Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spektakle i wystawy
Premiera: Syn gwiazdy

23.02.2008 Szczecin, Teatr Lalek "Pleciuga" W najbliższą sobotę (23.02.08, g. 17:00) Teatr Lalek "Pleciuga" zaprasza na premierę spektaklu pt. "Syn gwiazdy" według Oskara Wilde'a (tłumaczenie: Irena Tuwim). Ta rzadko wystawiana baśń angielskiego pisarza to wzruszająca historia odnalezionego przypadkiem Syna Gwiazdy, który wyrasta na pięknego, ale egoistycznego i pozbawionego wyższych uczuć młodzieńca. Nic dziwnego więc, że wyrzeka się swojej matki, jednak za ten haniebny czyn zostaje srogo ukarany i wyrusza w świat, by odkupić swą winę...

Więcej…

 
Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE2008

Festiwal inSPIRACJE przekształcił się z festiwalu fotografii w festiwal interdyscyplinarny. Porusza problemy współczesnej sztuki kierując się co roku pewną myślą przewodnią. W roku 2008 festiwal obejmie zestaw prac szeroko i nieskrępowanie traktujący pojęcie sacrum-profanum.

Więcej…

 
Hiob

Biblijno-historyczny dramat Karola Wojtyły nawiązuje do raju. Opowiada, bowiem o relacji człowieka do Stwórcy. Przypomina, że to Bóg jest Tym, który daje i zabiera. Człowiek może tylko pozostać Mu wierny. Jeśli pozostanie, może liczyć na obiecaną nagrodę. Bo Bóg jest zawsze wierny swemu słowu.

Więcej…

 
Lato z kulturą żydowską

Tego lata w sierpniowe wieczory Teatr Mały zaprasza na "Lato z kulturą żydowską". Przed nami tajemniczy świat dźwięków klezmerskiej kapeli, żydowski humor i wzruszające opowieści z obszarów jakże bliskiej nam choć wciąż nieodkrytej, kultury.

Więcej…

 
Po premierze "Zatopionej katedry"

Jawimy się jako społeczność pozorna, która choć mówi tym samym językiem, nie potrafi znaleźć dla siebie wspólnego języka. Dostaje się za pusty język Kościołowi i mediom. Dostaje się całemu światu. Czy budujemy biblijną Wieżę Babel? - pyta Ewa Podgajna.

Więcej…

 
Rekordowa widownia „Złodzieja w sutannie” w TVP

Rekordową, bo liczącą 2 mln 227 tys., widownię miał spektakl „Złodziej w sutannie”, emitowany 6 października w programie pierwszym TVP. W tym roku większą (2 mln 271 tys.) widownię miał tylko spektakl „Brat Elvis” wyemitowany 14 stycznia.

Więcej…

 
Spektakl

Teatr ABANOIA zaprasza na 4 urodziny i spektakl „Warzywa”. Obraz ten poruszaja w zabawny i zdystansowany sposób problem ludzkiej emocjonalności, marzeń oraz gry, jaką prowadzimy nieustannie w relacjach z innymi ludźmi.

Więcej…

 

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie 16. grudnia o godz. 17.00 ma zaszczyt zaprosić na wernisaż niezwykłej wystawy pn. "Biblia dłutem czytana" autorstwa Tadeusza Kowalskiego.

Więcej…

 
Wernisaż wystawy fotograficznej "W krainie cerkwi"

Teatr Abanoia i Centrum Kultury Manuartefaktura zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Matuszewskiej "W krainie cerkwi", który odbędzie się w sobotę 7 marca 2009 r. o godz. 18.00 w siedzibie Manuartefaktury.

Więcej…

 
ORIENTALIZM w malarstwie, rysunku i grafice w Polsce w XIX i 1. poł. XX wieku

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na wystawę prezentowaną do 26 kwietnia 2009.  Wystawa stanowi bogatą prezentację nurtu orientalizmu w sztuce polskiej XIX i początkach XX wieku. Zgromadzone prace ukazują twórczość jego najwybitniejszych przedstawicieli, m.in. Tadeusza Ajdukiewicza, Stanisława Chlebowskiego, Jana Ciąglińskiego, Aleksandra Laszenki, Wacława Pawliszaka, Adama Styki, Feliksa Wygrzywalskiego i Franciszka Tepy.

Więcej…

 
Wystawa „Fotografia Dzikiej Przyrody 2008”

Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie i Agencja ZEGART - Jerzy Zegarliński zapraszają na wystawę, której otwarcie odbyło się 5 marca 2009  w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Wystawa prezentuje zwycięskie prace konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2008, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine  oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. WYSTAWA POTRWA DO 29 MARCA  

Więcej…

 
Wernisaż wystawy fotograficznej "Migawki z Holandii"

Teatr Abanoia i Centrum Kultury Manuartefaktura zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Matuszewskiego "Migawki z Holandii", który odbędzie się w sobotę 4 kwietnia 2009 r. o godz. 18.00 w siedzibie Manuartefaktury.

Więcej…

 
XX-wieczna historia Szczecina - wykłady otwarte

Zapraszamy na cykl otwartych spotkań z XX-wieczną historią Szczecina w przestrzeni wystawy „Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku”. Wstęp wolny

Więcej…

 
Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku

Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie zaprasza na otwarcie wystawy „Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku”, które odbędzie się 29 maja 2009 o godzinie 12.00 w Muzeum Historii Szczecina, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie (Ratusz Staromiejski na Podzamczu, ul. Księcia Mściwoja 8).

Więcej…

 
WARSZTATY BATIKU

Zapraszamy do udziału w warsztatach batiku. Batik to pradawna indonezyjska technika ręcznego zdobienia tkanin poprzez barwienie ich i pokrywanie gorącym woskiem miejsc nie przeznaczonych do barwienia. Współcześnie batik jest coraz częściej wykorzystywany przez artystów plastyków jako atrakcyjna technika malarska.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 20085 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook