Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Razem można więcej
Duszpasterstwa Akademickie Szczecina

Przed Tobą przyszłość, o której na pewno już teraz myślisz. Zastanawiasz się nad studiami, pracą i mieszkaniem. Obok rozwoju intelektualnego warto uwzględnić rozwój duchowy, który realizuje się we wspólnocie. Pomocą w osiągnięciu tego celu są duszpasterstwa akademickie, które stwarzają warunki korzystne do rozwoju wiary, rozrywki, przyjaźni i wolontariatu.

Więcej…

 
Zatańczyć Bogu

Czwartek, godzina 18.00. Kilkunastoosobowa grupa studentów spotyka się w  salce, pod jednym ze szczecińskich sanktuariów, aby się modlić. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że modlitwą jest... taniec.

Więcej…

 
Schola przy Hospicjum

Schola działająca przy Hospicjum św. Jana Ewangelisty rozpoczęła swoją posługę w styczniu 2006 roku, w odpowiedzi na zaproszenie ówczesnego Dyrektora Hospicjum Ks. Leszka Woronieckiego SAC. Nasza posługa obejmuje lektorat, śpiew i grę podczas coniedzielnych Mszy Św. w Hospicjum dla chorych i ich rodzin oraz wolontariuszy o godzinie 12:00.

Więcej…

 
Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej

RSMU powołał Bóg za pośrednictwem Ludmiły Krakowieckiej, której od r.1936 stopniowo i coraz wyraźniej dał rozumieć duchowości i strukturę Dzieła. Wkrótce dołączyły do niej 3 osoby tworząc zalążek wspólnoty. Szybki rozwój nastąpił po 1980r. gdy RSMU otwarło się na dar Odnowy w Duchu Świętym.

Więcej…

 
Apostolat „Młodzi dla życia”

Czy kochałem za mało?! Zacznę od pewnej krótkiej historii o amerykańskim żołnierzu, który wracał do domu po wojnie w Wietnamie. Z San Francisco zadzwonił do swoich rodziców z radosną wiadomością: „Mamo, Tato, wracam do domu, ale chciałbym prosić was o przysługę… Mam przyjaciela, którego chciałbym zabrać razem ze mną.” „Oczywiście” odpowiedzieli rodzice „będziemy szczęśliwi mogąc go poznać.”

Więcej…

 
Grupa teatralna Silentium

Grupa teatralna „Silentium” istnieje na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego już 5 lat. Na początku należeli do niej zarówno studenci świeccy jak i klerycy. Dziś tworzą ją już tylko studenci, którzy studiują między innymi na takich kierunkach jak: teologia i nauki o rodzinie.

Więcej…

 
Koło Caritas w każdej szkole!

Warto spróbować i podjąć się zadania szerzenia dobra w swoim środowisku! O tym "co i jak"  przeczytasz w poniższym wywiadzie z opiekunem Szkolnego Koła Caritas przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym księdzem katechetą Robertem Mrozowskim ;)

Więcej…

 
Schola akademicka parafii p.w. św. Krzyża w Szczecinie

W każdą niedzielę o godz. 18 na mszy akademickiej w parafii pw. św. Krzyża w Szczecinie na Pogodnie, zbiera się schola by razem grać i śpiewać dziękując Bogu za talenty, które otrzymaliśmy. Gramy już 3 lata w tej parafii i jak pamiętam początki zespołu, który założyłam, były to wtedy tylko 3 osoby. Dziś skład liczy 10 osób.

Więcej…

 
Coś dla ducha - oaza młodzieżowa

Jeśli chcesz pogłębić  swoją wiarę, zbliżyć się do Boga i spędzić miło czas, te spotkania są właśnie dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy Cię na spotkania Oazy Młodzieżowej.

Więcej…

 
Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla studentów

Masz problem z którym nie możesz sobie poradzić? Jesteś w trudnej sytuacji życiowej? Poszukujesz własnej tożsamości i sensu życia?

Więcej…

 
Dziś nie ma czasu na niedziałanie!

Znamy nasze miasto doskonale. Przemierzamy te same ulice niejednokrotnie kilka razy w dniu. Znamy terkot tramwaju i trąbienie rozgorączkowanych kierowców autobusów. Niby miasto takie zwykłe, trochę prowincjonalne, ale stolica dużego województwa.

Więcej…

 
Akademik przez duże A

Ośrodek Akademicki „Rejs” jest to miejsce szczególne dla młodych, którzy chcą mieć bardzo dobre warunki do nauki a jednocześnie chcą pracować nad sobą. Ośrodek „Rejs” działa we współpracy z prałaturą personalną Opus Dei, która odpowiada za formację duchową, z której dobrowolnie mogą korzystać mieszkańcy i sympatycy Ośrodka.

Więcej…

 
Światło w nocy

Propozycja którą składamy jest prosta: Zapraszam Cię do Kościoła, żebyś spotkał Jezusa. Lepiej powiedzieć to szybko i klarownie, potem można wyjaśnić o co chodzi.

Więcej…

 
Wyjścia modlitewne do bezdomnych

Udajemy się do bezdomnych naszego miasta, by nieść im dobrą nowinę i wspólną modlitwę. Spotykamy się aby przebywać z nimi, modlić się z nimi, zanosić Dobrą Nowinę tym, którzy czują się zupełnie wykluczeni i opuszczeni.

Więcej…

 
Wspólnota Przymierze Miłosierdzia

Wspólnota Przymierza Miłosierdzia w Szczecinie powstała w październiku 2008 roku podczas rekolekcji Talitha Kum prowadzonych przez misjonarzy ze wspólnoty Przymierza Miłosierdzia z Brazylii. Jesteśmy grupą charyzmatyczną i chcemy rozpoznawać i posługiwać darami charyzmatycznymi, którymi Bóg obdarza nas dla wspólnego dobra.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 21637 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook