Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Papież Franciszek na okładce „Rolling Stone”

Słynny magazyn muzyczny "Rolling Stone" poświęcił okładkę swojego najnowszego numeru papieżowi Franciszkowi. Pod zdjęciem Ojca Świętego widnieją słowa "Czasy się zmieniają", odwołujące się do "łagodnej rewolucji" w stylu pełnienia papieskiej posługi.

Więcej…

 
Św. Walenty (14 lutego)

Za panowania cesarza Klaudiusza Gockiego Rzym był uwikłany w krwawe i niepopularne wojny do tego stopnia, że mężczyźni nie chcieli wstępować do wojska. Cesarz uznał, że powodem takiego postępowania była ich niechęć do opuszczania swoich narzeczonych i żon. Dlatego odwołał wszystkie planowane zaręczyny i śluby.

Więcej…

 
Młodych Polaków portret zbiorowy

Wystartował Ogólnopolski Konkurs „Młodych Polaków portret zbiorowy”. Narodowe Centrum Kultury zostało partnerem edukacyjnym filmu „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Więcej…

 
Rusza akcja „Wyślij pączka do Afryki”

Już ponad 50 szkół i 10 cukierni z całej Polski włączyło się do tegorocznej edycji programu „Wyślij pączka do Afryki”, której celem jest wspieranie misji w Republice Środkowoafrykańskiej. Finał akcji odbędzie się w Tłusty Czwartek 27 lutego.

Więcej…

 
Kurs „Gender – ukryta prawda”

Gliwicki i Częstochowski Klub Fronda.pl oraz Instytut Globalizacji zaprasza na pierwszy interektywny kurs anty-genderowy w Polsce, który będzie realizowany pod hasłem "Gender - ukryta prawda".

Więcej…

 
Biuro Prasowe na Twitterze

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej uruchomiło swoje konto na portalu Twitter. Będzie można w ten sposób dowiedzieć się o opublikowaniu każdego nowego biuletynu informacyjnego.

Więcej…

 
W listopadzie zacznie się Rok Życia Konsekrowanego

Najprawdopodobniej 21 listopada 2014 rozpocznie się zapowiedziany już wcześniej Rok Życia Konsekrowanego - poinformowali dziś na konferencji prasowej w Watykanie prefekt i sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego zakończenie planowane jest na 21 listopada 2015. Kard. João Braz de Aviz oraz abp José Rodríguez Carballo, O.F.M., przedstawili cele tego roku oraz najważniejsze wydarzenia. Mowa też była o najważniejszych dokumentach, jakie przygotowuje ta dykasteria.

Więcej…

 
Piłkarski turniej Bosko Cup ma już 5 lat

Promujący sport jako narzędzie ewangelizacji turniej piłki nożnej Bosko Cup obchodzi jubileusz 5 lat istnienia. Pierwsze rozgrywki turniejowe zorganizowane zostały 28 stycznia 2009 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej na Bukowej w Brennej na Śląsku Cieszyńskim.

Więcej…

 
O. Bashobora poprowadzi rekolekcje w Licheniu

Ugandyjski charyzmatyk o. John Bashobora poprowadzi 23 sierpnia w licheńskim sanktuarium całodniowe rekolekcje. Kilka dni wcześniej (od 18 do 21 sierpnia) w licheńskiej bazylice kapłan będzie celebrował Msze Święte oraz poprowadzi modlitwy o uzdrowienie.

Więcej…

 
Zegar odmierzający czas do kanonizacji Jana Pawła II

Na 96 dni, 20 godzin i 48 minut przed kanonizacją papieża Polaka kard. Stanisław Dziwisz uruchomił specjalny zegar, który będzie odliczał czas do 27 kwietnia 2014 r. Dar dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie stanął w Oknie Papieskim krakowskiej kurii.

Więcej…

 
Warsztaty „Aktywuj ferie” 2014

Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, jak co roku zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty feryjne! Spróbujcie sił w filmowaniu, poznajcie tajniki blogowania, zróbcie sami krem czy biżuterię i dowiedzcie się więcej o komunikacji i o Europie. To wszystko od 17 do 20 lutego. Zapoznajcie się z opisami poszczególnych zajęć. Aby się zgłosić na warsztaty wypełnijcie formularz on-line. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny.

Więcej…

 
Szczecin: już 200 osób odbiera religijne SMS-y

Szukać oblicza Bożego to znaczy tęsknić za pełną komunią z Nim, miłować Go ponad wszystko i ze wszystkich sił, ale najbardziej konkretną drogą do spotkania z Nim jest miłość do człowieka, w którego twarzy jaśnieje oblicze Stwórcy - to słowa bł. Jana Pawła II i zarazem treść jednego z SMS-ów, które od ponad miesiąca codziennie otrzymuje w Szczecinie już 200 osób.

Więcej…

 
Nie masz postanowienia na nowy rok? Przeczytaj Biblię!

„1068 dni ze Słowem Bożym” i „Księga miesiąca” to dwie inicjatywy promujące czytanie Pisma Świętego. Organizatorzy zachęcają do lektury jednego rozdziału Biblii każdego dnia. Początek 1 stycznia 2014 r.

Więcej…

 
Aplikacja mobilna "Słowo Boże"

Jeśli szukacie kalendarza na rok 2014, który zawiera Słowo Boże i rozważania na każdy dzień to właśnie go znaleźliście! Księża chrystusowcy przygotowali aplikację mobilną o nazwie „Słowo Boże” na smartfony i tablety z systemem Android.

Więcej…

 
Nowe święto papieskie w 1. rocznicę wyboru Franciszka

W pierwszą rocznicę wyboru papieża Franciszka – 13 marca, Polacy będą obchodzili nowe święto papieskie. Jak dowiedziała się KAI, tego dnia, w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 105355 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook