Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
KAI uruchamia serwis związany z kanonizacją Jana Pawła II

Dzieli nas dokładnie miesiąc od kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Aby przypomnieć Czytelnikom dorobek tego Wielkiego Papieża, KAI uruchamia specjalny „Serwis Papieski”.

Więcej…

 
Wieliczka: trwa rekrutacja do liceum franciszkanów

„Staramy się rozwijać w podopiecznych odpowiedzialność i samodzielność, przygotowując ich do dorosłego życia i wychowując zgodnie z wartościami chrześcijańskimi” – mówi o. Krzysztof Bobak OFM, dyrektor liceum franciszkanów w Wieliczce. Szkoła rozpoczęła właśnie nabór na rok szkolny 2014/2015. Liceum Ogólnokształcące Ojców Franciszkanów w Wieliczce to prywatna szkoła męska, mająca uprawnienia placówki publicznej. Szkołą kierują zakonnicy, ale grono pedagogiczne stanowią nauczyciele świeccy - pracownicy wyższych uczelni i autorzy podręczników szkolnych.

Więcej…

 
Akcja „Kapłani proszą o modlitwę”

Do 10 kwietnia portal Kaplani.com.pl przyjmuje zgłoszenia parafii z całej Polski do modlitwy w intencji konkretnego księdza. Akcja "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę" tradycyjnie już odbędzie się w Wielki Czwartek. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz solidarności z nimi oraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła.

Więcej…

 
Misjonarz na Post – 1200 misjonarzy otoczonych modlitwą

Już 1200 spośród nieco ponad 2000 polskich misjonarzy pracujących na świecie zostało otoczonych opieką duchową w ramach wielkopostnej akcji "Misjonarz na Post" - informuje jeden z koordynatorów inicjatywy, oblat o. Marcin Wrzos.

Więcej…

 
Powstaje Księga Kanonizacyjna Jana Pawła II

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zleciła Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz „Stowarzyszeniu Absolwentów Dzieło” przygotowanie Księgi, która będzie duchowym darem Polaków na kanonizację Jana Pawła II. Akcja ma wymiar ogólnopolski.

Więcej…

 
Trwa X edycja Konkursu Papieskiego

Do końca marca 2014 r. trwa pierwszy etap X edycji Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym jego celem jest zainteresowanie młodych Polaków sylwetką, i nauką Jana Pawła II, zainspirowanie ich do podejmowania działań w procesie kształtowania otaczającej ich rzeczywistości oraz zachęcenie do pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej. Zwycięzcy projektu Instytutu Tertio Millennio wyjadą na wycieczkę do Rzymu.

Więcej…

 
Warsztatowe Piątki - edycja wiosenna 2014

Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczyna wiosenną edycję warsztatowych piątków. W pierwszym półroczu 2014 młodzież będzie miała szansę uczestniczyć w dwóch warsztatach: teatralnych oraz kosmetyki naturalnej. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej…

 
Środa Popielcowa (5 marca)

Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Liczba 40 stanowi w Piśmie Świętym wyraz pewnej dłuższej całości, czasu przeznaczonego na jakieś konkretne zadanie człowieka lub zbawcze działanie Boga.

Więcej…

 
Wyrusz z Janem Pawłem II w podróż ku świętości!

Począwszy do pierwszego dnia Wielkiego Postu aż do przedednia kanonizacji Jana Pawła II, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej zaprasza wszystkich do aktywności internetowej poprzez włączenie się w akcję „Z JP ku świętości”. Co drugi dzień na profilu KSM AW na Facebook`u oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia umieszczane będą grafiki z cytatami Papieża Jana Pawła II wraz z zachętą do rozpowszechniania i wzbudzania dyskusji.

Więcej…

 
Rusza akcja Misjonarz na Post

Rusza inicjatywa „Misjonarz na Post”, której celem jest wsparcie modlitewne polskich misjonarzy. „Uczestnicy akcji deklarują chęć modlitwy czy postu w ich intencjach” – tłumaczy o. Marcin Wrzos, oblat, jeden z koordynatorów inicjatywy. Na całym świecie pracuje 2012 misjonarzy z naszego kraju.

Więcej…

 
Czas na biblię – nowy portal biblijny

„Dziś nadszedł czas na Biblię” – mówią twórcy portalu czasnabiblie.pl. Inicjatywa jest swoistym przygotowaniem do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Więcej…

 
Wkrótce film Glińskiego „Kamienie na szaniec”

"Kamienie na szaniec" - kultowa książka oraz lektura obowiązkowa Aleksandra Kamińskiego zainspirowała kolejnego filmowca. Tym razem Robert Gliński zmierzył się z dramatycznymi wojennymi losami Rudego, Zośki, Alka i ich kolegów - harcerzy z Szarych Szeregów. Film zadedykował swej matce. Spytany przez KAI, dlaczego to zrobił, odpowiedział, że jego mama walczyła w Powstaniu Warszawskim, a gdy nawiedzali Powązki, mówiła, gdzie znajdują się groby bohaterów książki. - Po latach zdecydowałem się przenieść historię na ekran i opowiedzieć ją językiem dzisiejszego młodego pokolenia - wyjaśnił swoje intencje reżyser.

Więcej…

 
Zakończenie prac nad filmem „Kamienie na szaniec”

W tym tygodniu, producent Monolith Films, zakończył prace nad filmem „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego. Wczoraj, (12.02), po południu odbyła się kolaudacja końcowa filmu z udziałem producentów, koproducentów, przedstawicieli i ekspertów Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz twórców produkcji – reżysera Roberta Glińskiego, autora zdjęć Pawła Edelmana i autora muzyki Łukasza Targosza.

Więcej…

 
Trwa kampania modlitewna „60 sekund dla Ukrainy”

„60 sekund dla Ukrainy” to kampania modlitewna w intencji pokoju na Ukrainie, zainicjowana przez Bilet dla Brata – Dzieło Pomocy Pielgrzymom ze Wschodu funkcjonujące przy Krajowym Biurze Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Studenci apelują: „nie idź sam na egzamin”

Przełom stycznia i lutego to czas sesji egzaminacyjnej na większości polskich uczelni. Studenci dominikańskich duszpasterstw akademickich we Wrocławiu i Krakowie wspierają się wzajemną modlitwą.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 109643 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook