Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
To ja, Franciszek, mówmy sobie na ty

Wielkie było zaskoczenie studenta z Padwy, gdy 18 sierpnia usłyszał w telefonie głos papieża. O całym zdarzeniu poinformował 22 bm. dziennik „Padovaoggi”. Z artykułu wynika, że 19-letni Stefano Cavizza kilka dni wcześniej, podczas pobytu z rodzicami w Castel Gandolfo wręczył jednemu z kardynałów własnoręcznie napisany list do Franciszka. I właśnie w odpowiedzi na to pismo Ojciec Święty osobiście zadzwonił do młodego człowieka.

Więcej…

 
Wystartowała mobilna wersja portalu profeto.pl

Sercański Portal Ewangelizacyjny profeto.pl wystartował z mobilną wersją strony. Dzięki temu użytkownicy w każdej chwili za pomocą telefonu czy tabletu mogą sięgnąć po komentarze do Ewangelii z danego dnia, homilie, obejrzeć rekolekcje online czy poprosić kogoś o modlitwę, wpisując swoją intencję w e-kaplicy.

Więcej…

 
Pallotyńskie Spotkanie Młodych

Tradycyjnie w ostatni weekend wakacji pallotyni zapraszają młodzież do Ołtarzewa. Tegoroczne, VII Pallotyńskie Spotkanie Młodych odbędzie się 30 i 31 sierpnia pod hasłem „Czego szukacie?”.

Więcej…

 
Fenomen pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę

Jasna Góra przeżywa szczyt pielgrzymkowy. Każdego dnia do sanktuarium dociera teraz kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy pątników. Przemierzanie setek kilometrów w upale i niewygodach wciąż nazywane jest fenomenem. Tylko w sierpniu przybywa do Częstochowy ponad sto pięćdziesiąt tysięcy pieszych pielgrzymów. Ze wszystkich sanktuariów na świecie Jasna Góra należy bez wątpienia do czołówki miejsc pielgrzymkowych.

Więcej…

 
WeLearning - darmowe szkolenia bez wychodzenia z domu!

Lubisz korzystać z serwisów społecznościowych takich jak Facebook lub NK? Chciałabyś w domowym zaciszu pogłębić swoją wiedzę? Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza wszystkie pracujące osoby między 25. a 64. rokiem życia do rejestracji na platformie WeLearning, która umożliwia bezpłatne samokształcenie.

Więcej…

 
Motocyklowa pielgrzymka ze Szczecina na Giewont

Policjanci i księża razem na motocyklach w pielgrzymce od krzyża do krzyża – to idea, którą od pięciu lat wciela w życie grupa zapaleńców ze Szczecina i okolic. W sobotę blisko 50 osób wyjechałona motocyklową pielgrzymkę sprzed krzyża w Pustkowie koło Trzęsacza do krzyża na Giewoncie. Wśród uczestników są m.in. policjanci z motocyklowego klubu Blue Knights VI, czyli Błękitnych rycerzy, a także 3 osoby z Węgier i świeccy.

Więcej…

 
Na rowerach do Santiago de Compostela

W sobotę rano sprzed szczecińskiej katedry na szlak św. Jakuba wyjechało siedmioro rowerzystów. W miesiąc chcą dojechać do katedry w Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów.

Więcej…

 
Ewangelizatorzy wśród fanów techno

Ewangelizatorzy ogólnopolskiej inicjatywy Przystani z Jezusem wyszli na spotkanie z uczestnikami festiwalu muzyki techno Sunrise, który rozpoczyna się dziś w Kołobrzegu. Młodzi ludzie przez cztery dni brali udział w rekolekcjach prowadzonych przez inicjatora Przystani, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edwarda Dajczaka.

Więcej…

 
Zwycięzca "Must Be The Music" chce zostać księdzem

Wokalista Maciej Czaczyk poinformował swoich fanów na Facebooku, że został przyjęty do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Młody muzyk oświadczył tym samym, że to koniec jego przygody z muzyką i prosi o modlitwę w tej intencji.

Więcej…

 
Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystań z Jezusem”

Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną "Przystań z Jezusem" zainaugurowano 22 lipca w Kołobrzegu wieczorną Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej bp. Edwarda Dajczaka w tamtejszym Gimnazjum nr 3. 

Więcej…

 
Prezentacja encykliki „Lumen Fidei”

Równolegle z prezentacją w Watykanie odbyła się dziś w Warszawie prezentacja encykliki „Lumen Fidei” Bp Wojciech Polak uczestnicząc w warszawskiej prezentacji podkreślił, że „przekonywująco pokazuje ona czym jest wiara dla współczesnego człowieka”. Wyjaśnił, że choć encyklika ta w dużej mierze została przygotowana przez Benedykta XVI, to jest pierwszą encyklika Ojca Świętego Franciszka, i należy ją traktować jako wykład wiary następcy św. Piotra, niezależnie od tego, kto jaką część tekstu napisał.

Więcej…

 
Amerykańscy seksuolodzy: wolny seks szczęścia nie daje

Rewolucja seksualna odebrała młodym zadowolenie z seksu – wynika z badań przedstawionych w czasopiśmie amerykańskich seksuologów "Journal of Sex Research" (czerwiec 2013). Jak wykazała analiza zachowań 4 tys. studentów sporadyczne relacje seksualne obniżają satysfakcję z życia płciowego i prowadzą do większego stresu.

Więcej…

 
Rejsy ewangelizacyjne statkiem po Wiśle

Już od 18 lipca w Krakowie ruszają rejsy ewangelizacyjne statkiem po Wiśle. Organizatorem comiesięcznych spotkań jest radio nowohuckie.pl, Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna oraz Krakowska Żegluga Pasażerska. Pierwszym kapitanem rejsu będzie bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP. Wraz z ewangelizatorami będzie można wypłynąć statkiem już 18 lipca.

Więcej…

 
Letnie Tanie Kinobranie

5 lipca – 5 września 2013 r. zapraszamy do Kina Pod Baranami na wakacyjny przegląd filmowy Letnie Tanie Kinobranie. Drugi tydzień przeglądu został zorganizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Na program cyklu „Okno na świat” składa się 19 filmów, stawiających różne pytania na temat świata, który nas otacza.

Więcej…

 
Wspólna kanonizacja bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII?

Za zgodą papieża Franciszka Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret uznający cud przypisywany wstawiennictwu bł. Jana Pawła II. Tym samym została otwarta droga do jego kanonizacji.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 107792 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook