Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Święci Idole

Ilu świętych jest wśród nas? Ilu z nich mijasz na swojej drodze każdego dnia? Każdy z nas może wybrać jedną z wielu opcji. Naśladować innych pozostając sobą, dawać przykład do naśladowania dla innych. Być żywym świadectwem wartości, w które warto wierzyć. Odkryć w sobie powołanie do bycia świętym w codzienności. Spójrzmy na nasze życie. Rodzina. Pieniądze. Praca. Szkoła. Kościół. Tak wiele do zrobienia, tak mało czasu. I ciągłe pragnienie by dawać z siebie więcej – dla najbliższych, społeczności, Boga. Ale od czego zacząć? Czy istnieje jakaś recepta, aby osiągnąć cel w dążeniu do świętości w życiu „na pełnych obrotach”?

Więcej…

 
Protesty Krucjaty Różańcowej przed koncertami Behemotha

Koncerty we wszystkich miastach, w których w najbliższych dniach mają się odbyć koncerty satanistycznej grupy heavymetalowej Behemoth, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zapowiada modlitwy i protesty. "We wszystkich tych miejscach zgłosiliśmy legalne zgromadzenia i mamy zapewnioną ochronę policji i straży miejskiej - dajmy świadectwo wiary, przyjdźmy i pomódlmy się!" - zachęcają przedstawiciele grupy modlitewnej.

Więcej…

 
Mężczyzno, do boju! V Marsz Mężczyzn

26 października 2014 roku we Wrocławiu odbędzie się V Marsz Mężczyzn, który przejdzie pod hasłem "Wolni i Odpowiedzialni w Jezusie".

Więcej…

 
XVII Festiwal Twórczości Religijnej "Psallite Deo"

Po raz 17. już w Domu Kultury w Kętach zagości Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Na czas czterech festiwalowych dni, od 16 do 19 października, zaplanowano szereg wydarzeń.

Więcej…

 
AdoMiS – akcja Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

Już po raz drugi rusza akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. To inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM), której celem jest wsparcie przyszłych kapłanów w krajach misyjnych. Początek akcji juro, 1 października - we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji. Prawie 80 tys. seminarzystów z niższych oraz wyższych seminariów duchownych oczekuje na konkretną pomoc - informują Papieskie Dzieła Misyjne. Liczą na modlitwę i wsparcie finansowe.

Więcej…

 
Benedyktyńskie koszulki: Keep Calm and Ora et Labora

Koszulki z hasłem „Keep calm and ora et labora” (Zachowaj spokój, módl się i pracuj), inspirowanym słynną regułą św. Benedykta to nowy pomysł ewangelizacyjny Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec. 

Więcej…

 
Ponad 60 tys. uczniów usłyszało przekaz Bęsia i Dj Yonasa

Znani polscy raperzy – Bęsiu i Dj Yonas - zakończyli dziewięciomiesięczny projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Z przesłaniem – jak żyć z wartościami – dotarli w minionym roku szkolnym do ponad 60 tysięcy młodych ludzi w 107 szkołach w Polsce i za granicą. Wielu uczniów zostało uświadomionych w kwestii uzależnień i ostrzeżonych przed próbowaniem używek. Projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku na skalę ogólnopolską.

Więcej…

 
XV warsztaty muzyczne z New Life'm

Miło nam poinformować, że przed nami XV warsztaty muzyczne z New Life'm - na które chcemy Was serdecznie zaprosić. Warsztaty te to miejsce dla młodych zespołów, scholii, muzykujących rodzin a także osób, które same pragną doskonalić swoje umiejętności muzyczne, bo kochają Boga!

Więcej…

 
Wygraj indeks i roczne stypendium w ogólnopolskim konkursie historycznym!

Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego) i ma na celu popularyzowanie wiedzy o historii Polski lat 1970-1990.

Więcej…

 
Powstaje nowa aplikacja religijna na smartfony

O tym, jak ewangelizować w mediach, by doprowadzić do realnego spotkania z Bogiem - rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej z okazji 48. Światowego Dnia Środków Społecznego Komunikowania, który w tym roku obchodzony będzie w Polsce w niedzielę 21 września. Spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej Signis Polska, odbyło się Sekretariatu KEP w Warszawie.

Więcej…

 
Ruszyła rekrutacja do III edycji Lidera Zachodniopomorskiego

Rusza III edycja Lidera Zachodniopomorskiego, autorskiego programu rozwijania kompetencji społecznych stworzonego specjalnie dla młodzieży z woj. zachodniopomorskiego. Program przeznaczony jest dla osób w wieku 17-25 lat i skierowany szczególnie do uczestników zamieszkałych poza Szczecinem.

Więcej…

 
MMS, czyli Miesiąc Maryi Saletyńskiej w formie wideo-rozważań

Misjonarze saletyni i siostry saletynki wyjaśniają, jak rozumieć orędzie Matki Bożej z La Salette. Seria dziesięciu wideo-rozważań od dziś do końca września ukazywać się będzie w Internecie.

Więcej…

 
Jak dobrze przygotować się do Mszy?

Coraz większą popularność w internecie zyskuje cykl „Jutro niedziela”, zainicjowany i prowadzony przez portal Stacja7.pl. Łączy on w sobie przystępny, współczesny język wraz z rzetelną wiedzą biblijną oraz tak lubianymi przez internautów – tweetami, chmurami słów i linkami dotyczącymi analizowanych czytań niedzielnych. Prowadzą go dwaj księża ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski.

Więcej…

 
Warsztatowe piątki 2014 – edycja jesienna

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na kolejną, jesienną edycję warsztatowych piątków. Naukę czas zacząć – jak się uczyć łatwiej i przyjemniej – tego dowiecie się na spotkaniu 19 września br. Tego samego dnia zodbędzie się również spotkanie z Wolontariatem Europejskim – odsłonimy rąbka tajemnicy jak wyjechać za granicę za pomocą programu Unii Europejskiej. Poszukujecie pracy? To przyjdźcie na warsztat „Profesjonalne CV i list motywacyjny”. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej…

 
Ewangelia na Twitterze

W praktyce duszpasterskiej, internet jest także pomocą osobom rozeznającym powołanie. Coraz więcej kandydatów do seminariów duchownych oraz życia zakonnego czerpie wiedzę na interesujące ich tematy z internetu – zauważa ks. Janusz Chyła, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. On sam od prawie dwóch lat publikuje na Twitterze mini-komentarze do Biblii. Nakładem Wydawnictwa Bernardinum ukazała się właśnie „Ewangelia Na Twitterze” jego autorstwa.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 109576 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook