Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Papież Franciszek na polskim Facebooku

Kilka minut po ogłoszeniu imienia nowego Papieża, powstał jego polski profil na Facebooku. Dziś ma już ponad 100 tysięcy fanów, a ich liczba wciąż rośnie. O projekcie mówi jego pomysłodawca, Piotr Żyłka z DEON.pl.

Więcej…

 
Twitter papieża Franciszka ma już 3,3 mln fanów

Papieskie konto na Twitterze ma już ponad 3,3 mln fanów. Tylu ich śledziło umieszczane tam wpisy 14 marca o godz. 12.15.

Więcej…

 
Co się działo po wyborze papieża

Dziennikarze nie śledzili pierwszych chwil Ojca Świętego Franciszka po wyborze na Stolice Piotrową, jednak już w dniu rozpoczęcia konklawe było wiadomo, jak będą one wyglądały. W chwili, kiedy po odczytaniu kart wyborczych stało się jasne, że osiągnięto większość wskazującą na dokonanie wyboru nowego papieża, ostatni na liście kardynałów – diakonów kard. James Harvey - zaprosił do Kaplicy Sykstyńskiej sekretarza Kolegium Kardynalskiego abp. Lorenzo Baldisseri i mistrza ceremonii papieskich ks. prałata Guido Marini.

Więcej…

 
Ekstremalna Droga Krzyżowa

W nocy z 22 na 23 marca z Warszawy wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Po 33 lub 44 kilometrach, w zależności od wybranego wariantu trasy, jej uczestnicy dotrą do Góry Kalwarii. Maksymalnie warszawska grupa może liczyć 200 osób – właśnie rozpoczęły się zapisy. W tym roku, w Wielkim Poście, te nietypowe nabożeństwa odbędą się w 10 polskich miastach oraz w Blackburn w Anglii.

Więcej…

 
Konklawe rozpocznie się 12 marca

Konklawe, które ma wybrać następcę Benedykta XVI, rozpocznie się 12 marca po południu - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Decyzję podjęli dziś po południu kardynałowie zgromadzeni na swej ósmej kongregacji generalnej

Więcej…

 
Warszawskie Jerycho 2013 w obronie życia

Wydarzenie o nazwie Warszawskie Jerycho ma charakter modlitewny. Jego głównym elementem jest nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wspólnie podejmą ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie Warszawy oraz mieszkańcy stolicy. Wydarzenie nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu. – Podobnie, wierzymy, iż potężną w skutkach może być wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez tydzień na skalę Miasta Warszawy – mówią organizatorzy akcji z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Warszawie.

Więcej…

 
Konkurs biblijny dla lektorów i ministrantów

Księga Rodzaju, Wyjścia i Jozuego – to tematyka XX Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Lektorów i Ministrantów. 1 i 2 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbył się etap diecezjalny. Najlepsi ministranci i lektorzy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będą rywalizowali w finale ogólnopolskim 10 i 11 maja, także w Paradyżu.

Więcej…

 
Pomarańczowa Niedziela

Duszpasterstwo Akademickie działające przy poznańskiej parafii pw. św. Rocha 3 marca organizuje kolejną „Pomarańczową Niedzielę”. To akcja ewangelizacyjna, w ramach której studenci przyprowadzają na niedzielną Mszę św. osoby nie chodzące do kościoła. Po wspólnej Eucharystii jej uczestnicy biorą udział w katechezie, której słuchają przy szklance soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy.

Więcej…

 
Tropem Wilczym

Tropem Wilczym to projekt edukacyjny upamiętniający żołnierzy antykomunistycznego podziemia tzw. Żołnierzy Wyklętych. Mimo zakończenia wojny nie złożyli broni i walczyli z okupującymi Polskę sowieckimi wojskami i polskimi komunistycznymi kolaborantami.

Więcej…

 
Jutro i pojutrze transmisje z Watykanu w TVP

Telewizja Polska 27 lutego będzie transmitowała ostatnią audiencję generalną papieża Benedykta XVI w przeddzień jego ustąpienia z urzędu. Będzie to ostatnie spotkanie z wiernymi, które odbędzie się na placu św. Piotra.

Więcej…

 
Grupa Onet.pl S.A. podpisała umowę o współpracy z Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie

18 lutego br. nowym partnerem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE) została jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce - Grupa Onet.pl S.A. Objęła ona opiekę merytoryczną nad programem specjalności Dziennikarstwo interaktywne na kierunku Stosunki międzynarodowe w WSE.

Więcej…

 
Wolontariusz na The Tall Ships Races

W dniach 3-6 sierpnia 2013 r. w Szczecinie po raz II odbędą się finały Regat „The Tall Ships Races”. W związku z organizowanym wydarzeniem Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza kreatywne, elastyczne, otwarte, charakteryzujące się zaangażowaniem i odpowiedzialnością osoby, które mają ukończone 18 lat, do współpracy w projekcie „Wolontariusz TTSR”.

Więcej…

 
Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę - 2013

W Wielki Czwartek, 28 marca 2013 r., wystartuje kolejna akcja pt. „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę – 2013”. Celem akcji jest modlitwa za kapłanów, jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Zgłoszenia udziału w tej inicjatywie są przyjmowane do 20 marca br.

Więcej…

 
Papież abdykuje 28 lutego

„W pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.” – tak brzmi oświadczenie papieża Benedykta XVI z 10 lutego br., które wygłosił dziś podczas Konsystorza w Watykanie.

Więcej…

 
Św. Walenty, biskup zakochanych, czyli o historii walentynek

Walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego, niesłusznie bywa stawiane w jednym rzędzie z Halloween, jako kolejny eksportowany produkt kultury anglosaskiej. Okazuje się bowiem, że wspominany tego dnia w kalendarzu liturgicznym św. Walenty, od którego imienia pochodzi nazwa święta, został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI. Pogańskie prapoczątki

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 105216 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook