Dziś: środa, 29 marca 2023
Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Odrobina Nadziei” – grupa ewangelizacyjna młodych
Nie mogę wyświetlić obrazka

żródło: www.odrobinanadziei.pl

Grupa „Odrobina Nadziei” funkcjonuje w diecezji siedleckiej od 3 lat. Jej pomysłodawcami byli młodzi ludzie, wywodzący się z Ruchu Światło-Życie. Młodzież sama wyszła z inicjatywą głoszenia Dobrej Nowiny i sama odnalazła kapłana. "Ewangelia prześwietla nasze życie, a misją Odrobiny Nadziei jest znaleźć sposoby, środki i metody, aby Jezus – Dobra Nowina dotarł do każdego człowieka" – mówi ks. Michał Chromiński opiekun Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji „Odrobina

Przez pierwszy rok młodzi z Oazy organizowali wiele koncertów i jeździli po parafiach na spotkania ewangelizacyjne. Potem przejęli model formacyjny z Diakonii Ewangelizacyjnej Ruchu Światło-Życie. Rozeznali, że w pierwszej kolejności mają skupiać się na osobistej formacji, a dopiero później zajmować się organizacją akcji.

Obecnie grupa liczy ok. 80 osób. Wśród ewangelizatorów są uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące i małżeństwa. Raz w miesiącu przyjeżdżają do Łukowa w diecezji siedleckiej, by formować swoje wnętrze i odczytywać wolę Pana Boga względem nich samych. Oprócz tego członkowie „Odrobiny Nadziei” spotykają się w regionach, czyli w większych miastach diecezji, a także w Warszawie i Lublinie. W grupach wprowadzono podział zadań i obowiązków. Ewangelizatorzy sami odpowiadają za finanse i organizowanie spotkań.

el / Siedlce


liczba odsłon: 2399 | dodano: 2012-07-16 09:59:27

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook