Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszerował szczeciński Marsz dla Życia. Jak co roku radosna i rodzinna manifestacja wyruszyła z Jasnych Błoni o godzinie 15, tym razem pod hasłem "Życie nie zna granic". Uczestnicy świadczyli o swoim szacunku do wartości rodziny i życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Choć wydarzenie od zawsze ma charakter pokojowy, to z uwagi na wydarzenia w Sejmie trwają wokół niego coraz gorętsze dyskusje. Uczestnicy niezmiennie jednak traktują marsz jako bardzo dobrą formę zabrania głosu ogromnej części społeczeństwa, w niezwykle ważnym temacie, jakim jest obrona ludzkiego życia od poczęcia.

– Tegoroczne hasło szczecińskiego Marszu dla Życia skłania nas do refleksji, czy my sami nie stawiamy życiu granic – tłumaczył ks. Tomasz Kancelarczyk – i mam tu na myśli granicę na przykład społecznej przydatności. Czy nie odmawiam wartości życia dziecku, które rodzi się z niepełnosprawnością?

– Do refleksji skłania jednak nie tylko tegoroczne hasło, ale również edycja – 20. Fundacja Małych Stópek powstała dzięki szczecińskiemu Marszowi dla Życia – mówi Anna Piotrowska rzecznik prasowy fundacji. – To właśnie to wydarzenie przerodziło spontaniczne działania na rzecz życia w strukturę fundacji. Powstała organizacja wspierająca, od ponad dekady, w sposób konkretny samotne kobiety, które w przeszłości rozważały dokonanie aborcji. Cieszy się ona zaufaniem tylu darczyńców, że jest w stanie prowadzić już dwa domy dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi.

Pośród wielu transparentów, które zostały poniesione na Marszu, znalazła się nowa wystawa autorstwa Fundacji Małych Stópek "38 Tygodni" oraz adhortacja Ecclesia in Europa św. Jana Pawła II, przepisana przez uczniów wielu szczecińskich szkół. 300-metrowy materiał złożony z wielu zszytych fragmentów, miał zachęcać do zapoznania się z niezwykle istotną kwestią, którą poruszył Ojciec Święty, a mianowicie, że nie tylko Polska, ale każdy kraj powinien pamiętać, że nienarodzone życie to przyszłość każdego narodu.

Przy okazji Marszu dla Życia, jak co roku odbyła się także zbiórka pieluch dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek, a w marszowym tłumie można było znaleźć wolontariuszy Hospicjum św. Jana Ewangelisty i zasilić ich puszkę.

Trasa tegorocznego szczecińskiego Marszu dla Życia prowadziła z Jasnych Błoni, przez pl. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II i na pl. Ks. Abp Majdańskiego, na którym znajduje się Bazylika Archikatedralna p.w. św. Jakuba.

Anna Piotrowska


liczba odsłon: 326 | dodano: 2024-04-16 15:05:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook