Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Forum Młodych 2013
Nie mogę wyświetlić obrazka

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego (popularnie: Skauci Europy”) organizuje konferencję „Forum Młodych 2013”, która odbędzie się w Warszawie (w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej) w dniach 30 listopada – 1 grudnia br. W Forum Młodych weźmie udział około 400 uczestników z całej Polski.

Forum Młodych, organizowane rokrocznie od 2003 r., to cykl wykładów połączonych z zabawą andrzejkową, adresowanych do młodzieży licealnej oraz studenckiej, głównie instruktorów stowarzyszenia – animatorów lokalnych wspólnot wychowawczych. Organizatorzy zapraszają jednak także wszystkich zainteresowanych. Celem konferencji jest poszerzenie horyzontów intelektualnych oraz duchowych uczestników, motywowanie do rozwoju osobistego, zachęcenie do służby na rzecz wspólnoty społecznej, promowanie patriotyzmu i dobrych życiowych wzorców i postaw; ma pomóc młodym ludziom w dokonaniu życiowych wyborów, które uwzględniać będą zarówno ambitne cele osobiste, jak i dobro wspólne. W tym roku wykłady wygłoszą Mateusz Morawiecki (prezes Banku Zachodniego WBK) na temat pracy nad sobą i sukcesu zawodowego, s. Michaela Pawlik OP (misjonarka w Indiach, socjolog) na temat zagrożeń związanych z duchowością Wschodu, prof. Witold Kieżun (profesor zarządzania) na temat gospodarki w kontekście patriotyzmu, Damian Żurawski (podróżnik, filmowiec) na temat jedności życia katolika, Tadeusz M. Płużański (historyk, publicysta) na temat „Żołnierzy Wyklętych”, Gabriele Kuby (niemiecka socjolog) na temat ideologii gender oraz globalnej rewolucji seksualnej, Anna i Janusz Wardakowie (współzałożyciele Akademii Familijnej, zaangażowani w wiele innych projektów wychowawczych i edukacyjnych) na temat wyboru małżonka i miłości małżeńskiej. W ramach Forum Młodych odbędzie się także zabawa ludowa przy akompaniamencie folkowego zespołu Kapela Brodów (temat zabawy: "Wesele Wyspiańskiego"), a także pokazy krótkich filmów (skautowych, promujących dobre wartości) oraz kiermasz dobrej książki.

Współorganizatorem Forum jest Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.skauci-europy.pl/forum-mlodych/.

 

***

Skauci Europy to dynamicznie rozwijająca się organizacja harcerska skupiająca ok. 2800 osób z 60 miast i miejscowości w całej Polsce, od 1995 r. należąca do Międzynarodowego Związku Przewodniczek i Skautów Europy - Federacji Skautingu Europejskiego. Celem Skautów Europy jest pomoc rodzinom katolickim w integralnym wychowywaniu dzieci i młodzieży, zarówno w aspekcie ludzkim, jak i nadprzyrodzonym. Idea wychowawcza oparta jest o trzy filary: tradycyjną pedagogikę skautową, wiarę chrześcijańską i jedność Europy chrześcijańskiej. Praca wychowawcza odbywa się w dwóch odrębnych nurtach: harcerek i harcerzy. Dzielą się one na trzy gałęzie wiekowe stanowiące komplementarny system wychowawczy, obejmujący dzieci i młodzież od 9 do 24 roku życia. Skauci Europy są stowarzyszeniem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym, posiadają również status katolickiego prywatnego stowarzyszenia wiernych świeckich oraz organizacji pożytku publicznego. Więcej szczegółów: www.skauci-europy.pl.


liczba odsłon: 1251 | dodano: 2013-11-22 13:13:45

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook