-Katolickiego, powołaną do wykonywania zadań charytatywnych. Caritas Polska działa w III Rzeczpospolitej od 1989 r., odkąd Kościół odzyskał nazwę i samodzielność działania, zawłaszczoną w poprzednich dziesięcioleciach przez władze PRL.  W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Caritas została powołana do istnienia 23 stycznia 1990 r. dekretem ks. bp. Kazimierza Majdańskiego.

Więcej…

 
Ruch Domowy Kościół - Szczecin

Domowy Kościół Gałąź Rodzinna Ruchu Światło Życie w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Założycielem Ruchu Domowy Kościół był F. Blachnicki . Na powstanie ruchu wpłynęły Sobór Watykański II, francuski ruch małżeństw katolickich Equipes Notre Damme (END)  i program Ruchu Światło-Życie . W Polsce pierwsze rekolekcje dla rodzin odbyły się w 1973 r. Podczas nich wykorzystywano materiały katechetyczne, opracowane przez F. Blachnickiego.

Więcej…

 
Wspólnota Sant`Egidio

Wspólnota Sant`Egidio powstała w 1968 roku w Rzymie, gdzie do dnia dzisiejszego - na Zatybrzu - mieści się jej „centrum". Wspólnota istnieje obecnie już w ponad 70 krajach na całym świecie. Gromadzi ona ludzi, którzy chcą każdego dnia, wszędzie tam gdzie żyją, dawać świadectwo Ewangelii i służyć drugiemu człowiekowi, a w sposób szczególny temu najsłabszemu i najuboższemu. W Polsce Wspólnota działa w Stargardzie Szczecińskim, Chojnie i w Lublinie.

Więcej…

 
Ruch Światło-Życie

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Więcej…

 
Wspólnota Emmanuel

Założycielem Wspólnoty Emmanuel jest P. Goursat. W 1933 r. przeżył on nawrócenie, które określił jako wylanie Ducha Święteg. Z czasem odkrył wartość nabożeństwa do Serca Jezusowego i adoracji Najświętszego Sakramentu. Stworzył kilkunastoosobowy krąg biblijny, a także współpracował z Legionem Maryi we Francji.

Więcej…

 
Ty też możesz pomóc!

Chciałbyś pomóc? Nie wiesz jak? Myślisz że pomaganie innym to nic przyjemnego? Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz.

Więcej…

 
Szkoła Wiary i Ewangelizacji Maryi i Józefa

Do ludzi świeckich w szczególności należy świadczenie o tym, jak wiara chrześcijańska daje jedyną pełną odpowiedź (…) na problemy i nadzieje, jakie życie stawia przed każdym człowiekiem i każdym społeczeństwem. Świeccy mogą spełniać to zadanie pod warunkiem, że zdołają przezwyciężyć rozdźwięk pomiędzy Ewangelią a własnym życiem, nadając wszystkim swoim działaniom w rodzinie, w pracy, na polu społecznym spójność właściwą takiemu życiu, które czerpie natchnienie z Ewangelii i w niej znajduje siłę do tego, by w pełni się realizować. (Christifideles laici, 34)

Więcej…

 
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działającym na terenie całej Polski. Stowarzyszenie pozostaje pod zwierzchnim kierownictwem Konferencji Episkopatu Polski, która czuwa nad jego formacją i działalnością przez generalnego asystenta kościelnego.   

Więcej…

 
TAIZE

Punkty Przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych. To w Genewie w 1940 roku brat Roger Schutz, szukał miejsca w którym mógłby założyć wspólnotę opartą na pojednaniu pomiędzy chrześcijanami. To z Genewy ruszył dalej w swoją pielgrzymkę zaufania aż zamieszkał w wiosce na wzgórzu, wiosce której nazwę po czasie przyjęła założona przez niego Wspólnota.                      

Więcej…

 
Wspólnota Jonasz

Wszystko zaczęło się od księdza Andrzeja Dowala, pełnego zapału neoprezbitera, który przyszedł do nas (Kamień Pomorski) w grudniu 1985 roku zaraz po święceniach kapłańskich. On to najpierw zabrał na pieszą pielgrzymkę grupę młodzieży z parafii, a potem wpadł na pomysł stworzenia zespołu.

Więcej…

 

<< pierwsza 1  2  3   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 21638 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook