Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
„Przyjdź i zobacz” – franciszkańska akcja powołaniowa

W Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Krakowie do piątku trwa akcja „Come & See!”. „Czyli przyjdź i zobacz, kim jesteśmy, jak żyjemy, co robimy” – tłumaczy tajemniczą nazwę o. Piotr Dąbek, asystent prowincjała ds. powołań. Inicjatywa adresowana jest do młodych mężczyzn, którzy myślą o życiu zakonnym we franciszkańskim klasztorze w kraju bądź zagranicą.

Więcej…

 
Wybierz liceum z pięćdziesięcioletnią tradycją!

O czym myślisz, gdy wyobrażasz sobie swoje wymarzone liceum? O nieprzeludnionych klasach, w których każdy uczeń może liczyć na indywidualny kontakt z nauczycielem? O placówce, w której korzysta się z nowych technologii? O świetnie wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycielach? O szkole, która daje wiedzę, wspiera rozwój fizyczny i świetnie przygotowuje do samodzielnego życia? Twoja wymarzona szkoła istnieje i właśnie prowadzi nabór na rok szkolny 2013/2014. To Liceum Ogólnokształcące Ojców Franciszkanów w Wieliczce.

Więcej…

 
Aktywne wakacje po europejsku

Jeśli chcesz aktywnie i po europejsku spędzić pierwszy tydzień wakacji, to jest na to szansa! W dniach 2-5 lipca młodzież (w wieku 16-30 lat) ma okazję uczestniczyć w 4 bezpłatnych warsztatach, które przybliżają praktyczne aspekty europejskiego obywatelstwa. Jest to okazja, by dowiedzieć się jak i gdzie szukać pracy za granicą, co to jest Europass, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami podczas pobytu za granicą, a także jakie są warunki zakładania działalności europejskiej w krajach UE.

Więcej…

 
Bibleing przed molo

Przed najdłuższym molo w Polsce 16 czerwca odbył się tzw. Bibleing. Jest to akcja ewangelizacyjna zapoczątkowana przez warszawskich jezuitów. Polega na czytaniu w ciszy Pisma Świętego w miejscach publicznych – możliwie najbardziej zaskakujących i zatłoczonych. Punktualnie o godz. 17.00 grupa młodych ludzi, którym towarzyszył o. Piotr Kropisz, usiadła w kółku plecami do siebie i w ciszy rozpoczęła czytanie Ewangelii.

Więcej…

 
V Misyjne Święto Młodych

Już na początku lipca do Chludowa zjadą się młodzi ludzie z różnych stron, by świętować młodość z Panem Bogiem. Doświadcz z nami żywego i młodego Kościoła oraz prawdziwej radości.

Więcej…

 
Strefa Chwały Festiwal 2013

Na początku lipca w Jamnej odbędą się XXII spotkania muzyków. Organizatorzy zapewniają, iż będzie radośnie, rodzinnie i oczywiście muzycznie. W dniach 5-9 lipca, pod nazwą Strefa Chwały Festiwal, odbędą się kolejne rekolekcje dla muzyków. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zapraszają do malowniczej miejscowości Jamna, w której znajduje się ośrodek dominikański. To właśnie tam ok 200 osób z całej Polski będzie uczestniczyło w konferencjach, koncertach, zabawie, a także modlitwie w intencji różnych inicjatyw polskiej muzyki chrześcijańskiej.

Więcej…

 
III Stężycki Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

Wójt Gminy Stężyca i parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy zapraszają na III Stężycki Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który rozpocznie się w sobotę 15 czerwca o godz. 17.00.

Więcej…

 
Przywracanie normalności w edukacji

Nie od dziś wiadomo, że Ministerstwo Edukacji Narodowej stopniowo odchodzi od tradycyjnych norm wychowawczych i wartości w procesie nauczania. Szczególnie objawiło się to podczas niedawnej konferencji w Państwowej Akademii Nauk, kiedy to przedstawiciele MEN entuzjastycznie wypowiadali na temat nowych rekomendacji WHO dotyczących edukacji seksualnej w Europie. Mało kto jednak wie, że podobna dewaluacja wartości od lat towarzyszy podręcznikom do nauki języków obcych.

Więcej…

 
Kurs na dorosłość – nowość w religia.tv

Kurs na Dorosłość to nowy program na antenie religia.tv, adresowany zarówno do ludzi młodych, jak i rodziców oraz wychowawców dorastających dzieci. Stacja przygotowała ten cykl wspólnie z krakowskim Stowarzyszeniem Siemacha, działającym od dwudziestu lat na polu wychowania dzieci i młodzieży. Siemacha jest przykładem wielkiego sukcesu, zarówno w wymiarze organizacyjnym, jak i w wymiarze społecznym.

Więcej…

 
Kurs języka migowego

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie języka migowego organizowanym przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach projektu „Tacy sami” współfinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK oraz Firmę DGS. Rekrutacja prowadzona będzie w dniach 5-11 czerwca 2013 r. w godz. 9.00 – 15.00.

Więcej…

 
Projekt ewangelizacyjny „OJezu.pl”

Powstał nowy portal internetowy "OJezu.pl". Jego twórcy podkreślają, że jest to projekt ewangelizacyjny, skierowany do wszystkich, którzy „szukają czegoś w życiu”. Portal zainaugurował swoją działalność w niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Więcej…

 
„W niedzielę nie kupuję”- kampania Akcji Katolickiej

„Niedzielę świętuję – w niedzielę nie kupuję” - pod takim hasłem Akcja Katolicka w Polsce rozpoczyna kampanię na rzecz świętowania niedzieli. Akcja Katolicka rozpoczyna od konferencji prasowych w diecezjach 22 i 23 maja. Poprzedzą one zaplanowaną na 24-25 maja konferencję w Katowicach pod hasłem „Świętowanie niedzieli jako kwestia społeczno-etyczna" organizowaną przez Akcję Katolicką tamtejszej archidiecezji. Konferencja omawiać będzie różnorodne aspekty tego zagadnienia – w perspektywie społeczno-etycznej, na tle współczesnych przemian, które odzierają ten szczególny dzień ze świętości.

Więcej…

 
Papież Franciszek pozdrowił obrońców życia ze Szczecina

"Błagajmy Ducha Świętego, by ludzkie serca przenikała Prawda, która wyzwala, i miłość Boża, która czyni nas zdolnymi, by być świadkami Ewangelii" - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Zwracając się do Polaków Ojciec Święty w sposób szczególny pozdrowił stowarzyszenie "Civitas Christiana" ze Szczecina, organizatorów wielotysięcznego marszu dla życia, które od wielu lat odbywa się w tym mieście.

Więcej…

 
Kościół katolicki w liczbach – najnowsze dane statystyczne

Najnowsze dane nt. Kościoła katolickiego na świecie przynoszą przedstawione dziś papieżowi Franciszkowi publikacje: „Annuario Pontificio” (Rocznik Papieski) na rok 2013 i „Annuarium Statisticum Ecclesiae” (Rocznik Statystyczny Kościoła) za rok 2011. Wynika z nich, że wzrosła zarówno ogólna liczba katolików, jak też kapłanów i diakonów stałych, spadła natomiast liczba sióstr zakonnych.

Więcej…

 
IV Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej przy współpracy z Parafią pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim, Wójtem Gminy Kobylanka oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Stargardzie Szczecińskim organizują Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej. Odbędzie się on o godz. 16.00 w niedzielę 2 czerwca 2013 r. w Amfiteatrze nad jeziorem Miedwie w Morzyczynie i będzie przeżywany pod hasłem: BY NIEBO I ZIEMIĘ PORUSZYĆ dzieląc się wiarą jak chlebem.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 107867 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook