Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dni formacyjno-informacyjne KSM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zakończyły się Dni Formacyjno- Informacyjne stopnia „0", na których młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej przyswajała informacje między innymi na temat historii, struktury i zasad działania KSM. Uczestnicy spotkania mogli się też pochwalić, jak działają ich parafialne KSMy oraz porozmawiać o swoich wyobrażeniach, pomysłach dotyczących bycia w KSM.

Niewątpliwie najważniejszą funkcją dni formacyjnych było przygotowanie ich uczestników do złożenia przyrzeczenia na pełnoprawnego członka stowarzyszenia. Już niedługo odbędzie się następne dwudniowe szkolenie, w trakcie którego młodzież z naszej diecezji jeszcze lepiej pozna zasady działania KSM, by już 19 listopada złożyć przyrzeczenie na ręce ks. abp Andrzeja Dzięgi.

W trakcie dni formacyjnych, kiedy już wszyscy poszli spać, zarząd diecezjalnego KSM na czele z panią prezes Dianą Kwiecień nie próżnował. Późnym, piątkowym wieczorem mieli swoje obrady rodem z polskiego Sejmu. Tej niespokojnej nocy toczyły się burzliwe dyskusje na temat rozwinięcia i prężniejszego działania KSM diecezjalnego. Do późnych godzin nocnych, lub jak kto woli wczesnych porannych dzielnie podejmowali decyzje dotyczące wszystkich spraw, na przykład takich jak: roczny plan działania, pozyskanie sponsorów, pozyskanie nowych członków.


Nie byłoby Dni Formacyjno- Informacyjnych, gdyby nie ks. Tomasz Worobec, nasz diecezjalny ksiądz asystent, któremu bardzo gorąco pragniemy podziękować w imieniu wszystkich uczestników spotkania. Podziękowania należą się także parafii Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie, która udostępniła KSMowiczom swój Dom Rekolekcyjny „Totus Tuus". Mamy nadzieję, że jeszcze nie mają nas dosyć, gdyż kolejne spotkanie szkoleniowe odbędzie się również u Nich;)

Małgorzata Pytlińska


liczba odsłon: 2525 | dodano: 2011-10-24 12:23:49

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook