Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Schola akademicka parafii p.w. św. Krzyża w Szczecinie
W każdą niedzielę o godz. 18 na mszy akademickiej w parafii pw. św. Krzyża w Szczecinie na Pogodnie, zbiera się schola by razem grać i śpiewać dziękując Bogu za talenty, które otrzymaliśmy. Gramy już 3 lata w tej parafii i jak pamiętam początki zespołu, który założyłam, były to wtedy tylko 3 osoby. Dziś skład liczy 10 osób.
Wśród nich mamy 3 wokalistki (Ela Mackiewicz, Magda Uram, Zosia Koniarska) i wokalistę (Przemek Hrycaj), skrzypaczkę (Klaudia Zakrzewska), flecistkę (Olga Lenczewska), klarnecistkę (Maria Stodolna) i saksofonistę (Mateusz Łaciński), a także recytatora (Piotr Rutkowski). Cały zespół prowadzę ja, czyli Anna Kozioł, jestem wokalistką, gram na gitarze, a także aranżuję pieśni.

Rok temu 25 maja 2008, dzięki uprzejmości naszego proboszcza Wenancjusza Borowicza odbył się w tej parafii nasz pierwszy koncert. Dedykowany był wszystkim mamom, ale przede wszystkim koncert był dedykowany Matce Bożej, ponieważ maj jest miesiącem maryjnym. Tamtego dnia nie zapomnieliśmy także o tym, że nasz rodak, papież Jan Paweł II 18 maja miał swoje urodziny, dlatego wnieśliśmy akcent śpiewając pieśń "Barka". Cały koncert był nietypowy, gdyż nie chcieliśmy, aby polegał tylko na śpiewaniu, to miało być coś innego… Podczas koncertu były recytowane wiersze naszej parafianki Pani prof. Czesławy Tarnowskiej z tomiku „Powrót do źródeł”. Byliśmy miło zaskoczeni, że publiczność nam bisowała. Postanowiliśmy nagrać pierwszą płytę „Śpiewajmy Matce Bożej”. Można ją zakupić w czytelni w naszej parafii. W listopadzie roku 2008 razem ze scholą wzięliśmy udział w IV Trzebiatowskim Konkursie Pieśni Religijnych „Cecyliada”. W konkursie uczestniczyły 102 grupy, a ogółem było pół tysiąca osób. Poprzeczka była bardzo wysoka. Schola wykonała w kategorii zespół, pieśń "Ślepiec" i zdobyła II miejsce, zaś w kategorii solista startowałam ja, z pieśnią Modlitwa Esmeraldy i osiągnęłam I miejsce. To nas zmotywowało by od czasu do czasu z pomocą ks. proboszcza zorganizować jakiś koncert.
 

Najbliższe terminy koncertów które zagramy:
- 13 czerwca, sobota, godz. 14, Seminarium w Szczecinie
- 21 czerwca, niedziela, godz. 19, w małym kościele, parafia pw. św. Krzyża, ul. Wieniawskiego 4.

 

Wszystkich zainteresowanych licealistów i studentów, lubiących śpiewać lub grać na instrumentach zapraszam do zespołu. Próby odbywają się w soboty w godzinach popołudniowych, w parafii pw. św. Krzyża, ul. Wieniawskiego 4 Szczecin – Pogodno. Z racji niestałych godz. prób sobotnich podaję kontakt do siebie: anna_koziol@vp.pl i nr kom. 506 084 522.

 
Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Anna Kozioł

 
 
 
 


liczba odsłon: 6162 | dodano: 2009-06-09 17:43:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook